Jaky kondik pouzit

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#46 Příspěvek od jandu »

....by ma zaujímalo, čo z toho Xfire chápe.......
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#47 Příspěvek od Crifodo »

Zas tu někdo s chutí rozpoutal doučovací kroužek :twisted:
bez pedagogů by byl svět mnohem šedivější :evil:

Xfire jak bylo řečeno, pro motorek není potřeba vymýšlet opruz se stabilizací a filtrací. To jednocestné usměrnění s předřadným odporem úplně stačí a není tak energeticky pitomé jako hladit a stabilizovat napětí a přitom kvůli 6W na užitečné zátěži žhavit 17W stabilizátor.

Technická k tomu Zenerovu násobiči s kondem:
ZD je docela dobrý zdroj šumu (často se používá jako generátor), takže kapacitance paralelně k přechodu je vítaná (když zrovna nechceme šumět). Jiným efektem by mohlo být násobení zvlnění (bez kondu), když se zdroj ocitá pod Zenerovým napětím.
Parafráze hesla od Agfy: Ještě jeden kond navíc nemůže nikdy škodit.
(Čtenáři HaZ znají :wink: )

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#48 Příspěvek od mtajovsky »

He, he, nedá mi to - kontrolní otázka, jestli "vyučovací kroužek" Andrey padl na úrodnou půdu. Prosím mazáky, aby přenechali elévům trochu času na přemýšlení. V jakém zapojení je tranzistor?

Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

#49 Příspěvek od MOTOROLA »

Je to SE.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#50 Příspěvek od Crifodo »

Těším se, až přijde druhá lekce s všelijakými dvojtranzistorovými kombinacemi, pak dvojtranzistorové kombinace s využitím obojí vodivosti a nakonec totéž aplikováno na dnes reinkarnované lampy. :roll:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#51 Příspěvek od Andrea »

Crifodo píše:Těším se, až přijde druhá lekce s všelijakými dvojtranzistorovými kombinacemi, pak dvojtranzistorové kombinace s využitím obojí vodivosti a nakonec totéž aplikováno na dnes reinkarnované lampy. :roll:
Já tu za vás ostatní chytrý odvádím tu ošklivou práci uklízečky bordelu a ty ještě rejpeš. :roll: Už vidím jak mě zase někdo začne cupovat, že tu vyvolávám konflikty :(

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#52 Příspěvek od mtajovsky »

OK, SE. Pokud by chtěl XFire mocí mermo stabilizátor, pro napájení motorku je také možno použít málo ztrátový stabilizátor s tyristorem.

Uživatelský avatar
Vaseks
Příspěvky: 135
Registrován: 09 dub 2008, 02:00
Bydliště: Okolí Ostravy

#53 Příspěvek od Vaseks »

MOTOROLA píše:Je to SE.
Jistě !!! Komu není rady, tomu není pomoci. Asi ani MOTOROLE. (Pokud má emitorový sledovač napěťové zesílení větší než 1, a pokud existuje perpetuum mobile - proč ne ?). Dejte už s tím pokoj, pravdu má od začátku Andrea. P.S. Jinak tohle "kouzelné zapojení" se používá i ke zvětšení vstupní impedance zesilovače OK? :idea:

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#54 Příspěvek od mtajovsky »

Já to věděl!!! :D že se někdo nachytá. Mám z toho dětinskou radost. :) SC by to bylo v případě, že studený konec sekundárního vinutí by byl zapojen na kostru. Takhle je to skutečně SE.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#55 Příspěvek od Crifodo »

Andrea píše:Já tu za vás ostatní chytrý odvádím tu ošklivou práci uklízečky bordelu
Nejsem si jist, jestli většině není příjemnější útulný b****l :D

Uživatelský avatar
Vaseks
Příspěvky: 135
Registrován: 09 dub 2008, 02:00
Bydliště: Okolí Ostravy

#56 Příspěvek od Vaseks »

mtajovsky píše:Já to věděl!!! :D že se někdo nachytá. Mám z toho dětinskou radost. :) SC by to bylo v případě, že studený konec sekundárního vinutí by byl zapojen na kostru. Takhle je to skutečně SE.
Bez komentáře, jako předcházející příspěvek. Co se stane když na vstup připojím 230 V střídavých ?!

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#57 Příspěvek od Andrea »

mtajovsky píše:Já to věděl!!! :D že se někdo nachytá. Mám z toho dětinskou radost. :) SC by to bylo v případě, že studený konec sekundárního vinutí by byl zapojen na kostru. Takhle je to skutečně SE.
SE to být nemůže, když je výstup z emitoru. Když je E společný, je pro st signály uzemněný, tak z něj nemůže jít výstup. Pokud není uzemněný, tak není společný. A vůbec, dejte mi už všichni pokóóóój.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#58 Příspěvek od mtajovsky »

Vaseks píše:
mtajovsky píše:Já to věděl!!! :D že se někdo nachytá. Mám z toho dětinskou radost. :) SC by to bylo v případě, že studený konec sekundárního vinutí by byl zapojen na kostru. Takhle je to skutečně SE.
Bez komentáře, jako předcházející příspěvek. Co se stane když na vstup připojím 230 V střídavých ?!
V tom případě se z toho stane zapojení se všemi elektrodami společnými. :D :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#59 Příspěvek od EKKAR »

Vaseks píše:...Co se stane když na vstup připojím 230 V střídavých ?!
Vznikne GENERÁTOR DÝMU, SPOLEČNÝ TO NEPŘÍTEL VŠEHO BASTLÍŘSTVA!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Vaseks
Příspěvky: 135
Registrován: 09 dub 2008, 02:00
Bydliště: Okolí Ostravy

#60 Příspěvek od Vaseks »

mtajovsky píše:Já to věděl!!! :D že se někdo nachytá. Mám z toho dětinskou radost. :) SC by to bylo v případě, že studený konec sekundárního vinutí by byl zapojen na kostru. Takhle je to skutečně SE.
Nechám se poučit, SE otáčí fázi vstupního signálu, v ideálním případě o 180 stupňů, nějak to tam nevidím. 8O

Odpovědět

Zpět na „Poradna“