120W zesák a pár otázek

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#46 Příspěvek od SIDTIM »

Existuje v podstatě již cca 15 let, nebyla však volně na trhu. Byla použita v prvním sloupu TVM alfa 1. Samozřejmě, ozvučnice byla bassreflexová . :) :)
Na trh samostatně šly xxxx-07 tuším až kolem r. 2003, ale toto nevím s jistotou.
Do komorové ozvučnice z výše uvedeného obrázku použít jednoznačně verzi "07", ale ještě není dáno, že dodržením rozměrů a namontováním repro bude dosaženo toho nejlepšího výsledku. Spíš je to o štěstí, nebo o vytrvalosti ve výrobě budek a měření.
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#47 Příspěvek od Darthy »

když mám ten SW a mám tam zesák 80W koncový stupeň, co mám vlastně udělat pro to abych mohl nastavovat hlasitost? mám sehnat ještě nějaký korekční předzesilovač?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od stepa »

Staci potenciometr tak 25k/log. na vstup konce.

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#49 Příspěvek od Darthy »

co se myslí tím "na vstup konce"? jako na vstup koncového zesilovače?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od stepa »

No jasny, co jinyho?

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#51 Příspěvek od Darthy »

mno já jen že mi to vyznělo jako by si to odporovalo jako jak může mít konec vstup...sry já se moc neorientuju v těch zkratkách atd...nu pak mi to došlo...

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#52 Příspěvek od Darthy »

heh ted vidím co jsem tu páchal a tropil za hlouposti..az se za to stydím :oops: no ale k veci....tak jsem po dlouhé době dokončil co jsem začal tedy je tomu už nějakej měsíc zpátky....Nakonec jsem si zpitvořil 2.1 Aktivní SW 80W (ARN-226-05/8; zes. je se dvěma LM3875 myslím ARadio 99/01) dále dva satelity (ARN100-10/4; zes. 2xTDA2040 no přiznávám že by ty sat. mohly byt lepší ale ty nekvalitnější TDA jsem zvolil jako alternativu, prece jen jsou levnější a zvuk není nejhorší) equalizer sem zkopíroval ze starších repro (basy, výšky, hlasitost) teda jen pro satelity pro SW jsem zapojil jen basy a hlasitost...doted nevím jestli jsem se hrál s dolní propustí nebo horní zádrží pro ten SW :D..celý druhý ročník jsem se ve škole (praxe-dílny) hrál jenom se zesilovačema, dost študýroval o repro a zesákách a se "soustavou" jsem spokojený nad míru :) takže všem

Díky

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“