Aukro

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od stepa »

Trochu te nechapu :) ..nejdriv pises, ze si chtel prihazovat, potom ze si to chtel koupit za co nejmin...holt si musis vybrat. Bud to chces, nebo to neni tak nutny :? Ale taky tam jsou manici, ktery jsou dohodly s prodejcem a sroubuji to umele nahoru, to je nejvetsi prasecina.

Figl ma prave Odklepnuto.cz osetreno v tom prodlouzeni te aukce...kdyz je zajem, aukce se automaticky prodluzuje...v tomhle je myslim si aukro zbytecne pozadu a jsou sami proti sobe...oni z toho profituji nejvic na poplatcich za vydrazene zbozi.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#47 Příspěvek od mtajovsky »

stasek píše:No jo, to je fakt, ovšem znáte lidskou povahu, hamižnost, nač tam cpát 15 litrů, co jsem byl ochotnej dát, když pár vteřin před koncem to je na 11-ti. Chtěl jsem prostě ušetřit. To mě snad nemůže nikdo zazlívat. Že bych se topil v penězích, se říct nedá. Ta flinta mě ale okouzlila. No nic, já myslel, že existuje nějakej fígl.
Jsou nějaké finty. Například demotivační přihození - není to zcela čisté. S někým se domluvit a vyšroubovat hned na začátku cenu pořádnou ránou. To obvykle odradí běžné gemblery a nenastává situace "zatmění mysli" v posledních vteřinách.

Užitečné je taky dávat cenu tak, aby se překonala pravděpodobná hranice protivníka. Řekněme, že aktuální cena je 85 Kč a poštovné je stanoveno na 50 Kč. Pravděpodobná hranice protivníka i s poštovným bude asi 150 Kč, tedy přihodil kolem 100 Kč. K překonání je potřeba v tomto rozmezí přihodit nejméně o 5Kč, ale to ví i ostatní. Dám tedy nejméně 106 Kč, já obvykle okrouhlou částku navyšuji o 11 Kč nebo o 16Kč a tak podobně. (Pokud bude osobní odběr, automaticky přihazuji navíc i poštovné). Jednou se mi tímto způsobem podařilo Ernymu vyfouknout osciloskop o 1 Kč - skutečně, moje maximum bylo jen o 1 Kč vyšší než minimálni přehození jeho maxima 3800 Kč - já dal "nekulatých" 3851 Kč. Doufám, že mi to už odpustil :? .

Docela spolehlivé je dát ránu 3 vteřiny před koncem. Na Aukru tomu říkají "zjevení". Ovšem legrace nastane, když se na konci aukce sejdou dva ranaři. To se pak jeden pěkně prohne. :)

Já jsem takhle vydražil jeden návod k použití asi za 700 Kč. 20 listů papíru. Ale co, hra je hra, ne?
Naposledy upravil(a) mtajovsky dne 08 led 2009, 23:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od stepa »

Kdyz jsme u toho...vsimli jste si, jak "padaji" prubehem casu ceny jistych "tovaru"? Starsi osciloskopy, merici pristroje,atp. Konkretne napr. BM344, BM370. Ja to svadim na nasycenost trhu.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#49 Příspěvek od mtajovsky »

stepa píše:Kdyz jsme u toho...vsimli jste si, jak "padaji" prubehem casu ceny jistych "tovaru"? Starsi osciloskopy, merici pristroje,atp. Konkretne napr. BM344, BM370. Ja to svadim na nasycenost trhu.
Je to tak, minule jsem prodal BM384 v perfektním stavu jen za 300 Kč.

Olchor

#50 Příspěvek od Olchor »

Možná Staskovi není jasná jedna vìc - když pøihodím výraznì vyšší èástku, neznamená to, že se cena na tuto èástku vyšplhá. Systém Aukro ji bere jen jako tvé maximum a postupnì pøihazuje proti ostatním, kteøí mají také svá maxima. Je-li tvé maximum nejvyšší, vyhraješ s cenou o jeden pøíhoz nad maximem konkurenta.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#51 Příspěvek od mtajovsky »

Olchor píše:Možná Staskovi není jasná jedna věc - když přihodím výrazně vyšší částku, neznamená to, že se cena na tuto částku vyšplhá. Systém Aukro ji bere jen jako tvé maximum a postupně přihazuje proti ostatním, kteří mají také svá maxima. Je-li tvé maximum nejvyšší, vyhraješ s cenou o jeden příhoz nad maximem konkurenta.
Ano, jde o zaužívanou, ale v případě Aukra chybnou terminologii. Nikdo nepřihazuje! Jenom dává pokyn svému aukčnímu makléři, kam až může jít. Že ten makléř je automat není důležité.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#52 Příspěvek od stasek »

Jo,jo, přátelé, skutečně mě to nebylo jasný, ale v diskusním fóru na aukro mě dobré duše objasnily, že existuje něco jako automatický příhoz. Předvolím si svoji maximální částku, kterou chci investovat, no jestliže někdo zvolí vyšší, tak mě pak v závěru přebije.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“