Jaký zesilovaè pro bedny k PC?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#46 Příspěvek od Radimosso »

Podle mě to na LCD nebude působit.
LCD přece nemá žádné elektromagnetiké vychylování paprsku.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od stepa »

kybrex píše:to stepa: To mě povídej. Já když viděl kablíčky (jinak se tomu říct nedá) k naší věži od Sony (údajně 120W RMS), tak jsem myslel, že se nataví izolace! (Tvůj případ je teda silnější, ta moje je jen RMS.)
Hele sefe a co myslis ze je RMS? Dyt to je sinusovej vykon...RMS=root mean square=efektivni hodnota...a co se bere ze sinusu? efektivni hodnota :lol: ...jeste si enco nastuduj
kybrex píše: to Hill: Jo a ještě jak tady říkal Hill, že ty bedny nejsou stíněný, tak o to vím, ale chtěl jsem se tě zeptat, jak moc daleko od monitoru je musím mít a taky, jestli to bude mít vliv na LCD s digitálním vstupem. Bezpečně vím, že to dost kazí obraz na CRT monitorech (ten mám hned vedle LCD, ale obvykle vypnutej) a na obyčejných TV, který pracujou na stejný technologii, ale nevím, jestli to ruší taky LCD. :?:
Na obraz LCD by to nemelo mit zadnej vliv, ale mag. pole je svina a ty 1 a 0 by to v kablu mohlo rozhazet :)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#48 Příspěvek od Hill »

Na LCD to stejnosměrné magnetické pole vliv nemá.
Od CRT stačí asi tak půldruha metru.

Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 276
Registrován: 26 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Oops...

#49 Příspěvek od kybrex »

Díky za info. Dám to dál :)

to stepa: No tohle jsem si původně myslel, ale potom mi jeden spolužák, co dělal machra, jak tomu rozumí, cpal do hlavy, že RMS je nějakej hudební výkon (já považuju za hudební výkon ten P.M.P.O.) a sinusovej, že je jinej než RMS. Mám v tom dost guláš, ale pobytem na tomhle fóru se to snad částečně spraví. :oops: To je tak, když se namachrovanýho blba na něco zeptáš a on začně dělat chytrýho a navěsí ti na nos bulíky! Když mi začne mlít o programování, o PC nebo o jiných věcech, ve kterých se vyznám, tak se dá poznat, že kecá a neví, o čem mluví, ale když o tom nic nevím a ten, kdo ti cpe do hlavy bludy, ti je tam cpe přesvěčivě, tak jse to v pr**** no... :evil: Budu si to příště muset rovnou ověřit. :roll: Ještě, že se už ptám jenom tady. 8-) Teď jsem koukal na článeček, kde vysvětlujou jak se spočítá RMS, a máš recht. Pojem efektivní hodnota už mi něco říká. Stejně si o tom teda ještě něco zjistím. :? Podle toho by teda v pohodě stačil tenhle zesilovač ne? (link pod příspěvkem) Zase jsem vybíral mezi těma s možností montáže do racku 19". Při 4 Ohmech zvládne 2x125W a to pro 200W bedýnky podle mě stačí. Vyšší verze je už zase moc silná (2x250W).

http://www.omnitronic.com/omn_artdetail ... 110&lang=E

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#50 Příspěvek od Sendyx »

Na omnišrotic se vykašli, v Prodance mají Behringer A500 tuším z předváděčky ve slevě, jen se optat.

Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 276
Registrován: 26 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od kybrex »

Pokud jsem to správně pochopil, můžu ty vstupy na bedně propojit a nic se nestane (bi-wiring)? Zapojení jsem ještě neřešil a rád bych o tom taky něco věděl, abych to nekoupil a nečuměl na to jako vyvoraná myš. :P Existuje na to něco jako redukce, kterou to propojím pro jeden kabel, nebo to budu muset zfušovat po domácku, případně holt koupit dva kabely? A když koupím dva kabely, jak je narvu do jednoho výstupu na zesíku? Sakra, proč nemůže být jedna ďoura v zesíku a jedna v bedně a fertig! :P :D (vtip)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od stepa »

kybrex píše:Pokud jsem to správně pochopil, můžu ty vstupy na bedně propojit a nic se nestane (bi-wiring)? Zapojení jsem ještě neřešil a rád bych o tom taky něco věděl, abych to nekoupil a nečuměl na to jako vyvoraná myš. :P Existuje na to něco jako redukce, kterou to propojím pro jeden kabel, nebo to budu muset zfušovat po domácku, případně holt koupit dva kabely? A když koupím dva kabely, jak je narvu do jednoho výstupu na zesíku? Sakra, proč nemůže být jedna ďoura v zesíku a jedna v bedně a fertig! :P :D (vtip)
no jak jsme se tady o tom bavili, tak bi-wiring znamena,ze mas zvlast vedeni pro basy a pro zbytek...proste vedes 2ma dvoulinkama...takhle to spoj za bednou(ty dva konektory) a dal to tahni jenom jednou dvoulinkou,nebo tim sracem za 10k :wink:

AD P.M.P.O ...tohle pouzivaji POUZE sikmooci alias zlutaci, je to neco ve smyslu hudebniho vykonu...je to fiktivni maximalni hodnota vykonu za 100% idealnich podminek, ktery podavana po milisekundy...tekze to treba 2kW udela :lol:

