OVP CTV 2128

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#46 Příspěvek od Tomikt »

focusom som nastavil ostrost, je ok, a pohol som s ug2 , výrazné zlepšenie, obraz už nie je zahmlený, menu je čitelné, akurát biela ešte nie je celkom biela ale je naružovelá, da sa to niekde nastavit ???

Gazprom

#47 Příspěvek od Gazprom »

Tomikt píše:focusom som nastavil ostrost, je ok, a pohol som s ug2 , výrazné zlepšenie, obraz už nie je zahmlený, menu je èitelné, akurát biela ešte nie je celkom biela ale je naružovelá, da sa to niekde nastavit ???
ano da sa to, prides do najblizsej predajne s pastelkami a domalujes si to do bielej :D

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#48 Příspěvek od Tomikt »

Gazprom píše:
Tomikt píše:focusom som nastavil ostrost, je ok, a pohol som s ug2 , výrazné zlepšenie, obraz už nie je zahmlený, menu je čitelné, akurát biela ešte nie je celkom biela ale je naružovelá, da sa to niekde nastavit ???
ano da sa to, prides do najblizsej predajne s pastelkami a domalujes si to do bielej :D
ďakujem za užitočnú radu .. z tej sa človek vela ponaučí :roll:

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#49 Příspěvek od Mysteri »

Gazprom píše:[quote="Mysteri"Stáva sa to aj nám, starým kozákom

Too:,,Kondík" - 45.- :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ale tuším, o čo Ti ide...Vyjadrovanie sa v ,,elektrohantýrke" robí občas preoblémoš :lol: Každý má iné postupy pri odstraňovaní závad, tak to skús akceptovať. Ak tu občas niekto trestkne blbosť, tak iba preto, že nie je na mieste ,,činu". Na diaľku sa dá odpáliť Pentagon, ale telku opraviť je už väčší problém... :agree:
P.S. Prečo sa už skrývaš za nikom ,,Gazprom" :?: Tvoje reakcie Ťa prezradzujú....Admin ma možno opraví, ale ako ,,kondík" si tu mal už určitú vážnosť :?: :!:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#50 Příspěvek od Hill »

To jako každý, kdo má IP-adresu u t-mobile.sk, je nutně maskovaný Kondik?

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od jezevec »

Tak se mi zdá, že by bylo vhodné přejmenovat sekci >Televizory a projektory< na >Něco pro zasmání<.

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#52 Příspěvek od Tomikt »

ak je tu niekto ochotný normálne poradit pripadne vysvetlit tak prosim sz alebo mail: t.takac@seznam.cz

Ďakujem.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#53 Příspěvek od kokun »

Tomikt píše:ak je tu niekto ochotný normálne poradit pripadne vysvetlit tak prosim sz alebo mail: t.takac@seznam.cz

Ďakujem.
Já jsem v tomto vlákně reagoval pouze na závady v obv. ŘKS.

:arrow: Chceš vědět, co se dělo po odchodu "toho kondu (C146)":
Vlivem stuďáku, na jednom jeho konci, došlo k "jiskření a ohřevu" tohoto spoje => následek = "uhoření" jeho vývodu (není vidět, je uvnitř krabice!). Kond je bez kapacity => následek = zničení BU-čka, projev = "tikání" zdroje. (Vliv osazení za nesprávnou hodnotu jsem ti už vysvětlil). Výměnou C (osazením "správnou hodnotou"!) a BU-čka jsi kompletně vyřešil problém ŘKS !!!
Závady v ŘKS však nijak nesouvisí s "tvými problémy v jiných obvodech", tzn., že se pořád "zbytečně" k tomuto obvodu svými úvahami "upínáš" :!: (Snad kromě nastavení Ug2 - to se sice nastavuje trimrem na VN-trafu, čili v ŘKS, ale se závadou C, BU ... vůbec nesouvisí!).

:arrow: K tvým dalším dotazům: na katodách obrazovky máš těch cca 127V - správně , naopak 150 - 160V by bylo moc!

Jinak - tvé dotazy nejsou "až tak hloupé", spíše svědčí o tvých neznalostech (které ovšem připouštíš). Avšak tvrdit, že ti "nežhaví obrazovka", když ti přitom svítí (byť třeba "fialově"), to už svědčí spíše o té hlouposti. Bohužel, je tady více takových, co si stránky EB pletou s kurzem oprav TVP :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#54 Příspěvek od Killroy »

kokun mimo jiné píše:...spíše svědčí o tvých neznalostech (které ovšem připouštíš). Avšak tvrdit, že ti "nežhaví obrazovka", když ti přitom svítí (byť třeba "fialově"), to už svědčí spíše o té hlouposti. Bohužel, je tady více takových, co si stránky EB pletou s kurzem oprav TVP :lol:
Přesně. A kdo sám nic neumí, alespoň učí, viz: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=26541

Killroy

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#55 Příspěvek od Tomikt »

kokun píše:
Tomikt píše:ak je tu niekto ochotný normálne poradit pripadne vysvetlit tak prosim sz alebo mail: t.takac@seznam.cz

Ďakujem.
Já jsem v tomto vlákně reagoval pouze na závady v obv. ŘKS.

