Zase country & eastern (odděleno)

⭐ Zde budou výběrově umístěny vzpomínky, manuály a popisy dnes už vesměs neaktuálních zařízení a další historické materiály, které se tématicky nevejdou do sekcí "Opravy a restaurování starých elektropřístrojů" či "Návody, schémata, manuály, literatura, katalogové listy"

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#46 Příspěvek od HF_Tech »

To je takový paradox. Když rusa pořádně zmlátíš, tak tě teprve začne brát jako sobě rovného.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#47 Příspěvek od EKKAR »

Jistě, pokud tě potřebujou, uměj se tvářit lidsky. Ale vždycky ta podstata vyplave na hladinu alkoholu = když se vožerou. V tu chvíli zapomenou na vychování a chovají se "přirozeně" = jako přirození (jedno jestli pánský nebo dámský, vsjo ravnó...). Ale vždycky v takovejch případech jde buď o rodilý etnický ruSSáky, nebo sice o příslušníky jinýho národa, ale prošlý důkladnou psychologickou průpravou v ruSSáckejch vzdělávacích institucích. Obyčejnej člověk z těch jinejch národů na ruSSáky běžně nadává a nemluví o nich dobře. Stačí ale pár let "odbornýho vzdělávání" a názor na ně se radikálně mění. Mám s tím osobní zkušenost, byl jsem na dobrý cestě stát se absolventem jedný takový instituce. Naštěstí jsem zdrhnul včas. Ale o názorech na národy republik v minulosti ovládanejch z kremlodoru, který tam vštěpujou lidem, mám dojmy dostatečně přesvědčivý...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#48 Příspěvek od Cust »

No, aby to neznělo všechno jednobarevně:
Do anexe Krymu jsem jezdil pravidelně do toho jejich Los Alamos (ОИЯИ v Dubně) a tam jsme měli vztahy kamarádské - tam si pravda dělali legraci s jiných národů, a snad i právem, něco jsem taky zažil, co vám hlava nebere - pak si jen řeknete, holt Vietnamský profesor nebo i jinou národnost.
Taky jsem měl na stáži studentku s univerzity v Tomsku na pár měsíců - vztah výborný. Když jsem se ukázal v Rusku, napsal jsem jí SMS, že sedím v Dubně v restauraci, ať dorazí na skleničku, odpověděla, že to už nestihne, škoda, že jsem nenapsal o pár hodin dříve, že by ještě stihla vlak (měla to jen cca 150 km).

Takže lidi jsou tam dobří i špatní, ale ta pachuť vymývání mozků o tom, že jsou nejlepší a nedaří se jim jen proto, že jim ostatní hází klacky pod nohy je cítit na každém kroku.

PS: Mladá generace se od předchozích vodkových generací čím dál víc distancuje. Už to není jako dřív, kdy nic jiného než chlastat nešlo.

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#49 Příspěvek od DukeNuke »

No, spíše bych nahradil slovo "mladá" za "vzdělaná". Ono i teď tam najdeš spoustu mladé generace kteří posilnění vodkou vykřikují o tom že vyhráli všechny války (ti mladí určitě ne a o Afgánistánu asi neslyšeli). Tohle nadšení zmizí v momentě, kdy jim doručí povolávák.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#50 Příspěvek od EKKAR »

Jenomže ten pokřik o výhrách ve všech válkách ti lidi nemají sami ze sebe - někdo jim to musel "poradit", respektive je v tomhle smyslu indoktrinovat. A to se "tam" děje už od mateřský školky, kdy souškyčitelky vysvětlujou prckům, že v největší válce je vedl velikej Stalin a dovedl je až k vítězství do Berlína. Pokračuje to ve škole až na vejšku, kde probíhá výběr kádrů - pro tajný vnitrostátní policajty, rozvědku i kontrarozvědku, pro naverbovaný spolupracovníky pro spolupráci v cizině. A taky pro (dez)informátory, který mají za úkol šířit na veřejnosti názory, výhodný pro režim. Celý to je podchycený už z úrovně ministerstev - vnitra, války, školství i dalších, který svým působením do značný míry jednak závisí na veřejným mínění, druhak ho svým působením ovlivňujou, aby se veřejnost nevzpouzela a chovala se tak, jak režim potřebuje. A na to potřebujou i kontrolu médií, protože ty dokážou ovlivnit veřejný mínění jak pro režim žádoucím, tak i nežádoucím směrem. Tohle všeckoo v ruSSácku má kremlodor pod kontrolou teď, měl to pod kontrolou v minulosti a pokud se tahle kontrola v budoucnosti jakýmkoliv způsobem nezmění, nezmění se ani schopnost režimu ovládat názory lidí ve velkým.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#51 Příspěvek od Cust »

No, ale tahle indoktrinace funguje všude, jen v Rusku je to trošku dotaženo do roviny, kdy už ostatní (ne všichni) začínají kroutit hlavami.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#52 Příspěvek od pepik9 »

Před časem to bylo vidět v TV, snad tady. Chodil po městě a ptal se mladých (puberťáků), jaká je ve městě kultura. Oni o ničem nevěděli, jen že mají vojenské kroužky, kde jim do hlav hustí historii, "My jsme porazili němce!". K tomu čas od času na náměstí zahraje vojenská dechovka.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#53 Příspěvek od nixdorf »

jo na margo chodenia a pýtania sa publika, niečo ako také ruské Aj múdry schybí, len to vtipné neni, je Oraninov kanál "1420"

Odpovědět

Zpět na „Historie a vzpomínky na doby dávno minulé“