Seznam.cz - nastavení úètu - údaje

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od Hubert_79 »

To na mě nemůžeš, takové cizí termity :P Tazateli jde o to, zda to ukládá zprávy po jedné (myslím, že nikoli), nebo je to cpe do nějakého souboru/archivu, jako to dělá outlook.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tady je to možná trošku složitější, než u Outlooku, ale je to vlastně taky jen jeden soubor, co se týká samotného textu mailů.

Asi chce pročíst třeba toto: http://www.utia.cas.cz/files/Zalohovani_posty.pdf

Každopádně na to určite existuje i doplněk, co to zvládne líp. Já to v poslední době nedělal, používám spíš IMAP, takže všechno leží hlavně na serveru.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jinak, pokud by to chtěl už někdo stahovat přes POP, tak určitě nezapomenout na zatržení funkce "zachovat kopii na serveru" !
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od Hubert_79 »

Jasný. Mně přišel poněkud zvláštní požadavek na to mít třeba při 678 mailech v doručených 678 souborů někde na disku.
Outlook to všechno strká do jednoho souboru, který lze zálohovat a obnovovat.
Sám taky používám IMAP, lezu do toho i z mobilu, co je zbytečné a netřeba archivovat (takové ty maily z banky se zůstatky, nebo že přišly/odešly prachy) rovnou smažu, zbytek skladuji u zlého Microsoftu.
Celkem mi konvenuje způsob zabezpečení u (placeného) fastmailu, když používáš klienta. Ať outlook, nebo třeba outlook v mobilu. Do toho nezadáváš "hlavní" heslo, nýbrž si vlezeš do nastavení přes web, tam si vybereš že chceš nastavit přístup třeba pro Outlook nebo Thunderbird a ono ti to vygeneruje nějaké heslo ve tvaru "as785 dd7df 8ee95 ......" a to zadáš do klienta. Když cokoli, tak v tom webovém nastavení vidíš, jakému klientovi jsi dal přístup a v případě potřeby to odstřihneš.
Naposledy upravil(a) Hubert_79 dne 22 úno 2022, 22:38, celkem upraveno 1 x.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#50 Příspěvek od rnbw »

POP3 najlepsie nepouzivat.
Aj cez IMAP sa to da skopirovat do lokalnych zloziek.

BTW. Cez IMAP sa daju spravy kopirovat aj na server, takze je mozny aj prenos medzi servermi.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ono i u toho IMAPu je nebezpečí, že pokud si špatně nastavíš položku "údržba", tak se taky můžou dít velký věci. Naopak je to dobrá čistička, pokud to server neumí.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#52 Příspěvek od termit256 »

Osobne pouzivam taky pop3. Krome jednoducheho zalohovani to ma vyhodu v tom, ze kdyz pouzivam nekolik ruznych adres na ruznych serverech, nemusim se zdlouhave prudit zalohovanim na kazdem zvlast. Takhle se mi to ze vsech schranek sesune do jednoho souboru ktery si lehce zalohuju nebo obcas prenesu na jiny comp, pokud bydlim chvili jinde apod. Proste staci jednoduse prepsat ten jeden pst soubor a vse je aktualni (pouzivam outlook).

Nemusim tak doufat ze mi majitel serveru vsechnu postu omylem nesmazne (i napr. seznamu se to uz nekolikrat stalo), neukonci bez nahrady provoz apod. Mam tam postu snad za poslednich 25 nebo kolik let (je to kolem 20GB dat) a za tu dobu jsem pro ruzne ucely vystridal desitky mailovych adres na serverech ktere dnes uz davno skoncily v propadlisti dejin, ale postu stale mam ve slozce dorucene...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#53 Příspěvek od EKKAR »

Tak dneska už na mne taky vyskočilo wokno, že ověřovací telefon je povinnou součástí účtu na Seznamu. Leda tak nas.rat ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mě to dneska jen odhlásilo. Nic to nechtělo, ale to proto, že tam ten svůj "veřejnej" telefon už mám (musel jsem se podívat do nastavení). I záchrannej mail. Ale chápu obyčejný lidi, že je to sere.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#55 Příspěvek od serviceman »

Otravuje to čím dál častěji, až to bude kritické...
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#56 Příspěvek od Ruprecht »

To je proto, že jste teroristi a/nebo perete špinavé peníze. Směrnice AML. Za to se schová všechno
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od ZdenekHQ »

Není to tak dávno, co banky uznávaly jen pevnou linku. Můžeme být rádi, že dnes uznají i mobil. :twisted:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#58 Příspěvek od EKKAR »

To bylo proto, že mobily byly ve velký většině anonymní kartový předplacenky, kdežto pevná byla jasně identifikovatelná. Teď, když jsou i mobily ve velký většině paušálový na smlouvu a mluví se o zrušení bezejmennejch předplacenek, to ani jinak než uznávat i mobil nejde.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od Hubert_79 »

No hlavně kdo má ještě pevnou...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#60 Příspěvek od EKKAR »

Spousta firem, který ji měly dřív než mobil/GSM bránu a mezitím nezměnily sídlo, protože s ní tenkrát souvisel relativně rychlej ADSL interfernet. A i když ten už třeba zrušili ve prospěch LTE bezdrátu, tak pevná jim zůstala včetně provoleb. Už je jich samozřejmě málo, ale třeba státní ouřady ji furt mít musejí ... No a pak jsou tady "poloprivátní sítě" podniků s celostátní působností, který používají čísla začínající 9xx - armáda, polichcajti, počta, dráha ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“