Elektrický dávkovač tek. mydla-ředit-neředit aby byla pěna

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#46 Příspěvek od adakar »

Odporcovia gélových mydiel tvrdia, že obsahujú škodlivé chemikálie, ktoré ich držia v tekutom stave. Ktoré sa v bežnom mydle nenachádzajú.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#47 Příspěvek od rnbw »

Ano, vodu :D Je na prvom mieste zlozenia.
V niektorych (akoze lepsich) su este chemicke konzervacne latky, aby sa ten sajrajt (zmes vselicoho) nepokazil.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#48 Příspěvek od robo »

Tak holky a kluci, chvíli jsem do topicu nepodíval a už je debata o skládaném toaleťáku za bolševika. Tak je to tady vždycky, vlákno se zvrhne na pravičáky a levičáky, příznivci totáče vs odpůrci ....
Tak o co jde. Má radost netrvala dlouho, tedy do okamžiku než se rozsvítila dvě halog. světla nad zrcadlem koupelnové skříňky. Zapnu světla a mašina sama dodá porci tek. mýdla. Trochu pohyb u umývadla nad kterým je ona skříňka a zas to začne flusat mýdlo. Zhasnu ty halogenky a je klid, dávkovač funguje správně. Asi ty žárovky vydávají světelné spektrum na které je příjímací prvek citlivý. Prosím o nápad co za filtr použit.
Přílohy
20220709_184642.jpg
20220709_184517.jpg
20220709_184239.jpg
20220709_183900.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#49 Příspěvek od Celeron »

robo píše:Tak holky a kluci, chvíli jsem do topicu nepodíval a už je debata o skládaném toaleťáku za bolševika.
Náhodou zrovna včera se dušovali na ČT24 že sic krize, toaleťák bude. Akorát že byl minulej týden zdraženej o 80%. Za bolševika nebyl, protože zčoudla jedinná fabrika, co ho v ČSSR vyráběla. Nyní prý je v EU těhle fabrik asi šest ale zase není dříví na surovinu. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#50 Příspěvek od robo »

Asi ty halogeny vyměním za led, něco v délce 40cm by mohlo stačit. Sice to bude robota navíc ale měl by být klid.

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#51 Příspěvek od yakl »

Ak chcete, aby riedený mydlový roztok mal až do okamihu použitia dobré vlastnosti, musíte na riedenie použiť destilovanú vodu. Vedia to všetci, ktorí sa pokúšali nahradiť náplň "Bublifuku".

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#52 Příspěvek od robo »

Koupil jsem led Rabalux 5216 Greg podlinkové LED svítidlo 310mm 4W / 400lm 4000K IP20 bílá. Světla dost a za 172kč neber to. Těch pár minut než se domaluje ksicht by to mohlo nějaký čas vydržet. Z profilu je to 2*3cm, hezký a pěkný. Na ředění jsem použil destilku a dávkovač se uklidnil.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od workhard »

Měli jsme v práci EU bezdotykovou vodovodní baterii a ta pouštěla vodu pokaždé, když kolem prošel týpek v reflexní vestě. Už je tam zpátky klasika :D
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#54 Příspěvek od robo »

Ještě že doma nemusí nikdo nosit reflexní vestu, to bych měl asi další problém. :D

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od Lukas-Peca »

Kremik píše:Co je to za dotaz? Čím víc to zředíš, tím víc toho pak musíš vypotřebovat pro stejný efekt a tím častěji to budeš doplňovat.
Není pravda. Tekuté mýdlo do normálního dávkovače ředím obyčejnou vodou v poměru asi 2:1 a ne kvůli tomu, abych ušetřil, ale protože to líp myje. Předředěné mýdlo se na ruce snáze rozetře než koncentrované. To samé platí u šampónu nebo u jaru, kde to má další výhodu v tom, že zředěný jar při otočení flašky dnem vzhůru rychleji steče na houbičku. Zkrátka jsou to všechno koncentráty, které se před použitím vyplatí zředit. Chlast taky nepiješ v 96% koncentraci.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#56 Příspěvek od Kremik »

Jasně, pokud si toho někdo nakydá do dlaně půl kila, tak asi něco ušetříš. Všechny tekuté mýdla se na rukou rozprostřou snadno i koncentrované. Já si beru fakt jenom trošku. U ředěného bych asi měl pocit že je to nějaká ošizená srajda. To pak toho paradoxně spotřebuju asi víc. Jar mám v dávkovači tekutého mýdla. Mnohem snadněji odhadnu potřebnou dávku a na nic čekat nemusím.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#57 Příspěvek od rnbw »

Nieco na tom bude, minule som kupil saponat Q-POWER. Je tekutejsi ako napr. Jar a robi sa s nim lepsie.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#58 Příspěvek od robo »

Místo normální vody jsem použil destilku, naředil 1dil mýdla na 3 díly destl. vody a nedaří se mě pěna tak jako dříve. Důkladně jsem zařízení propláchl vodou, nechal trochu odprskat s čistou vodou, dal náplň v tom poměru. Nakonec jsem místo destilky použil vodu z vodovodu, stejný poměr a ne. Zvláštní, stejný tek. mýdlo. Ono na tom asi nejde nic zmastit a přesto pěna nikde. Dávkuje to stejný množství, zvuk je u toho taky stejný, že by se něco polámalo. Než mě z toho jebne, nenapadá někoho proč to blbne? Díky.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#59 Příspěvek od passion »

Mal som penové mydlo s pumpičkou od palmolive. Keď som chcel, aby v ňom pekne penilo aj gelové, musel som ho nariediť s vodou až k 1:1.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#60 Příspěvek od termit256 »

Pri shaneni vestavneho davkovace mydlove peny (na ty plastove hruzy se opravdu koukat nehodlam) jsem zjistil ze nic rozumneho neexistuje, tak budu muset neco zbastlit. Tady to borec rozebral, je tam penova pumpicka z aliku za pajdu. https://youtu.be/f7JpP55-gIc

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“