Co zas vymysleli ekoteroristi kolem kotlů.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od Habesan »

Dobrá, pokračujte.

(V minulosti sjem slyšel strašné hovadiny na téma topení od lidí, kteří by si tu informaci nedokázali ani najít na Internetu, natož aby pochopili co znamená.)

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#47 Příspěvek od MiraSt »

BOBOBO píše:Jo taková přesmyčka , mi odešly na shořatý plech hned nad roštem . Asi jsem si měl udělat výzkum a zjistit tloušťky i jinde , než kotel tekl . Tedy ještě jedno , mám beztlaký system . A ty ?
Já taky. Expanzku otevřenou na půdě.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#48 Příspěvek od MiraSt »

Celeron píše:, dokonce dvoutrubkovou aby se chovala jako malej radiátor a nemohla zamrznout.
Já ji mám udělanou z roury 30 cm v průměru a síla stěny dobrý cenťák. Výška šedesát. Izolovaná skelnou vatou a nahoře deska polystyrénu. Mám ji na zpátečce a nikdy nezamrzla protože pulzující voda tomu vždy zabránila.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#49 Příspěvek od MiraSt »

No a Důl Staříč čeká v květnu příštího roku zásyp. To jenom na okraj když uhlí není. I když se to naše nedalo spalovat v pecku, ale bylo vhodné na koks. A o Frenštátu ani nemluvím.
Náš (milý) prezident Zeman kdysi prohlásil: "Abychom se ještě nedívali kolik máme uhlí." Ale už si nevzpomínám u jaké příležitosti to bylo. No a má pravdu.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#50 Příspěvek od Celeron »

MiraSt píše: nikdy nezamrzla protože pulzující voda tomu vždy zabránila.
Ona nezamrzne zpátečka ale roura či kolínko vycházející z podlahy půdy do expanze. Příbuznej ji má na zpátečce, při -24°C (někdy 2010 nebo 2012) zamrzlo kolínko (zaizolovaný) a kdyby neměl u kotle přetlakáč, tak by něco bouchlo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#51 Příspěvek od BOBOBO »

No jo , kolínko je svinstvo , naruší termoproudění a šmytec .

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#52 Příspěvek od pepik9 »


Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od Behemot »

EKKAR píše:
Nechápu, kdo je v dnešní informatizované době takovej 🤐, že doteď nezjistil a nepochopil, že není jedinej důvod živit nějaký 🤐 monopolistický smradlavý 🤐, a stačí si koupit lahve kdekoli a následně jako svoje vlastní si je pak nechat plnit v Polsku hned za hranicema. Protože v pšonkově jsou některý věci ještě v pořádku a nikdo nemá problém natroubit cokoli do flašky, když má validní zkoušky. Navíc to tam bude nejspíš stát i zlomek toho, co tady v Novým Ukrošově, takže se to vyplatí i s cestou.

Pokud je to stejný, jako s tlakovejma lahvema na LPG, tak stačí revizní zkouška jednou za 20 let. A všechno lego.

Jenže to by tady nesměly být samý ovce, že?

BTW, dostuduj si, co je to výpustka, ty třítečkovej vole :D

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#54 Příspěvek od MiraSt »

Do těch dvou jmenovaných dolů se ještě bagry nezakously, tak by to bylo možné. Na Staříči se ještě fárá, ale jenom chlapi co dělají útlum. Tam je zásyp jistý. Před závodem je už postavený pomníček v podobě půlky lanovnice. (kolo, které je na těžní věži) Ale kde vezmou horníky? Učňovské školství na horníka skončilo a ti bývalí se už na šachtu moc nepohrnou.
Naposledy upravil(a) MiraSt dne 05 říj 2022, 16:14, celkem upraveno 1 x.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#55 Příspěvek od MiraSt »

Mi to nezamrzlo proto, že expanzku mám těsně nad zemí na půdě a na rovno. A ta trubka je v mirelonu.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“