Přechody pro chodce

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#46 Příspěvek od msar »

Všiml jsem si, že v HK na okruhu přenastavili intervaly tak, že pokud jedete max. povolenou rychlostí, tak na dalším semaforu skočí červená těsně před nosem. Pokud chcete stihnout zelenou, tak musíte jet rychleji, asi kvůli tomuto:
Zkušební provoz IDS se také chystá u doplňkové funkce penalizace. V daných úsecích města budou radary měřit okamžitou nebo úsekovou rychlost, na vybraných křižovatkách budou kamery sledovat průjezd na červenou.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#47 Příspěvek od bastliar »

Na Slovensku už začali testovať na autách predné zelené brzdové svetlo. Keď ako chodec vidíte, že sa na aute toto svetlo rozsvietilo, cítite sa istejšie pri vstupe na prechod pre chodcov.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od PotPalo »

O prednom zelenom svetle som uvažoval už dávno. Ale nie brzdovom! Malo by klasické tlačítko pod volantom, a vodič by ním zablikal už z diaľky keby mal v pláne zastaviť a pustiť chodcov. Takto by sa ušetril čas, chodci by nemuseli čakať až vodič úplne zastaví, a či zastaví. Ako brzdové svetlo je to fakt hlúposť. Vodič môže pribrzdiť lebo vidí výtlk na vozovke, alebo že je tam aj križovatka, a už svieti zeleno. Pritom chodca nemusí vidieť a neplánuje zastaviť.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#49 Příspěvek od rnbw »

Prense tak, je to nebezpecny nezmysel. Da to chodcom falosny pocit bezpecia. Chodec uvidi vpravo zelene svetlo na aute, vbehne tam a zlava ho niekto prejde.

Kazde auto ma dialkove svetla, ktorymi sa da bliknut.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#50 Příspěvek od EKKAR »

A veeeeeliká je škoda, že každý auto má jenom houkačku a ne rovnou kulomet, kterým by se dala z cesty smetat škodná v podobě okapucovanejch bezmozků s gezichtem zabořeným do displeje a s ušiskama zaštuplovanýma, případně dutohlavejch bloncek, co do cesty 20m od přechodu nejdřív vystrčí kočárek s děckem ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#51 Příspěvek od Celeron »

Některý chodci jsou strašná pakáž. Karle, námko v Bydžově asi znáš. Babizna skočila těsně před auto kámošovi, když přecházela přes ty nájezdový a výjezdový trojůhelníky u kruháče. Co na tom, že 20 metrů vedle je přechod pro chodce.
Ubrzdil to ale ten za ním ne a nabořil mu zadek. Babizna sprostě nadávala a chtěla zdrhnout. Naštěstí to viděl městapák a odchytil jí. Zatím to je v řešení PČR.
Kámoš si myslí, že za nic nemůže a že by to měla odprdnout ta babizna a řidič za ním, co ho nabořil ale kdoví jak to dopadne...
Jo a taky pár a párkrát někteří blbci chodí po těch kostkách uvnitř kruháče. Při karambolu pak argumentují tím, že tam přeci byl dříve chodník za zvýšeným obrubníkem a že jsou tak zvyklí...
Naposledy upravil(a) Celeron dne 28 zář 2022, 20:33, celkem upraveno 1 x.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#52 Příspěvek od EKKAR »

Bať, volovem a korditem nešetřit ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#53 Příspěvek od pepik9 »

Stačily by tenisáky hnané stlačeným vzduchem :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#54 Příspěvek od EKKAR »

Kordit s volovem je mnohem, mnohem efektivnější ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#55 Příspěvek od kejki »

Ale řidiči jsou taky dobytek, zastavím na přechodu a když už stojím a chodec je na přechodu, tak v protisměru kráva s Tucsonem klidně jede. Ano, měla světlé vlasy :D

Dodatek - o 50m dál je ucpáno, protože je v Kralupech oprava mostu a stojí se tam doost dlouho.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#56 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem dnes byl zase v Hradci a někde, na místě těch původních malujou znova zebru, která je o cca 0,5 m posunutá a má uprostřed napříč bílou plnou prouhu, nejspíš středovou dělící čáru pro přechod. Vystouplý to není, takže vodítko pro slepý to asi není.
Proč tu středovou čáru nemohli namalovat na původní zebru a proč musí být přechod o půl metru posunutej je mi záhadou.
Nejspíš nějakej tunel v rozpočtu krajskýho ouřadu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od Hubert_79 »

Nejsou v tom rozdělovacím pásku světýlka?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#58 Příspěvek od Celeron »

Nevím, takový ty hříbkový tam nejsou určitě.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#59 Příspěvek od EKKAR »

Občas bejvá ten přechod udělanej tak, že jedna půlka jsou plný barvou vystříkaný obdélníky, ty končej v půlce, kde na ně navazujou čárou oddělený jen rámy těch pásů - široký cca 12-15cm a bez barvy uvnitř. Má to bejt kombinovanej přechod pro chodce a přejezd pro pumpíčisty, kteří by primárně měli využívat jen tu část bez vybarvenejch středů pásů, zatímco pěšáci by mohli chodit po obou polovinách, pokud by na tý nevyplněný zrovna nejel žádnej pumpíča. Viděl jsem takhle udělaný přechody/přejezdy v Bavorech - a to samozřejmě jen někde, například v Pasově u starýho řetězovýho mostu přes Dunaj.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#60 Příspěvek od mi-ro »

Jirko, (Celeron)"chodník" uvnitř kruháče a trojúhelníky používám jako chodec běžně. Jako řidiče mě ty lidi ale pěkně se.ou! :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“