Zateplenie domu -ako vyriešiť spojenie?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#46 Příspěvek od Michal22 »

Ferdislave, já mu poslal link na to stejný.
Jen mě nasralo, když jsem tyhle krabice nachystal, tak došli zedníci, zařízli to flexou (křivě) :? a já to musel dorovnávat...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#47 Příspěvek od Celeron »

tiktak1953 píše:Krabica sa prisrobuje o tie drevene koliky,stlpiky?
Jo, jak bys to chtěl dělat jinak. Tvrdý dřevo a máš to za zlomek ceny. Byly časy, co ty krabice s komínem nebyly a dělalo se to na dřevěný špalky zcela běžně.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dřevěný špalky ve tvaru lichoběžníku tady ještě na pár místech v baráku mám, protože tenkrát nebyly hmoždinky. Jsou starý 70 let. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#49 Příspěvek od Celeron »

Nojo, ale zateplovák před 70 lety byla sláma v hliněnejch bačkorách a seno nebo plevy na půdě. :lol:
Ale ta doba se zase vrací, u jednoho zákoše jsem viděl lisovaný izolační slámový stropní panely tlustý asi 12-15 cm a potažený papírem. A nyní u jednoho dost přírodního člověka jsem narazil na konopnej beton. Ani jsem netušil, že něco takovýho existuje.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#50 Příspěvek od tiktak1953 »

Nechcem vas otravovat ale neviem najst na nete vypinace svetlo a zvoncek zo signalkov do tej krabici KEZ-3 KB .Co mam doma vypinace tak ziaden ani Legrand mi nepasuju.dikChcem si vybrat aj farbu.Podla typu krabice mi ziadne vypinace nenaslo,aj mam problem s pripojenim zase.

Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 76
Registrován: 03 led 2019, 01:00
Bydliště: Chrudimsko

#51 Příspěvek od salus »

tiktak1953 píše:Nechcem vas otravovat ale neviem najst na nete vypinace svetlo a zvoncek zo signalkov do tej krabici KEZ-3 KB .Co mam doma vypinace tak ziaden ani Legrand mi nepasuju.dikChcem si vybrat aj farbu.Podla typu krabice mi ziadne vypinace nenaslo,aj mam problem s pripojenim zase.
Do této krabice JDOU instalovat běžně dostupné elektroinstalační přístroje nejvíce používaných výrobců (ABB, Schneider Electric, Legrand ....). Nevím v čem vidíš problém.

Způsob montáže
Při použití záslepky umožňuje montáž 2 přístrojů, bez záslepky 3 přístrojů ve společném rámečku. Před montáží je nutné seříznout nosič včetně přiložené izolace na potřebnou délkou podle tloušťky izolační vrstrvy. Nosič se připevní ke stěně pomocí přiložených hmoždinek dle typu zdiva a vrutů. Při montáži zásuvky 400 V se doporučuje připevnění nosiče pomocí chemických kotev. Nosičem se protáhne kabel a vloží zkrácená vnitřní i vnější izolace. Pomocí 4 přiložených šroubů se k nosiči připevní krabice případně deska, na kterých se provede finální montáž.
Přílohy
kez3_vykres.jpg
kez-3.jpg

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#52 Příspěvek od tiktak1953 »

Upevnit idu vnutrajsky vypinacov,len nie zakrytovat tri vypinace co mam aj Legrand.Treba tam z uzšie ako aj ABB.Takze na sirku sa nezmestia.Potrebujem kde take su na nete si vybrat,lebo mam problemy s pripojenim,raz ide net a o chvilu nie.

Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 76
Registrován: 03 led 2019, 01:00
Bydliště: Chrudimsko

#53 Příspěvek od salus »

tiktak1953 píše:Upevnit idu vnutrajsky vypinacov,len nie zakrytovat tri vypinace co mam aj Legrand.Treba tam z uzšie ako aj ABB.Takze na sirku sa nezmestia.Potrebujem kde take su na nete si vybrat,lebo mam problemy s pripojenim,raz ide net a o chvilu nie.
Musí se použít vícenásobný rámeček, nikoliv jednonásobné ty se samozřejmě na upevňovací rozteč 71mm nedají použít. Těch 71mm je celkem standardní rozteč pro montáž více přístrojů vedle sebe nebo nad sebe do vícenásobných rámečků.
Pokud by jsi chtěl použít pro každý přístroj jednonásobný rámeček tak by se musela použít úplně jiná krabice např KP67/2-KA lze ji sestavit do řady s roztečí 71mm i 81mm, ta ale není v provedení do zateplení.
Přílohy
kp67_2_vykres.jpg
Rámečky ABB.png

