Aktuálně Česká pošta 2022

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#46 Příspěvek od Olchor »

Samozřejmě.

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#47 Příspěvek od GeXeS »

Tohle je náhodou téma, co je naprosto legitimní a taky mě zajímá. Udaná hodnota balíku je pro přepravce Schrödingerova kočka - jak takovou věc chce dokazovat? Argument, že se na to přijde, až se balík najde a otevře, je přece pitomost. Když se jednou ztratí, tak přece nečekám, že ho přepravce zničehonic najde, nebo že síla snahy přepravce balík najít bude přímo úměrná udané ceně...
Stejně tak podací lístek coby doklad, že jsem například nějaké instituci odeslal nějaký dokument (typicky výpověď smlouvy energošmejdů) přece nemůže sám o sobě dokázat, co bylo obsahem dopisu. Tohle mi vždycky vrtalo hlavou, přijde mi to jako regule z nějakého jiného světa.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#48 Příspěvek od p32 »

Je to všechno podvod u všech přepravců. Jenom naiva může předpokládat, že nebude v pěkném průseru, když se to ztratí. Je to stejné jako jednání s našimi pojišťovnami v případě pojistného plnění.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#49 Příspěvek od kejki »

Byt máš taky pojištěný na nějakou částku a při plnění chtějí vidět doklady, seznamy.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#50 Příspěvek od p32 »

Byt? K čemu? Párek rotvajlerů by ti na uvítanou nestačil? :lol:

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#51 Příspěvek od Achab »

O rychlosti Ukrajinské Pošty jsem si nedělal iluze, ale zásilka byla asi za 30 hodin po podání z Kyjeva v Praze. U nás to ČP trvalo 5 týdnů, z toho 2 týdny úplně zbytečně na celnici (zásilka bez cla, režim IOSS). Už jsem myslel, že to snad dostanu až po válce...
Pro srovnání, FedEx podobnou zásilku doručil během několika hodin.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od hafca »

Pošta se opět vyznamenala. 8.3.2022 jsem dopoledne podal doporučenou zásilku. Pominu to, že se mě úřednice snažila oblbnout s metrem, kde měřila +1 aby to nešlo poslat doporučeně. Nakonec zásilku přijala, ale ta do této chvíle někde leží. Na sledování zásilky je celou dobu je "zásilka přijata do přepravy",
Tak nevím, jestli je to normální doba nebo pomsta za to, že jsem si nenechal líbit její oblbování.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od Hubert_79 »

Jo, je to pomsta. Řekla si "dědek jeden otravnej, za trest mu to pošlu až za tejden".
Bylo to prioritně, nebo ekonomicky?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od hafca »

Ekonomicky, být to prioritně, už sem se tam byl pozeptat včera.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od Hubert_79 »

No, tak ono ekonomicky je někdy i za čtyři dny... A doporučené zásilky (na rozdíl od třeba cenných psaní) nemají evidován pohyb, když jsou na cestě. Do systému se evidují při podání (na přepážce) a pak až dojdou na místo určení, resp. to tam "někdo vezme do pracek". Balíky apod. se snímají i na průchodu třídícím uzlem.
Takže zásilku máš na cestě z bodu A do bodu B někde mezi. Chodit se ptát na poštu nemá příliš význam, nevidí v interním sledování o moc víc, než ty na veřejném. Počkej do pondělí, do úterý, ono to dojde. Definitivně beze stop se toho ztratí opravdu málo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od hafca »

Posílal jsem nicku buchar krabičku co tady poptával. Pospíchal jsem s tím na poštu, aby to měl do pátku doma. No, člověk míní, pošta mění. :(
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od Hubert_79 »

Jestli mohu poradit, nejlepší je malé věci posílat jako cenné psaní. Musí být spešl obálka (na poště je mají, velká stojí asi pětku) a vejde se tam celkem hodně. Je to sledované při každém prdu a chodí to celkem rychle.
O moc dražší to není.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#58 Příspěvek od tomasjedno »

O cenu té obálky je levnější Balíkovna, a podle mých zkušeností je většinou do druhého dne. (Balíkovna 65, cenné psaní 100 g s udanou cenou, zákaznickou kartou a el. podáním 63 plus obálka 8-14.)

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od hafca »

Balíkovnu používám když si něco nechávám poslat. Ale jak posílat z balíkovny, to nevím. Na stránkách pošty jsem to neviděl, nebo blbě hledal.
Chtěl jsem to poslat přes zásilkovnu, ale tam ve finále nebyla jiná možnost, než platit on-line kartou a to nepoužívám.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od Hubert_79 »

Balíkovna; online kartou se tam platí taky.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“