Tak jak se vám mrzne? (zamčeno, je léto)(unlock-mrzne)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#436 Příspěvek od renda15 »

Změna tlaku je asi 4% na 10° C. Platí, že p*V/T=konst.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#437 Příspěvek od samec »

konosuke píše:o kolik % (nebo pascalů) se sníží za mrazu tlak v duši velocipédu co stoji v noci na balkoně a ráno musí do ulic ?
musím to nějak spočítat až vymyslím způsob jak :(
pV=nRT
pričom zmenu V môžeš zanedbať, zmenu n asi tiež a R je konštanta. (pozor, T je v K nie v C°)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#438 Příspěvek od konosuke »

to bude...nějaká stavová rovnice ideálního plynu, ne ? safra, už jsem pár let
ze školy, dík
PS. taková scéna u nás do říše bajek (nebo dějepisu chcete-li) patří již
Přílohy
desperat na kole.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#439 Příspěvek od breta1 »

P1V1/T1=P2V2/T2
Objem duše V se prakticky nezmění, tedy
P1/P2=T1/T2
Př:. změní -li se teplota vzduchu v duši z +20st C na -10st C (z293K na 263k), t.j. poměr 263/293=0,9, klesne tlak v témže poměru (o cca o 10%).

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#440 Příspěvek od doktor365 »

[quote="kokun"[/quote]
To je hezké, že nám to sděluješ, akorát nevíme kde (když bydliště tutláš) :lol:
U nás včera ráno -3; přes den se změnilo akorát to znaménko na "+".
Teď tam je -2°C :wink:[/quote]
:D Pardón Lomnice nad Popelkou

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#441 Příspěvek od Achab »

Hlavně to počasí hlaste všichni a denně, ideálně každou hodinu. Ale na ČHMÚ, tam to možná bude někoho zajímat.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#442 Příspěvek od Hubert_79 »

EKKAR píše:až vy v Práglu und nejbližším okolí zase budete potvrzovat platnost rovnice -1 + 2 = 3 (pro neseznámený: je to matematická funkce vyjadřující situaci, kdy teplota klesající na jeden stupeň pod nulou a k tomu napadnutý dva cenťáky sněhu způsobí Pražákům tři prdele problémů).
Vzhledem k tomu, že jsi to sem vložil asi osmdesátkrát, nejspíš nebude nikdo neseznámený. Ale aby to bylo ještě otřepanější a "vtipnější", příště to doplň citací udavačovy písně Ladovská zima :lol:
Jinak námraza na autech se u nás samozřejmě vyskytuje taky. Nevím, co je na ni v listopadu divného.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#443 Příspěvek od EKKAR »

Hahá, tady bude někdo pískat o potrefenejch ... Jarek to má popletený, na vás skutečně stačej toho sněhu jen 2 čísla a už lítáte jak čerti po svěcený vodě, tři až čtyři jsou potřeba na pardubičáky nebo hradečáky ... Ale zpívá to hezky. A co se tejče toho udavačství - já bych chtěl vidět tebe na jeho fleku, se sledovačkou přilípnutou na paty a odposlechem málem i na hajzlíku, jak bys "hrdě snášel" takovej život. Jedinej komu bych skutečně spolupráci zazlíval jsou ti, co to "podepsali dobrovolně", sami o svý vůli a bez nucení. Ale co tobě o tom budu vykládat - to je jako vykládat volovi o sobotě, když jde v pátek na jatka ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#444 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše: tři až čtyři jsou potřeba na pardubičáky nebo hradečáky
Nemel, mě nejdou otevřít vjezdový vrata až když napadne víc než 15 cm, to je pak Aprimatik při pluhování (otvírání) neutáhne. :)
Soused naproti má odjížděčku do strany, tomu ty 3-4 cm stačej, jak mu zamrzne hřeben, tak vrata vykolejí, urvou horní vedení a to je pak rachot když spadnou na zem. :lol:
Naposled tu hodně sněhu napadlo v únoru před 10 lety, to jsem ten kousek od garáže k vratům prohazoval metrovou návěj půl dne. A ulici vyváželi TS Avií a Bobkem celej tejden. Však jsi tu byl a tak vzdálenosti asi pamatuješ.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#445 Příspěvek od EKKAR »

Celeron píše:
EKKAR píše: tři až čtyři jsou potřeba na pardubičáky nebo hradečáky
Nemel, mě nejdou otevřít vjezdový vrata až když napadne víc než 15 cm, ....
Ty taky nejseš žádnej pořádnej hradečák, o pardubičákovi ani nemluvím - ty jseš normální a poctivej venkovan, kterej na mokrým bílým svinstvu umí jezdit a když už to nejde, nebojí se hopnout do ruky lopatu. Já mluvím o těch městskejch zmlsancích, co když nemají cestu vysolenou úplně do holýho mokra, tak nasazujou sněhový řetězy ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#446 Příspěvek od Hubert_79 »

Hluboce Nohavicou opovrhovat můžu a budu, ať si ty uživateli pindáš co chceš. Focení se s Kadimůrou nebo carem Vladimirem jsou už jen shnilou třešní na prašivém dortě.
Toť vše, co k tomuto tématu mohu (a chci) říkat; tak si ušetři klávesnici na další špalek vo hovně.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#447 Příspěvek od EKKAR »

Ano, když pitomcovi dojdou argumenty, sáhne k vulgaritě. Známe.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#448 Příspěvek od Hubert_79 »

Hezky ses popsal. Ostatně nevidím jediný důvod, proč bych ti měl cokoli vysvětlovat a ospravedlňovat nějaký můj postoj.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#449 Příspěvek od EKKAR »

Pajc - to jsem první použil já, ty si vymysli něco jinýho. Už jseš v tom kopírování horší jak číňanskej zjeb.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#450 Příspěvek od p32 »

Pánové, tady je to o mrazu a podobných příjemných věcech. Konečně se nebudete venku potit a vy si tady ochlazujete vztahy. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“