konečně na to někdo přišel :-)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#46 Příspěvek od rnbw »

Mam Mazdu (2 roky) a zatial som nepozeral, aka bateria tam vlastne ide. Je tam momentalne nejaka Varta (neviem kolko rokov), ale teraz v zime po dvoch dnoch uz toci pomaly. Clanky maju stuple, takze sa da dolievat - ma zmysel s tym nieco robit (nemam ani hustomer ani nabijacku) alebo rovno vymenit? Vymenit by som to dal pravdepodobne v servise za original a nech staru zlikviduju.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#47 Příspěvek od mihal »

Skontroluj hladinu, ak je pod ryskou min tak tam dolej destilky a uvidis. Mal by tam byt aj datum vyroby.

Uživatelský avatar
martinekk
Příspěvky: 87
Registrován: 05 úno 2008, 01:00

#48 Příspěvek od martinekk »

Zázraky, keď vydrží aku v aute 13 rokov (ako otcovi) sa nevidia každý deň. Mne 6 ročná točí pomalšie, mráz ju ešte riadne preverí. Dnes som otočil kľúčikom a ledva točil štartér, pritom dnes som jazdil, vylučujem vybitie. Proste sulfatácia a dovidenia.

Uživatelský avatar
007
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 216
Registrován: 11 lis 2003, 01:00
Bydliště: střední čechy

#49 Příspěvek od 007 »

Předělat svorky a vyměnit kabely za delší kvůli přehození vývodů by problém nebyl,ale normální baterka by se tam nevešla,musel bych upálit původní držák a spáchat novej,baterku posunout nad převodovku,tím padem vykoumat,jak tam ten držák přibastlit tak,aby baterka při prudčím brždění neopustila vozidlo.To mě těch 1400,- kč za 45Ah Vartu,která tam sedla jak prdel na hrnec,nepřipadá tak moc.
007

Uživatelský avatar
Mondeo
Příspěvky: 6
Registrován: 21 pro 2007, 01:00
Bydliště: Mimoň

#50 Příspěvek od Mondeo »

No startovací kabely jsem si radši dělal sám,nedávno se rozpadly(popraskala izolace,podotýkám že stářím) měly už asi patnáct let,tak jsem si udělal nové, od pumpy měl kolega v práci a když mi volal že by potřeboval natočit auto že kabely má tak se moc divil že mu je chci hodit do kontejneru.no a jinak mi baterka na Mondeu vydržela krásných deset let,dej jí Pánbů věčnou slávu :P Roman 8-)
Horká sklokeramická deska vypadá naprosto stejně jako deska studená !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#51 Příspěvek od rnbw »

Jedina vec, co na tej mojej baterii pripomina rok vyroby, je cislo 00. Ak je to ono, tak je to celkom slusny vykon (este je aj mensia, ako tam patri). Ono to bude aj tym, ze to dobre dobija, hned po nastartovani je tam >14V.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od Jirka »

pokrok po třech letech: http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz ... _21708.htm
kvalitní hliníkové jádro s vrstvou mědi zaručující skvělé vodivé vlastnosti
pohodlné použití díky velmi ohebnému kabelu
41 mm² hliníkový kabel: odpovídá vodivosti 25 mm² měděného kabelu
Nechápu hliník a měd spolu. Mám vsugerováno, že se tyto materiály moc nesnesou. (stejně jako zinek a měď)
A hliník velmi ohebný?

Nějaké vysvětlení?
*****

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#53 Příspěvek od frantajetel11 »

Vysvětlení: papír snese všechno a v Lídlu obzvlášť... :?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#54 Příspěvek od EKKAR »

Vysvětlení - pokud pokovíš v galvanizační lázni hliník mědí, na jejich dotyku nebude docházet k žádné elektrochemické korozi - s jednou podmínkou, že totiž nebude přítomná voda. Pokud tento styk dvou kovů udržíš bez přítomnosti možného elektrolytu, nebude se dít vůbec nic...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#55 Příspěvek od petr1991 »

No to bych chcel videt ty "velmo kvalitni ohebne hlinikove kable" 8O
Az to nahodou nekdo predsa len kaufne, nezabudnite sem dat info o temto dobrem kaufe :D sem fakt zvedavy :P
Ze" kvalitní hliníkové jádro s vrstvou mědi zaručující skvělé vodivé vlastnosti" :D dobry vtip :D ale hlavne ze to masy zbastia a obchodnik roka preda...

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#56 Příspěvek od frantajetel11 »

Jo a po pokusu o nastartování to shoří na troud :lol:
A kdyby to někdo chtěl reklamovat, tak mu řeknou, že to použil nesprávným způsobem, nebo podobnou pi.ovinu :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“