Koupě osciloskopu do asi 4000Kč

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#46 Příspěvek od Sendyx »

Nikoliv, na síti je mračno špiček a smetí a vstup scopu není určen k přímému měření takto. Jedině použít sondu, ale takovou, která je určena k měření na síti - 4kV a příslušná bezp. kategorie.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od stepa »

Sendyx píše:Nikoliv, na síti je mračno špiček a smetí a vstup scopu není určen k přímému měření takto. Jedině použít sondu, ale takovou, která je určena k měření na síti - 4kV a příslušná bezp. kategorie.
tak OK,omlouvam se za mystifikaci,protoze jsem si nebyl jistej

a to se muze merit bez oddelovaku?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#48 Příspěvek od Sendyx »

Je to stejné jako laciné "multimetry", ale existují i skopy, určené přímo k měření na síti. Vím, že i kolegova sonda 1:100 má upozornění v návodu, že se nesmí používat na silových částech, spojených se sítí.

Sob

#49 Příspěvek od Sob »

Jde o to, že dìlám regulaci výkonu pomocí triaku a chtìl bych se podívat na prùbìh. Pøedpokládám, že nelze na zátìž pøipojit obyèejný transformátor 230V/6V - to by házelo velké špièky a osciloskop by to odrovnalo. Nebo se mýlím?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#50 Příspěvek od Sendyx »

Hlavně by to trafo totálně zkreslilo měření.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#51 Příspěvek od Cust »

udelej si ten odporovy delic a mer obyc sondu 1:10, uz jsem tak meril i 2000V spicky , ale opatrne at te to nezabije

Uživatelský avatar
zdenekxxx
Příspěvky: 272
Registrován: 19 úno 2007, 01:00

#52 Příspěvek od zdenekxxx »

Taky bych viděl problém v tom že když máš doma dvouvodičový rozvod, a zem na sondě by byla na L a zem na osciloskopu na PEN tak bys měl natvrdo zkrat. To bys musel neustále kontrolovat. Ten oddělovací transormátor bych viděl asi jako nutnost, pokud chceš takto měřit častěji...

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#53 Příspěvek od Cust »

:-)
samozrejme musis zapojit uzemenou svorku osciloskopu na zem a ne na fazi, jinak by jsi mel doma tmu a osciloskop v prdeli

Sob

#54 Příspěvek od Sob »

Takže zkontroluji, jestli mám správnì zemì, udìlám dìliè 1:10, použiju sondu 1:10 a mùžu mìøit? Nerad bych o ten osciloskop pøišel. Zem pro sondu je spojená se zemí v zásuvce, ne? A zem v zásuvce je spojená s nulákem. Takže tu na sondì nemusím ani pøipojovat? Alespoò to nespojím natvrdo do zkratu.

Tatl

#55 Příspěvek od Tatl »

Cust píše::-)
samozrejme musis zapojit uzemenou svorku osciloskopu na zem a ne na fazi, jinak by jsi mel doma tmu a osciloskop v prdeli
Tak pøesnì tohle se mi om jednou stalo.Oprava osciloskopu BM 566 stále 1400,- .

Sob

#56 Příspěvek od Sob »

Teda nevím, jestli sesbírám dost odvahy. Nerad bych si znièil osciloskop hned po koupi.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od jef111 »

Cust píše::-)
samozrejme musis zapojit uzemenou svorku osciloskopu na zem a ne na fazi, jinak by jsi mel doma tmu a osciloskop v prdeli
Tohle se mi už stalo ale osciloskop přežil zcela bez problému. Proč by se mu taky mělo něco stát? Pokud je zem pořádně přes něj propojena tak to akorát vyhodí jistič a opálí se zemnicí svorka sondy :D
Pokud se mu něco stane tak to může být max. proražený kondenzátor v oddělení země nebo nějaká kravina ve zdroji (si myslím).
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#58 Příspěvek od Cust »

podle me by se nemelo stat nic velkeho, pravdepodobne vycazeny nejaky zemnici spoj, ono tam proste par amper protece nez zareaguje jistic, kdyz nepripojis zemnici svorku, tak by to melo merit, ale neveril bych vysce napeti na kratoulinkatych pulzech (zalezi co meris)

Sob

#59 Příspěvek od Sob »

Tak už je mám doma. Je to BM-566 a BM-566A celkem za 3000Kè. V jednom jsou tunelky GE-134 a kalibrátor s tranzistry (kalibrátor nefunguje, ale to mì teï netrápí) a v druhém jsou místo tunelek IO a v kalibrátoru je také IO. No a na tom druhém ukazuje špatnì èasová základna. Na obrazovce to ukazuje daleko vìtší frekvenci, než je ve skuteènosti pøivádìna na vstup. Zkoušel jsem to podle návodu nastavit trimrem R178, ale bohužel jsem na dorazu a ještì by to trochu chtìlo. Co mám udìlat? Pomùže, když k tomu trimru dodám ještì nìjaký odpor? V èem je chyba? Na desce synchronizace je vidìt, že nìkdo již vymìòoval tranzistory.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od jef111 »

Mám doma jen schéma od BM566A, docela by mě zajímalo to původní s tunelkami. Neměl by jej někdo?
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“