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#54 Příspěvek od tiktak1953 »

Pomozte kde najdem do toho trojdielneho ramecka toto: 2x ten ramecek,1X zvoncekove tlacitko s tlejivkov, 2X vypinac svegtlo č.6.Neviem najst ten zvoncekovy zo signalkov aby pasoval s vypinacmi do ramecka. Bud Legrand alebo ABB. Najlepsie kde je dobry vyber farba.dik
Sere sa zase internet od heckerov asi ,neda sa ani odoslat.chvilu ide OK a za chvilu problemy.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od PotPalo »

Že do toho kecám, ale tá troj-krabica je blbosť. Po prvé, keď sa dá na šírku, budú skrutky na uchytenie vypínačov hore a dolu, takže vypínače by sa vypínali do strán, čo je silne nezvyčajné. Po druhé, vypínače by museli mať rámčeky presnej šírky aby sa zmestili vedľa seba a aby nebola medzi nimi medzera. Tiež výmena po čase za iný vypínač môže byť problém. Tam by pasovali iba špecifické vypínače ktoré majú v rámčeku skrutky zo 4 strán, a vrchný trojrámček presne vyrobený na tento účel (rozmer). Problém s výmenou vypínača ostáva, nikto negarantuje že trojvypínač tohoto rozmeru bude k dostaniu aj za pár rokov.

Kúpil by som 4 kusy krabíc na jeden vypínač, a osadil normálne so slušným odstupom, ako boli pôvodné, teda skrutkami na uchytenie po bokoch. Do týchto by sa dali použiť aj pôvodné vypínače ktoré tam teraz sú, aj akýkoľvek iný vypínač v budúcnosti.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#56 Příspěvek od ZVUK2000 »

PotPalo píše:Že do toho kecám, ale tá troj-krabica je blbosť. Po prvé, keď sa dá na šírku, budú skrutky na uchytenie vypínačov hore a dolu, takže vypínače by sa vypínali do strán, čo je silne nezvyčajné.
Většina nových strojků má možnost obojího uchycení. Jak svislé tak vodorovné.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#57 Příspěvek od rnbw »

A pristroje do viacnasobnych krabic a ramceky k tomu ma snad kazdy vyrobca. Aj nasa Tesla Stropkov.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#58 Příspěvek od Michal22 »

PotPalo - třeba ABB Tango má úplně běžně strojky s uchycením na stranách i nahoře/dole.
A rámečky koupíš jaké potřebuješ, rozteč bude sedět.
Pokud by měl Tiktak osadit krabice dle tebe, a udělal to pořádně (tzn. použil tyhle krabice s nosným sloupkem do zateplení), tak ho to vyjde docela draho.
Tiktak:
Vypínač č.6: https://vypinacezasuvky.sk/index.php?_r ... zskrutkovy
Tlačítko: https://vypinacezasuvky.sk/index.php?_r ... zskrutkovy
Doutnavka: https://vypinacezasuvky.sk/index.php?ro ... h=tlejivka
Trojitý rámeček: https://vypinacezasuvky.sk/index.php?_r ... -vodorovny
Hmatník vypínače: https://vypinacezasuvky.sk/index.php?_r ... a-tlacidlo
Hmatník tlačítka: https://vypinacezasuvky.sk/index.php?_r ... a-tlacidlo
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#59 Příspěvek od Celeron »

Dobře mu radíš, Michale.... Akorát že venku potřebuje IP44 a to jsou úplně jiný Tanga s těsnící membránou.
https://mojeelektro.cz/1990-abb-tango-v ... suvky-ip44
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#60 Příspěvek od tiktak1953 »

Nemusia byt s IP44 ,aj doteraz som mal tam 35 rokov len izbove vyp.Su pod strieskov a nic sa im nestane ,ako tym doteraz.Voda do nich nikdy nenatiekla.akurat zima,neaka vlhkost sa tam dostala.
--------------------------
Nemate takuto krytku na obr.mozu byt aj nepotrebne vyp.zas legrand.V leviciach nikde samostanu nemaju ani na nete som nena...
Přílohy
IMG_20220507_102049.jpg

Odpovědět

Zpět na „Poradna“