64 členů online

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od stepa »

Sendyx píše:Na slimáky jdou slepice, aspoň některé :) . Přemnožené slepice se pak eliminují snadno.
Prave ze to darmozrouti nezerou(ted myslim kur domaci, ten co obcas snasi vejce :wink: ), asi to jsou pekny s*acky, kdyz to nezerou ani slepice. Jim to hodis a oni jdou od toho. My na to mame takovej bodak na klacku...jdes, nabodas jich na nej tak 20 a hodis do kybliku. Oni pekne shnijou :twisted: . Nejlepsi navecer, kdyz se smraka a je zalito.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#47 Příspěvek od Sendyx »

Známí měli velmi odolné slípky na chalupě, lehce pod horama, celý týden byli pryč a jezdili jen na víkendy. Slepky byly odolné a lehce zdivočelé, stačilo otevřít ohrádku k zelenině a vypuklo hromadné masovraždění. Když jsem viděl, jak se dvě přetahují o jednoho slimáka, tak jsem nechápal :D . Byly nějaké zvrhlé, zřejmě s nějakým genem tyrranosaura, protože bez problému ulovily myš, která přeběhla přes dvorek, nebo sýkorku, která jim šla po zrní.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od forbidden »

Kdysi davno jsem u babky strilel vzduchovkou vrabce co kradli slepicim zrni. Taky jsem valil oci jak se ty slepice na ty mrtvy vrabce vrhly, roztrhaly je na kusy za chvilicku 8O

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od stepa »

O tom mase na slimaku bych pochyboval, ale je fakt, ze slepice bagruji skoro vsechno.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#50 Příspěvek od Sendyx »

Jsou vybíravé, třeba červené blumy - takový specifický druh švestek-špendlíků - nechávaly u příbuzných zcela na pokoji, i když jich leželo na zemi půl metráku. Ale ty slimáky jsem je viděl žrát jenom tam, hlemýždě jsem je viděl žrát i jinde, vápník je asi láká.

Marie Fùrie

#51 Příspěvek od Marie Fùrie »

My máme na zahradì kromì tìch klasických èerných-hnìdých-béžových-èervených-žlutých plžù i nìjaké cizáky, jsou šedý, tmavì pruhovaný. Za hlavou mají takový límec, který umí pøi napadení vztyèit a ukrutnì slintají, pøi napíchnutí z nich støíká voda klidnì metr daleko. Zdá se, že se neživí trávou ale pouze ostatními plži, protože jejich trávicí trakt neobsahuje stopy chlorofylu.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od forbidden »

Koukam, ze uz jsme se dostali od elektroniky k biologii :) Za chvili budem pitvat svaby :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od ZdenekHQ »

Slimáci jdou prý na pivo. Stačí pár sklinek zakopaných do země a soused nesmí být alkoholik, stejně jako slepice.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Marie Fùrie

#54 Příspěvek od Marie Fùrie »

ZdenekHQ píše:Slimáci jdou prý na pivo. Staèí pár sklinek zakopaných do zemì a soused nesmí být alkoholik, stejnì jako slepice.
Prý, potkal jsi je snad nìkdy v hospodì?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od stepa »

My na pivo chytame vosy, aby nam nezraly na strome jablka. O slimacich jsem to jeste neslysel. Ale uz me rozciluje s nima bojovat...pred par lety tady nebyl skoro zadny, nejak zahadne se rozmnozili.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#56 Příspěvek od Cust »

No jo mrchy, byli dovezení tuším ze Španělska a tady nemají žádného nepřítele - tedy krom některých lidí z bastlírny. :twisted:

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od Lukas-Peca »

Pivo na slimáky funguje spolehlivě, ale co potom se shnilo-plesnivou směsí piva a plžích těl...
...
Kua kua, mně se ty témata nějak pomíchaly. Chrousti a švábi :lol:

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#58 Příspěvek od Killroy »

stepa píše: asi to jsou pekny s*acky, kdyz to nezerou ani slepice. Jim to hodis a oni jdou od toho.
Ani ryby je nežerou, zkoušel jsem to xkrát. Navíc když ho shodíš ze břehu na mělčinu do vody, tak se ani neutopí a za chvili vyleze. Fakt.

Killroy

Marie Fùrie

#59 Příspěvek od Marie Fùrie »

Killroy píše:
stepa píše: asi to jsou pekny s*acky, kdyz to nezerou ani slepice. Jim to hodis a oni jdou od toho.
Ani ryby je nežerou, zkoušel jsem to xkrát. Navíc když ho shodíš ze bøehu na mìlèinu do vody, tak se ani neutopí a za chvili vyleze. Fakt.

Killroy
Není on ten plží sliz to samé jako rybí sliz? Nepochází plž z ryby?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#60 Příspěvek od Sendyx »

Jednoduše instalovat do kompostu a rýčem je rozsegmentovat.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“