Jak připevnit madlo na zeď ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#46 Příspěvek od Celeron »

No když jsme ještě za bolševika jezdili na služebku do Šalingrádu na strojírenskej velerajc, tak tam byla v jedný zápaďácký expozici stodváca zavěšená na jednu hnoždinku v betonovým překladu mezi dvěma příhradovejma stojanama. Takže namáhaná v ose na vyškunbutí. Tenkrát jsme na to čučeli jak puci, plastový, co se tady tenkrát prodávaly by to nezvládly ani celý platíčko. Už nevím, co to bylo za fy a jakej průměr ale víc než 10 mm to nebylo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od Behemot »

EKKAR píše:Jde to, ale musíš počítat kotevní body jako vícenásobný, složený z vícero menších kotev umístěnejch do trojúhelníku nebo do čtverce se stranou větší, než dvojnásobek hloubky vrtu - a na každou takovou skupinku našroubovat ocelovou "roznášecí" desku, která pak bude mít v nosným středu finální závěsnej bod. Pak by se ti nemělo stát, že se jedna z kotev vytáhne z materiálu a ostatní následně vyjedou taky, protože zatížení už v počátečním okamžiku nikdy nebude hraniční ani v jednom místě. To patro byl prostě dětskej pokoj s rozšířením podlahový plochy, aby si děcka měly kde hrát a pod tou zavěšenou plochou bylo dost prostoru na další věci. Že si to pachatel blbě navrhnul a neuvažoval o nějaký kritický situaci jako základu výpočtu, to je věc druhá. Navrhnout se to dá, dokonce dostatečně bezpečně. Jenomže vykládej to blbovi, kterej nikdy v životě nestavěl ani papírový modely a zmosta doprosta se postavil k výrobě takovýho hebla ...
právě proto, než to rozvrtat na sračku takovejma věcma, tak je snad lepší si to postavit na 4 lešenářský trubky jako sloupky, ne? :D takle sem si udělal postel, 3 sou u zdí (z toho jedna v rohu) a jediná je v prostoru, pod to stůl s kompem a optimální využití místa

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#48 Příspěvek od p32 »

Je to každého jeho problém, jak si to udělá. Do stropu bych ale dával na vše aspoň ty hmoždinky s Ø 10mm. Stejně to tam musí vrtat pořádnou příklepovou vrtačkou, tak to chce aspoň pořádný a spolehlivý výsledek.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#49 Příspěvek od EKKAR »

Behemot píše:
EKKAR píše:Jde to, ale musíš počítat ...
právě proto, než to rozvrtat na sračku takovejma věcma, tak je snad lepší si to postavit na 4 lešenářský trubky jako sloupky, ne? :D takle sem si udělal postel, 3 sou u zdí (z toho jedna v rohu) a jediná je v prostoru, pod to stůl s kompem a optimální využití místa
Jenomže to byl právě ten požadavek - NEMÍT tam žádný stojící sloupky ....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od Behemot »

tak jim to rozbilo půl cimry a to se vyplatí :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#51 Příspěvek od EKKAR »

Ano, protože dotyčnej je (on to kupodivu přežil a přežil i reakci svojí manželky, což já pokládám za nezaslouženej zázrak!!!) 🤐 a neumí si představit ani základní vektorovej diagram tříbodovýho závěsu (bo všecko co se zavěšuje na 4 body se musí dimenzovat jako by viselo jenom na 3 = jedna ze základních jeřábnicko-vazačskejch pouček)), natož si představit, co to učuní s tou zavěšenou plochou, když na ni položí zátěž mimo středovou oblast... Kdyby si to hlupák nechal aspoň nejdřív od někoho s lepší představivostí zkontrolovat, mohlo by to tam viset furt. Dodatečně jsem se pak dověděl, že mu jeho soused nabízel silnější kotvy - on si je nevzal s tím, že nebude zbytečně vyhazovat prachy za několikanásobně předimenzovanej závěs, že to přeci musí udržet tu nominální váhu ... Nj, to je tak, když vercajk vezme do ruky dement ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od Behemot »

tak zas vona pak už část těch sil jde do střihu, ale stejně zajímavý, že to spadlo zrovna dyž tam nikdo nebyl, rajtující děcka nic 8O což bylo asi eště i větší štěstí, sbírat řvoucí děcka mezi rozbitým bordelem, no…

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#53 Příspěvek od PavelFF »

Abych poreferoval - dneska jsem se do montáže madla konečně pustil a zkusil jsem nejprve suchou metodu na hmoždinky průměr 10 a vrut/šroub M8. Připravil jsem si vrtací šablobu na přesné rozložení děr a kupodivu se to hned napoprvé povedlo.
I když jsem některou díru neměl vyvrtanou kolmo, vrutošroub průměr 8 se dá přihnout a srovnat nepřesnosti.
Přílohy
Madlo LQ.jpg

Uživatelský avatar
OK2STO
Příspěvky: 426
Registrován: 19 zář 2008, 02:00
Bydliště: Ostrava

#54 Příspěvek od OK2STO »

To to trvalo - HI tolik stránek.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#55 Příspěvek od p32 »

No, počkej. Ještě budeme řešit druhou stranu. :lol:

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#56 Příspěvek od PavelFF »

Správně. Tohle bylo nejdelší madlo se 4 držáky. Zbylé dvě už jsou jen 3držákové a dvoudržákové. Takže teoreticky už brnkačka.

Jenže v jedné z těch zdí jsou asi vodovodní trubky a nevím kde a jak hluboko. Elektriku jsem schopen jakžtakž zjistit ale vodu nemám jak. Provrtat vodovod to je jiné kafe než trefit elektriku. Takže opět nastane fáze prokrastinace.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#57 Příspěvek od scorpions-cz »

Fáze 3 - oprava až se to ze zdi uvolní :lol: :lol: :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#58 Příspěvek od p32 »

Fáze 4 - stavba nového baráku. :wink:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#59 Příspěvek od Celeron »

PavelFF píše: Elektriku jsem schopen jakžtakž zjistit ale vodu nemám jak.
Místní instalatér mě říkal, že to jde na cca ±10 cm stetoskopem. Musíš ale zajistit aby v tý rouře proudila voda, čím víc, tím líp. No nevím, neměl jsem příležitost vyzkoušet, doktorskej stetoskop nemám.
Mám tady elektronickej hledák z Lidlu. Umí to ve zdi elektriku a železo, to běžně dělám. V návodu je napsáno, že to umí nalýzt i dřevo a dutiny ve zdi. Nikdy jsem to nezkoušel ale teoreticky, když to má umět dutiny, třeba to najde trubku bez vody. https://www.lidl.cz/p/parkside-multifun ... 0360216001
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#60 Příspěvek od kutilmil »

Prečo nemáš obložené podschodnice a sokel? Ako to budeš udržiavať? Veď od handre sa ti zašpiní stena a podschodnica a ešte sa podschodnica aj okope...
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“