Lúpance v reproduktoroch u magnetofonu TESLA B 116

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od durkovic »

zdravím,

tak akurat som cistil hlavy na tej mojej B116. EMGETON DP 25 LN na 18-ke cievke nahravanie skoro cele štyry stopy jedna druha strana (mono zaznam) zanechalo na paskovej drahe viditelne stopy :D

Rýchlost posuvu pasku 9,53cm
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#47 Příspěvek od Cust »

panove....
prijdete si poslechnout muj mikrosystem SONY CMT-GPX7, ja vul jsem to koupil k vuli zene, protoze se to hodilo k nabytku.
Hudba jak svina! A to nebylo uplne levne (8000Kc za par watu)

kazdopadne, stereo to umi :-)

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od durkovic »

no aspon to sonyčko sedí k nábytku :D :D :D
ale zase 8000 kč za par watov no neviem neviem.Inač aj ja mam obývaciu stenu v hnedej farbe aj všetko okolo v obývaku a nehanbím sa tam mať položenú tu moju B116. svojou velkostou je "dominanta". a ak sa zídeme partia kamarádov a sa to pusti (jako že to ono behá denne) tak len valaju oči a uši jaky to ma slušný zvuk a dobrý stav na svoje roky.
Hlavne ked je na začiatku ešte navíjacia cievka prazdna a akoby sa opticky otáčala rýchlejšie(zaradena rýchlosť 19). potom idu hlašky ako " Wow aký paradny štúdiový magič".samozrejme že to neberiem važne lebo v študiach maju uplne ine cievkače (ak ešte majú :D )
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od honza637 »

To já byl taky uchvácený když jsem slyšel B73 který byl v cajku. Ani jsem si před časem nepřipustil, že by takhle mohl hrát. To nastavování je ale strašná pakárna.
Každopádně dost drastický rozdíl je zase mezi Teslou a Teacem či zmíněným ReVoxem A77 , hlavně to přetáčí rychle .. ta Tesla jako všechny jednomotoráky jsou pomalý což je největší zlo a druhý zlo je pomalý měřič úrovně.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#50 Příspěvek od Cust »

jojo, mam tam vedle toho jest NC470, kdyz jsem to poustel kamaradovi, tak rikal, ze tam mam jest pusteny cd a ten gramec se mi nasucho jenom toci. Bohudik to byla vec kterou mel naposloucanou je v mp3, takze to prebil ten gramec pres ten bestialni mikrosystem uplne vklidu

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od honza637 »

Tak mikro a minivěže jsou mizerný řekl bych všechny. Jediná, která se mi líbila byla od firmy Denon , označení už nevím ale byly to v podstatě zmenšené jednotlivé komponenty. To docela stálo za to a tuším že cena kompletu byla asi 30 000,- Kč před pěti lety. To ovšem minivěž jako taková není no
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#52 Příspěvek od Sendyx »

Jo, ten Denon stál (po slevě !) 12800 za každý díl, pokud myslíš tu malou skládačku.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#53 Příspěvek od Cust »

myslim ze presne to ma ten darebny kamarad, kteremu jsem poustel gramec...

ma dili tuner, cd, deck a zesik, je to stribrne a rekl bych polovicni sirky od normalni veze, vsecky komponenty zvlast (standardni vez), dili jsou mozna trosku vyssi, bohuzel jsem to nemel moznost dost srovnat, jelikoz pouziva jen mp3 a jeho zena gramec s (nejak NZC 3xx) se znacne sjetou jehlou :-)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#54 Příspěvek od Crifodo »

kupovat audio kvůli barvě nábytku je roztomilý :P :twisted: :twisted:

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od honza637 »

Já to řeším naopak :) Před měsícem jsem se nastěhoval , mám čerstvě po maturitě (tedy od června) a nábytek si budu pořizovat teprve teď, když mám aparaturu kompletní:)
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#56 Příspěvek od Crifodo »

kolikapásmovej nábytek? snad ne horny?
Obrázek

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#57 Příspěvek od Cust »

panove Crifodo a Honza637 jste me pobavili, jeste ze zena uz spi a nevidi to.
Nabytek je prece zasadni otazka a neco tak uchylneho jako je audio aparatura by nemela ani videt, teda dle me zeny, vyjma ovladace gramofonu a desek. Gramofon a desky jsou romatika, ovladac praktika a ostatni totalni chujovina.

(Nechci svou zenu pomlouvat, to neeeee. Jen vysvetluji proc mam to co mam. HAHA)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#58 Příspěvek od Cust »

Crifodo, neco podobneho jsem videl v mlyne, jen z toho tveho asi mouka nepada :-)

dam to zene jako wallpaper, snad to pochopi

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#59 Příspěvek od Sendyx »

Třeba basová sekce se dá krásně schovat pod podlahu a poslechovka může být hezká :D

http://www.royaldevice.com/custom.htm

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od honza637 »

Custe, tvůj názor nevidím jako špatný ale každý má svůj styl a věř tomu, že se dá sladit oboje a dobře. Někdo má doma malou plastovou potvoru která krásně bliká ale nehraje a někdo přesně naopak. Dnes se vyrábí i tzv. "audiofilský" nábytek jehož cena je mimo možnosti normálních lidí.
V mém případě tomuto však velice napomohla situace celé rodiny a stěhování kdy se původní nábytek nehodil do nového bydliště. Nicméně ty to s ženou řešit musíš ale já ne, nejsem a ještě asi nějakou dobu pod pantoflem nebudu a proto si vše zařizuji postupně a momentálně je pro mne lepší mít možnost v malém kousku volného času něco kvalitně poslechnout než koukat na hezkou obývákovou stěnu ale prd z toho. Časem se situace obrátí a pak se uvidí. Každopádně se líp vybírá nábytek, pokud víš, co do něho přijde.
A co se gramofonu týká, romantika je to jak pro koho. Pro mě určitě ne a hraju na něj docela dost. A co do aparatury ... za tu se opravdu nestydím a nevidím jediný důvod, proč by ji nemělo být vidět.
Pokud to tvoje žena myslí a cítí jinak, je to vaše věc ale v tom je ta krásná individualita.
Naposledy upravil(a) honza637 dne 16 říj 2007, 22:58, celkem upraveno 1 x.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“