Jak seknout s kouřením ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od Lukas-Peca »

ZdenekHQ píše:Největší legrace je, že ten sýr ve Švýcarsku stojí cca 500Kč/kg, což je cena sakra nízká, když se člověk podívá, kolik je kolem toho práce a materiálu.
A ještě zajímavější je, že z té ceny se zaplatí ten švýcarský podnik, který ho vyrábí. Platy ve Švýcarsku jsou v průměru zhruba 5x vyšší než u nás. U nás se daleko méně kvalitní český sýr při daleko levnější pracovní síle prodává za stejnou cenu.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#47 Příspěvek od BOBOBO »

Nějakej sejra , elektrika a plyn to je jinej nárůst . Z toho se postaví nové JE . :lol:

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#48 Příspěvek od yakl »

Možno je to už nad mieru, ale predsa ešte k tomu rozlúčeniu sa s tabakom - treba problém chápať, ako prísne intímnu záležitosť boja samého seba so sebou samým, bez svedkov, bez ovplyvňovania, bez advokáta. Ak sa nepodarí prestať, tak si môže človek sám sebe povedať, že je slaboch a už pre seba slabochom ostane, alebo sa vzmuží a skúsi znova... Zo svojho bolestivého odvykania od tohoto nesmierneho zlozvyku nerobte divákov okolie, lebo tí sa budú hrať na to, ako vás pomýliť pri vašom zámere a celkom "dobrácky" navodia situáciu, ktorá vás dovedie k návratu - lebo to je najrýchlejšie a najmenej bolestivé riešenie. Môj otec fajčil a nefajčil krátke obdobia, ale keď sa blížil k 60. rokom, tak priznal, že prestať fajčiť je mu čoraz ťažšie ak nie normálne nemožné. Napokon prestal. Motív na abstinenciu nie sú peniaze, tie sa dajú aj vyžobrať. Čiastočné odvykanie znižovaním dávky je nesmierne trápenie, lepšie je razantné seknutie. Nič ma už nenapadá. Prajem úspech.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#49 Příspěvek od DELONG »

Tak je počítaníčko :lol: . Fajčil som od 15-tich krabičku skoro denne.
Potom som si v 55-tke doprial novú ženu o 10rokov mladšiu a nechcela sa bozkávať s popolníkom :roll: tak som zo dňa na deň prestal. Teraz mi cígo smrdí do huby ho už nedám . A v jej očiach som vraj king s pevnou vôľou :D .
Teraz mám 61 a každému vravím, že svoje som si už odfajčil :lol: .
Alkohol nemusím tak asi oto je to ľahšie prestať .

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#50 Příspěvek od konosuke »

Jo, největší nepřítele kuřáctví jsou bývalí kuřáci kteří se toho zlozvyku
tak nějak zbavili no doufejme že to jde a natrvalo :(
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#51 Příspěvek od BOBOBO »

Nevím jak u koho , ale za cca měsíc už mne to nebralo .

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#52 Příspěvek od nixdorf »

ZdenekHQ píše:Největší legrace je, že ten sýr ve Švýcarsku stojí cca 500Kč/kg, což je cena sakra nízká, když se člověk podívá, kolik je kolem toho práce a materiálu.
Presne tak; v Migre 20 deka vyšlo tak na dva franky sedemdesiat. I tu na SK v Tescu a Metre ho zohnať, za ľudových sedem eur rovnakej gramáže. Ale odkedy som sa naučil do kastrólka dať za štipku citrátu (soli kyseliny citronovej), už tam môžem miesto neho dať i goudu bez strachu, že sa mi to rozbije na bielkovinu a tuk. Ono sa to nevolá emulgátor pre srandu králikov, ale to už sme mimo... jednalo by sa o hodne nepraktický recept ako má Kono seknúť s tabakom :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#53 Příspěvek od EKKAR »

Citronan/citrát sodnej se používá třeba i v transfúzní technice jako protisrážlivá přísada do krvinek, při odběru plazmy ho naředěnej fýzákem dárce dokonce dostává direct do žíly (separátor odebírá plnou krev, odděluje plazmu a dává ji extra do pytlíku, krvinky naředí fýzákem s citrátem a po určitý době je dárci vrací, cyklus se během jednoho odběru několikrát - obvykle 4x až 6x - opakuje) ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#54 Příspěvek od Hydrawerk »

Sandal píše:Nekouřim od 5.9. 2022. Měl jsem srdeční kolaps, tak jsem s tim hned praštil. Hele to nekouření jsem zvládnul naprosto v pohodě
Já ti to přeju, ale psychická závislost na nikotinu může být značná. Nemusí to jít každýmu snadno.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#55 Příspěvek od ZVUK2000 »

Někdo to kompenzuje tak že přejde na šňupací tabák.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#56 Příspěvek od konosuke »

Nebo dýmku - že prej škodí méně, mám jo smrdí, huba a jazyk pak štípe.
Ale, to může být i tabáčkem tou ukrajinskou machorkou z tržnice.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“