:arrow: Chceš vědět, co se dělo po odchodu "toho kondu (C146)":
Vlivem stuďáku, na jednom jeho konci, došlo k "jiskření a ohřevu" tohoto spoje => následek = "uhoření" jeho vývodu (není vidět, je uvnitř krabice!). Kond je bez kapacity => následek = zničení BU-čka, projev = "tikání" zdroje. (Vliv osazení za nesprávnou hodnotu jsem ti už vysvětlil). Výměnou C (osazením "správnou hodnotou"!) a BU-čka jsi kompletně vyřešil problém ŘKS !!!
Závady v ŘKS však nijak nesouvisí s "tvými problémy v jiných obvodech", tzn., že se pořád "zbytečně" k tomuto obvodu svými úvahami "upínáš" :!: (Snad kromě nastavení Ug2 - to se sice nastavuje trimrem na VN-trafu, čili v ŘKS, ale se závadou C, BU ... vůbec nesouvisí!).

:arrow: K tvým dalším dotazům: na katodách obrazovky máš těch cca 127V - správně , naopak 150 - 160V by bylo moc!

Jinak - tvé dotazy nejsou "až tak hloupé", spíše svědčí o tvých neznalostech (které ovšem připouštíš). Avšak tvrdit, že ti "nežhaví obrazovka", když ti přitom svítí (byť třeba "fialově"), to už svědčí spíše o té hlouposti. Bohužel, je tady více takových, co si stránky EB pletou s kurzem oprav TVP :lol:
Ano priznavam, s tim žhavením, to jsem se teda seknul a to solidne, v záchvatu hledání závady jsem si neuvedomil že je toto napeti z vn trafa tudíž pro me nemeritelné ...
drive kdyz jsem se hrabal v starších čbtv tak jsem to žhaveni meril, proto mi to asi ted prislo zvlastni že tam to napeti "neni" i kdyz mi obrazovka svitila :oops:

na druhou stranu se nedivím že toho máte vy znalý plné zuby všech tech blbych dotazu kolem dokola, ja se zase vic venuju motorum a taky me dotazy lidi typu jak udelat generálku když ani neví co je hlava co ventily , nenechaji chladným

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#56 Příspěvek od kokun »

Ano priznavam, s tim žhavením, to jsem se teda seknul a to solidne, v záchvatu hledání závady jsem si neuvedomil že je toto napeti z vn trafa tudíž pro me nemeritelné ...
drive kdyz jsem se hrabal v starších čbtv tak jsem to žhaveni meril, proto mi to asi ted prislo zvlastni že tam to napeti "neni" i kdyz mi obrazovka svitila :oops:

na druhou stranu se nedivím že toho máte vy znalý plné zuby všech tech blbych dotazu kolem dokola, ja se zase vic venuju motorum a taky me dotazy lidi typu jak udelat generálku když ani neví co je hlava co ventily , nenechaji chladným


Bohužel, zase z tebe "mluví neznalost" - myslíš, že v tomto směru je nějaký rozdíl mezi Č/B, nebo barevným TVP?
A měřit Uff se dá i "blbým AVOMETEM" (resp. DU 10-kou) jak by sis mohl přečíst i na některém ze starších vláken EB :!:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#57 Příspěvek od Tomikt »

Tak jsem vzal televizi dneska k mistnimu opravari a ten potvrdil že je na 99% opotrebena obrazovka a doporučil pokus o regeneraci. Vzhledem k tomu že byla tv zdarma a šlo mi spíš o to pokusit se ji rozchodit, dále se tím zabývat nebudu a dekuji všem za podněty, rady i kárání.
Přivezl jsem si na hraní ze sběrnýho dvora další tv orava color 452.

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#58 Příspěvek od Tomikt »

Tak jsem včera úspěšne vymenil obrazovku a televize běží, obraz je krásný :lol:

Jen mi nejde do hlavy že 8 let stará obrazovka Thomson je na odpis, a obrazovky třeba NOKIA z roku 92 pořád krásne hrají.

Díky všem za rady i kritiku.
Tom.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“