Problém s potenciometrom hlasitosti T 820A.

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#46 Příspěvek od masar »

Zatím jsem oživil odkaz z tohoto AR na 2.straně. :wink:

Uživatelský avatar
Sakasvili
Příspěvky: 7
Registrován: 29 lis 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od Sakasvili »

Ďakujem. :)

Uživatelský avatar
thomasdj
Příspěvky: 202
Registrován: 23 črc 2008, 02:00
Bydliště: Trnava

#48 Příspěvek od thomasdj »

Páni nechcem načat novu tému,chcem sa len opýtat tento modul:

http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums ... 88_184.jpg

sa montoval do "T 820 hned zo začiatku výroby alebo bol nahradený neskor v ramci nejakych výrobných zmien alebo uprav?

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#49 Příspěvek od Hop377 »

Az neskor, prave kvoli problemom so sumom.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#50 Příspěvek od Atlan »

predpokladam ze az po case... tam zacal byt serio osadzovany

Uživatelský avatar
thomasdj
Příspěvky: 202
Registrován: 23 črc 2008, 02:00
Bydliště: Trnava

#51 Příspěvek od thomasdj »

Este jedna otazocka mam problem na mojej T820 ze v lavom kanaly sa objavuje dost silne praskanie jedine ked je radio prepnute vo funkci VKV tak to nerobi.Nepomoze ani vyradenie korekci LIN a ani MONO - STEREO ak je tento prepinac v mono funkci tak je to praskanie trochu aj na pravej strane preto je mi to velkou zahadou.Robi to len v lavom kanaly,ale ked sa prepne radio nazad do funkci VKV tak to prestane V minulosti som tu pisal o podobnom probleme ale ten sa odstranil precistenim potenciometra hlasitosti a precistenim nasuvacich kontaktov modulov korekci a hlasitosti a vyvazenia (boly jak keby zaoxidovane).Páni neviete kde by mohol byt problem?

Vla
Příspěvky: 312
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#52 Příspěvek od Vla »

Opravdu nikdo nemá schéma zapojení korekcí té 820A právě s těmito dvěma IO?
http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums ... 88_184.jpg

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od kewin »

Hifista píše:Průběh regulace hlasitosti byl kritizován už při testu tohoto stroje v AR. Měl jem nejdříve jeden kousek, který jsem zakoupil ihned po uvedení na trh a tam skutečně regulace šla až od poloviny dráhy potenciometru. Po nějaké době jsem pak koupil provedení z novější série, které již mělo VKV rozsah až do 108MHz a zjistil jsem pokrok i v úpravě poteciometru pro hlasitost, jelikož už pracoval od počátku otáčení.
Já osobně nedám na zesilovač dopustit, jelikož po změně poměrů jsem 820A odložil a běžel pro nějaké Sony 505, následně Yamahu 592, pak Sony 135 a nakonec poslouchám opět svoji starou 820A. Na stejné reprosoustavy zní zvuk vyjmenovaných japonských strojoven jak z plechovky a Tesla po stránce poslechové vítězí s náskokem.
Jiná je samozřejmě situace s vf částí, kde známé "ujíždění " naladěných stanic je těžko řešitelné a tam japonci samozřejmě vítězí.


ten to kus vlastnim a jsem nadmiru spokojen :-)napisi mam po SK :-) mam k němu zapojene ARS 844 3pasma a hra to moc dobre :twisted: elyti budu letos měnit :-)hlavně hovnaky a barevne flašky ......a vyčistim desky od oxidaci :-)

Vla
Příspěvky: 312
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#54 Příspěvek od Vla »

Já jsem se svojí 820 taky spokojen.Hraje moc pěkně.Používám ji hlavně jako zesilovač spolu s magičem SM261.Chtěl bych právě vyrobit ten modul s těmi dvěma A274,ale na schéma jsem nikde nenarazil.Schémata jsou jenom s jedním IO.Já mám právě tu starší verzi do 104Mhz.Nechci tam dobastlovat jiný modul korekcí,ale využít zapojení právě s těma dvouma IO.Je tam opravdu lepší odstup šumu a hlavně regulace hlasitosti"zabírá"od začátku :D

Vla
Příspěvky: 312
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#55 Příspěvek od Vla »

Tak po úmorném hledání se mi podařilo najít to schéma se dvěma A274.Je to tady :
http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/ma ... O-86826429

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od kewin »

chtěl bych se zeptat co by ste doporučili na očištěni desek za připravek nechci aby to bylo moc agresivni sou tam plastove patice Děkuju za rady a přeji pěkny den

Uživatelský avatar
thomasdj
Příspěvky: 202
Registrován: 23 črc 2008, 02:00
Bydliště: Trnava

#57 Příspěvek od thomasdj »

Najlepsie sa u mna osvedcil spray KONTAKT PCC ten ma aj na hrdle maly stetec na odstranenie necistot a nezanechava flaky.Alebo potom pouzi isopropylalkohol.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#58 Příspěvek od Philip_Fry »

A pokud je to co se týká špíny opravdu hardcore, tak jarová voda...

Uživatelský avatar
thomasdj
Příspěvky: 202
Registrován: 23 črc 2008, 02:00
Bydliště: Trnava

#59 Příspěvek od thomasdj »

A nemoze mu to robit problemy s oxidaciou kontaktov ked ten jarovy roztok zatecie do spominanych patic?

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#60 Příspěvek od Philip_Fry »

Tak předpokládám, že člověk, který se hrabe v elektronice, je gramotný a po použití vody desku perfektně vysuší a nakonzervuje. Navíc krátkodobé působení vody není až zas takový problém - samozřejmě je nutné chránit přepínače a podobné součástky, protože z nich se vlhkost dostává velmi těžko a tam už to pak může být na škodu.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“