Linux Ubuntu vs Windows xp

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od PabloX »

Uz je to opravene, chyba bola v tom ze som prerusil stahovanie tych balikov co si mi poslal prikazy na ne a potom som ich stiahol znova. Stiahlo iba 101Mb. Tak som to cele sformatoval a uz to zatial bezi.
Nainstaloval som aj ten virtual box, len mi to este nechce bezat. Siel som podla navodu a pise mi to : FATAL: no bootable medium found! system HALTED.

Sorry za otravne otazky, ale kym sa do toho trochu dostanem...

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#47 Příspěvek od Radix »

S tím vitual boxem ti neporadím, protože to nepoužívám.
Zaregistruj se na fóru Ubuntu, tam to budou vědět.
http://forum.ubuntu.cz/
O virtual boxu je tady:
http://wiki.ubuntu.cz/VirtualBox?highli ... 2ff353a2c2

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#48 Příspěvek od Cust »

Radixi, prosim te nevis jestli jdou nekde stahnout nove balicky nejak na CD a pak je pouzit bez pripojeni na internet?
Pocitac na ktery jsem nainstaloval ubuntu nemam pripojeny na net a v nejblizsi dobe ani mit nebudu.
Neco jsem objevil, ale jsou ulozeny pekne soubor po souboru, kdybych je mel jednotlive stahovat, tak je to na mesic klikani :-(

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#49 Příspěvek od Radix »

Tak to nevím, jaké balíčky potřebuješ?

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#50 Příspěvek od Cust »

na tu grafickou kartu ATI
je to pod prikazema
sudo apt-get update
sudo apt-get install linux-restricted-modules-$(uname -r)
sudo apt-get install xorg-driver-fglrx

a pak bych potreboval nejake dekodery divx xvid a mp3
poptipade, jestli existujou nejake inteligentni fonty do OpenOfice (radeji evropske nez USA)

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#51 Příspěvek od Radix »

Nešlo by to udělat tak, že bys dal harddisk do jiného počítače, který má připojení na net a má Ubuntu a nahrál to?
Ten počítač by asi měl mít stejnou grafiku.
Jinak se zkus zeptat na fóru Ubuntu.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#52 Příspěvek od Cust »

az budu mit naladu, tak to asi hodim na zada a odtahnu si to do prace....
ten kejs je ale poradne tezky, ne jako ty tenkoplechace za 500Kc v luxusnim kramku
HDD bych mel strach, ze na druhym kompu nenabehne, nemam nic podobneho (v praci povetsinou prociky Intel a doma docela novy 64bit Athlon)
Ted jsem si vzpomel, mas nejakou skusenot s 64bit Ubuntu? Da se to normalne pouzivat nebo je to problem?

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#53 Příspěvek od Radix »

S 64 bitovým Ubuntu zatím zkušenost nemám. Co jsem o tom přečetl, názory jsou různé.
Taky mám asi 10 dní "starý" počítač s 64bit procesorem AMD, časem tu verzi 64 určitě zkusím.

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#54 Příspěvek od stephunk »

Konkrétne používam UBUNTU Feisty 64bit. Až na nemožnosť installu flashplayeru som plne kompatibilný so všetkým, mne to stačí-rozbehal som 3D akceleráciu, prehrávam multimédiá, akurát mám niekedy problém s ALSAmixerom-pridáva akoby hall do zvuku..ináč zlaté Ubuntu!!

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#55 Příspěvek od Radix »

Flashplayer by mně tak nevadil, jako ten hall. Často poslouchám muziku přes PC.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od PabloX »

stephunk píše:Konkrétne používam UBUNTU Feisty 64bit. Až na nemožnosť installu flashplayeru som plne kompatibilný so všetkým, mne to stačí-rozbehal som 3D akceleráciu, prehrávam multimédiá, akurát mám niekedy problém s ALSAmixerom-pridáva akoby hall do zvuku..ináč zlaté Ubuntu!!
Mohol by si napisat nejake najlepsie programy co sa tyka multimedii, prehravania DVD, komunikacie cez ICQ a pod.?

Ubuntu je moc pekne, aj ked ho vidim prvy raz v zivote, je to ako sa ucit windows prvy krat.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#57 Příspěvek od Radix »


PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od PabloX »

Vdaka moc, inak mam este otazku: ako nainstalujem program ktory je zbaleny do suboru s priponou .gz? Pokusal som sa o to uz dlho, ale ani na stranke UBUNTu som nic nenasiel. Viem to rozbalit ale nie nainstalovat.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#59 Příspěvek od Radix »

Programy hledej v Synapticu. V Ubuntu se instalují balíčky .deb, do instalace tar.gz je lepší se nepouštět.
Něco o to je ve fóru Ubuntu, pročti si to.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#60 Příspěvek od Cust »

Tak prihazuju dva problemy z Ubuntu...

1, Pri restartu Ubuntu naskoci klasicka obrazovka kde se umazava pruh, ktery najizdel pri startu, ten dojede asi do poloviny pak cerna obrazovka a po chvili naskoci windowsy v podivnem rozliseni - primo pracovni plocha z te cerne obrazovky
Pri vypnuti z ubuntu je vse jak ma byt

2, Jak nastavim jas monitoru na notasi, bohuzel opet grafika ATI

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“