Pračka Ardo A800X neodstřeďuje

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oja
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2011, 02:00

#46 Příspěvek od oja »

Takže ani já nevidím kondenzátor ve schématu. Včera jsem měl odklopený vrchní dekl. U elektroniky jsem viděl poměrně velký válec, ale co to je nevím.

Dnes odmontuji zadní kryt a kouknu dolů. V mojich možnostech je proměřit kabely multimetrem. Pokud by tam byl i kondenzátor, pak mohu změřit i kapacitu.

Možná budu zabíjet, protože budu poslouchat - objednáme novou pračku, proč jsi nezavolal opraváře ... :)

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#47 Příspěvek od kevin_mitnick »

oja píše: Možná budu zabíjet, protože budu poslouchat - objednáme novou pračku, proč jsi nezavolal opraváře ... :)
Na reseni tohoto problemu se osvedcil sortiment nekterych sexshopu - sekce roubiky :wink:

Obrázek

Uživatelský avatar
oja
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2011, 02:00

#48 Příspěvek od oja »

Tak jsem to rozebral. Nic neupadlo, nic neni cerne.
Sundal jsem remenici a nechal znovu probehnout odstredeni, motor se rozbehl. Ale uplne v pohode jsem ho zbrzdil rukou na remenici a zastavil se.

Kondenzator tam nevidim, jen odrusovaci vazmek z kondenzatoru a rezistoru.

Ma motor uhliky? Muze se takto chovat, kdyz ma uhliky na konci zivota?
Mam ho tahat z pračky ven, nebo mate nekdo kontakt na sikovneho opravare v okoli Prahy 6?

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#49 Příspěvek od kevin_mitnick »

Predtim, nez zacnes vymontovavat motor, podivej se jeste, zda na motoru neni tachodynamo a pokud je, jestli funguje jak ma...

Uživatelský avatar
oja
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2011, 02:00

#50 Příspěvek od oja »

Problem je, ze motor je pod bubnem a je tam prd videt. Navic nevim, jak se tam dostat zepredu. Takze jak mam najit tachodynamo, predpokladam ze je pridelane z druhe strany nez remenice ;)

Uživatelský avatar
oja
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2011, 02:00

#51 Příspěvek od oja »

Tak už se točí. Vyndal jsem desku řídící elektroniky a našel zradu. Na špatně zapájeném spoji, na jednom z relátek, vznikl průchodem proudu kráter a uprostřed něho čněl vývod relé. Po proměření vývodu a cesty na DSP se potvrdilo, že nevede.
Zapájeno a točí, odstřeďuje a já jsem doma chvíli hrdina.

Vyndal jsem topnou spirálu a koukám, žádný vodní kamen jak v reklamě, jen malá vrstvička, což po 8 letech bez jakéhokoliv Calgonu asi není špatné.

Mám spirálu nechat v octě odmočit? Nebo ji vrátit a použít nějaký přípravek.

Co vše bych na té pračce mohl vyčistit, promazat? Ložiska bubnu jsou tichá, chod hladký....

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#52 Příspěvek od mirosne »

Snáď vyčisti len tú špirálu.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
oja
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2011, 02:00

#53 Příspěvek od oja »

Provedeno, už se pere .... :)

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#54 Příspěvek od mirosne »

No vidíš a ani si vlastne nepotreboval radu.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
abcd
Příspěvky: 1
Registrován: 03 pro 2011, 01:00

uhlíky ardo

#55 Příspěvek od abcd »

Tak jak bylo psáno také se mi rozsypalo po letech ložisko na bubnu, odvrtal jsem původní uchycení a nahradil nerezovými šrouby. Buben nebyl porušen , jen jsem při zpětné montáži použil aluminiovou samolepicí pásku, jakou se izolují chladicí systemy(z práce) a z ní udělal svod nad motorem, aby nezateklo, kdyby propustil nějakou tu vodu. Drží tam dlouho, je to už dva roky. Co se týká uhlíků přestala mi pračka ždímat s vodou uvnitř, tak se dal program na vpouštění a potom jsem zkusil zda se v jiné poloze nerozjede ale nic. Rozkrytoval jsem zadní stěnu, a vyndal motor z něhož jsem odšrouboval držáky uhlíků, v nichž bylo vidět, že jeden z nich je ojetý až na doraz. Než seženu náhradu, rozhodl jsem se že je prozatimně povysunu, tak jsem uvolnil lanka co to šlo, vrátil a hle ono to jelo jako předtím. Po půl roce mne to samé potkalo znovu, takže vím, že už to nepůjde o tolik, ale jelikož jsou před námi vánoce zkucím to ještě trochu posunout a oddálit výdaje na další rok. Potom rám vědět jak jsem dopadl.
Dole je fotka mých uhlíků s držáky. Jedná se o zešikmené uhlíky takže ne rovný typ, jak se mi pokoušeli nabízet v servisu podle nějakého seznamu.

Zdemontované zbytky uhlíků mají rozměry 5x13,5mm a délka asi 35mm pružina v roztaženém stavu délka 85mm, a 8mmprůměr. délka CU vodiče k připojenému místu je min.43mm pokud je menší, potom už brzdí v konci
k výměně uhlíků není třeba ani demontovat, jenom zaklopit a ze spoda odpojit. Foto spodku s umístěním uhlíků.

Po pokusu dám vědět jak jsem dopadl



Obrázek

Obrázek



Obrázek

Uživatelský avatar
pupajz
Příspěvky: 5
Registrován: 27 úno 2012, 01:00

#56 Příspěvek od pupajz »

Zdravím,díky moc za rady.Pračka Ardo A1000X neždímala,kontrola dle vašich rad:
1.kontrola hadičky co jde k čidlu hladiny:ucpáno-opraveno
NEŽDÍME
2:odpojení top.spirály-ŽDÍME

Dotaz:Jak vymontuju to těleso?Děkuji za další rady

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#57 Příspěvek od mirosne »

Povoľ tú matku v strede telesa,uplne až na koniec a ťahaj teleso von.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#58 Příspěvek od keemo »

No ja tam ani samotny motor nevidim,asi preto tam nebude ani ten kond...

Uživatelský avatar
pupajz
Příspěvky: 5
Registrován: 27 úno 2012, 01:00

#59 Příspěvek od pupajz »

mirosne

Díky,už je venku.Myslel jsem si,že je to ono,ale po povolení tý matky se to ani nehlo.Tak sem si nebyl jistej.Těleso jak nové.Koupím,vyměním a dám vědět,ještě jednou dík!

Jo ještě toto:asi před rokem opravář něco vyměnil,(nebyl jsem u toho) a od tý doby pračka pere jen jedním směrem.Mě to až tak nevadí,ale když už se v tom vrtám,tak se zeptám.Kde je chyba?Dík

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#60 Příspěvek od mirosne »

V relátkach,ktoré menia zmysel otáčania.
Pozdravujem Vás, Miro.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“