EDIT: vlastne to pouzivaji vsichni a beda tomu kdo se nachyta... ale pouze sikmooci nauvadeji RMS ale pouze PMPO

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#53 Příspěvek od EKKAR »

P.M.P.O. je zkratka - Pro Mozkově Poškozené Občany anebo taky Poslední Moment Před Odpálením - jiný význam téhle zkratky neznám...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#54 Příspěvek od Hill »

kybrex píše:.... Sakra, proč nemůže být jedna ďoura v zesíku a jedna v bedně a fertig! :P :D (vtip)
Ale může být a je, vždyť se to stále používá. Stačí se poohlédnout u jiných výrobců beden.
Bi-wiring umožní použít slabší vodiče případně oddělené napájení sekcí ze samostatných koncových stupňů.
Ale to má snad smysl jen u skutečně špičkového zařízení. Na signálu z PC rozdíl nepoznáš, i když to spojíš hned u beden paralelně.

K té honbě za výkonem, abys nebyl zklamaný: zajisti si napřed možnost ty zesilovače vrátit.
Jestli totiž má zesilovač zaručovaný nějaký šum (koncové stupně bez ohledu na hlasitost, ty šumí až za poťákem), udává se jeho odstup při jmenovitém výkonu, dejme tomu 250W.
Jenže tím, že v pokoji budeš využívat výkon do 25W, znamená to zhoršení odstupu o 10dB.
A i to je moc: obvyklá poslechová hlasitost odpovídá výkonu do 2,5W, už to dělá zhoršení odstupu o 20dB, protože šum koncáku zůstává stejný, ale místo plného výstupního napětí budeš využívat jen desetinu.
Samozřejmě, dobrý zesilovač šumí tak málo, že i při těch -20dB to nemusí rušit. Ale může. Šum, který při ozvučování diskotéky neruší, v tichém malém pokoji může být pěkně otravný.
Zjednodušil jsem na šum, ale jde o veškerá cizí napětí na výstupu zesilovače.
Vyzkoušej to napřed a pak se rozhodni.

Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 276
Registrován: 26 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od kybrex »

No tak na to šumění si musím dát bacha! Nechci poslouchat moře celej rok! 8-) Jinak to vysvětlení PMPO od EKKARA je trefný. S tím Posledním Momentem Před Odpálením to znám, ale Pro Mozkově Postižené Občany je pro mě novinka! :lol:

Asi teda koupím bedny, kabely a potom až zesilovač, kterej vyzkouším, jak šumí a zkusím si to pojistit, abych ho moh vrátit a koupit třeba jinej. Ještě dotaz. Záleží hodně na bednách při projevení šumu? Já jestli by stačilo ten zesilovač vyzkoušet třeba v prodejně nebo když to budu kupovat z druhý ruky tak třeba u původního majetele? Abych u něj nemyslel, že je to dobrý a doma nezjistil, že je to hrozný.
Naposledy upravil(a) kybrex dne 29 črc 2007, 19:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#56 Příspěvek od EKKAR »

Je to speciálně vygenerovaný pro TUŇÁKY, co TUNÍ auta DIGITÁLNÍMI zesilovači a jinak o elektrice vědí akorát to, že chodí po drátech a kope...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od stepa »

EKKAR píše:Je to speciálně vygenerovaný pro TUŇÁKY, co TUNÍ auta DIGITÁLNÍMI zesilovači a jinak o elektrice vědí akorát to, že chodí po drátech a kope...
cili to je pro lamy v elektrooboru, ale i pro bezne spotrebitelske lamy, ktere veri vsemu na krabici a nenapadne je podivat se na prikon celeho toho kramu

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#58 Příspěvek od Sendyx »

Troufal bych si připodotknout, že ty zmíněné bedny rozhodně deklarovaný příkon trvale nevydrží.... proto koupě PA zesilovače k nim je IMHO zbytečnost.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od stepa »

Sendyx píše:Troufal bych si připodotknout, že ty zmíněné bedny rozhodně deklarovaný příkon trvale nevydrží.... proto koupě PA zesilovače k nim je IMHO zbytečnost.
treba investice do budoucna...co my vime

Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 276
Registrován: 26 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od kybrex »

Moment. Co jako nevydrží? Můžete to upřesnit? 8O Já u těch beden čet 200W RMS každá, ale rozhodně nemám v úmyslu je točit na 90% - jak jsem tu už říkal, tak to ani nemám rád a klepu si na čelo, když mi někdo říká, jak vytočil svůj subwoofříček s 25W RMS až skákal přes 5 milimetrů tam a zpátky a dělá s tím machra. Ten zvuk už stejně potom stojí za prd podle mě i u kvalitních beden. Já mám rád plný silný basy a proto jsem chtěl tyhle bedny (vím, že žádná značka to není), který mají deklarováno 200W RMS a ideálně je budu provozovat na těch 10 - 30% a bude to lepší, než chrastítka na 70%. Proto taky chci zesilovač, kterej dává jen 125W na jeden kanál, protože si myslím, že to bohatě stačí (potom, co jsem tady na fóru čet). Jestli ty bedny ani nevydrží těch 125W to bych byl překvapenej (ikdyž ve svým pokoji to asi těžko zkusím :D ). Tak jak to je? :?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“