K čemu je STK?

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od Hubert_79 »

Jistě. Ovšem nic to nemění na tom, že jde mnohdy o samoúčelnou buzeraci nemající oporu v zákoně.
A nemusíš být drzý, důvod kontroly znát můžeš, ne?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#47 Příspěvek od EKKAR »

Nejhorší je, že na vymyšlenej a zbytečnej důvod kontroly si u nás stěžovat nelze - slovo orgána je platnější než ofčana a oni si důvod vždycky najdou, i kdyby byl v daný situaci sebenepravděpodobnější a nevěrohodnější, projde jim to.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od Hubert_79 »

Stačí jako důvod uvést pátrání po odcizených vozidlech, případně po hledaných/pohřešovaných lidech. Pokud nevypadáš jako Quasimodo, tak jsi vždy nějaké hledané/pohřešované osobě podoben a nějaký Pokojstr určitě odcizen byl. Takže v tomto holt taháš za kratší konec provazu. A že je skutečný důvod to, že orgán potřebuje "čárku", aby měl prémie nebo dovolenou? Sere pes...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#49 Příspěvek od DukeNuke »

Neviděl bych to tak kriticky.
Domnívám se, že musí mít minimálně maturitu a prochází psychotesty, takže zakomplexovaní trpasličí psychopati už vyhynuli. A oni sami si to taky nevymýšlejí - veškeré kontroly a podopbně jsou nařízeny shora. Nebo vy byste raději blbnuli někde venku na silnici, když byste místo toho mohli sedět na zadku a čučet na tv?
Když už se chcete něčím zabývat, zkuste se podívat na měšťáky. Tam mi naprosto uniká smysl existence.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od Hubert_79 »

Mno, psychotesty a maturita něco odfiltruje, ale stejně. Ono to výše napsané platí i pro městapo, to je, pravda, jiný level než státní.
A že si to nevymysleli? To nic nemění na faktu, že mnohdy buzerují jen "aby něco našli" a měli čárku a červený puntík.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#51 Příspěvek od Celeron »

Hubert_79 píše: Mám za to, že nic jako "preventivní kontrola" zákon o policii nezná.
Jo a co to byly ty monstr dopravně bezpečnostní akce "Kryštof"? Preventivní buzerace, nic jinýho.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#52 Příspěvek od tomasjedno »

DukeNuke píše:Nebo vy byste raději blbnuli někde venku na silnici, když byste místo toho mohli sedět na zadku a čučet na tv?
Háček je v tom, že když už ho v rámci nějaké akce vyženou od té TV ven, tak může mít choutky si ten opruz trochu zpestřit.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od Hubert_79 »

Právě, preventivní samoúčelná buzerace...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od Hubert_79 »

tomasjedno píše:tak může mít choutky si ten opruz trochu zpestřit.
Hlavně by ho šéf nepochválil, kdyby "nic" nepřinesl. Pokutičku a podobně, takže motivace "něco" najít je velká.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#55 Příspěvek od konosuke »

MP nahradila starou PS VB dědci v invalidním si "práci" pro bezpečnost
(cyklisti "pod vlivem", záškoláci, pes bez vodítka...) přivydělávali na hospodu, cigára a ovocný víno.
Naposledy upravil(a) konosuke dne 15 kvě 2023, 10:21, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od Hubert_79 »

PS VB = pitomec stojící vedle blbce :)
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#57 Příspěvek od DukeNuke »

Hubert_79 píše:Právě, preventivní samoúčelná buzerace...
To bys mohl tvrdit, že preventivní samoúčelná buzerace jsou třeba i hasičské kontroly, preventivní doktorské prohlídky apod.
Kdyby do tebe naboural někdo s polovrakem bez technické a bez pojištění, tak se zase budeš rozčilovat, kde kurňa ti policajti byli.
Za mě jsou preventivní akce potřeba. A ze své zkušenosti si nemůžu stěžovat. Třeba když jsme s několika známými jeli pomáhat na povodně na mělnicko, tak jsem mírně přetáhl rychlost. A když jsem řekl kam jedeme, co vezeme a co jdeme dělat, tak mě pod majákama "vyvezli" na výpadovku.
Naposledy upravil(a) DukeNuke dne 15 kvě 2023, 10:57, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od Hubert_79 »

DukeNuke píše: Kdyby do tebe naboural někdo s polovrakem bez technické a bez pojištění, tak se budeš rozčilovat, kde kurňa ti policajti byli.
Nebudu, nepodsouvej mi něco, co jsem nepsal. Máš někde (nebo ti policajti) nějaký výstup v tom, kolik těch polovraků odhalí a jak jejich spektakulární akce přispěly k bezpečnosti? Například v podobě poklesu nehodovosti? Ne, nemáš a ani oni to nemají.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#59 Příspěvek od DukeNuke »

Ale mají. Výsledky těch akcí se zveřejňují. Dokonce i ve zpávách v TV. Stačí jen sledovat zprávy.
Obvykle tam je kolik proběhlo kontrol, kolik řidičů bylo pod vlivem + nějaký špek.
Na snížení nehodovosti to vliv mít nebude. A to ani ve vyhlášený den kontroly.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od Hubert_79 »

Jo, tak to potom jo. Že chytí pár pitomců pod vlivem a někoho bez TK. Tak to potom klobouček a jen houšť. Kdyby tím zachránili jeden jediný život...
--
Kde ti borci byli, když se třeba dělo toto? Měřili někde pár metrů před cedulí "konec obce", jestli tam někdo nejede 52 km/h? Nebo někoho buzerovali za špinavou RZ?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“