Jak to vidí teenageři. ( Většinou mistři světa. )

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#46 Příspěvek od rezis »

Yarda1 píše:
Ocenil vaši snahu zaměstnavatel ještě jinak než tím že Vám přidal (práci)? :D :(

To je oč tu běží.
Jééé ty víš jak to opravit? Tak se na to koukni a pak to řekni ostatním co s tím mají udělat 8O a jsem u toho samého co google. Však on na to někdo přijde a já pak mechanicky udělám to samé za 10-tinový čas s 10-ti násobným ziskem.
A pak se někteří diví že jim nikdo nechce pordit konkrétní věc.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od Oldradio »

DrFus píše:Pane Konosuke vy jste mu to dal.

Já jsem měl ruský C4323 nebo tak nějak.Takový pohlednicový formát naležato vše se přepínalo přehazováním hrotů.Na tu dobu super.Takové
PU120 made in USSR.Dones ho mám funkční jen je jaksi popraskaný kryt.
Ručkové měřáky jsou určitě víceříkající. Třebas když vám rychle kolíše napětí digitál je z toho celý dýchavičný a neví co má ukazovat. Ručka se s tím však vyrovná celkem dobře.
C4323 mám pořád a nemá na něj dopustit, v záloze mám ještě náhradní. Na měření v elektronkových zařízeních ideální, když se ručka hne, tak vím, že tam to napětí skutečně je :-)
V dobách, když jsem chodil na SPŠE Ječná, v půlce 80. let, tak na škole byl snad jen dvě LEDky LQ100 a když jsme v dílnách stavěli blikače, tak se nejdřív musel ověřit se žárovkou a komu fungoval, tak si mohl do obvodu zapojit ledku, samozřejmě pod dohledem profesora a zablikat si. Kdyby shořela, tak by za to tehdy bylo snad i vyloučení ze školy. Mimichodem, známkovala se funkčnost, úhlednost konstrukce i pájení, každá vlastní známkou.

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#48 Příspěvek od DrFus »

Jak už jsem tu někde napsal: Žijeme v konzumní společnosti kde ti mladí
už ani nic opravit umět nemusí. Nikdo to po nich ani nechce? Dneska se přece musí koupit celé nové protože je to přeci "výhodnější". Alespoň to nám na každém rohu vtloukají do hlavy. Jenže zeměkoule není na jedno použití !

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#49 Příspěvek od DrFus »

Ale všimli jste si jak perfektně dokáží všechno kolem postříkat sprejema?
Nebo to dělají ti nad 30 let?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#50 Příspěvek od rezis »

DrFus píše:Jak už jsem tu někde napsal: Žijeme v konzumní společnosti kde ti mladí
už ani nic opravit umět nemusí.
Je mi 28 a sám sebe pokládám za měniče dílů jenž tomu skoro nerozumí. Ale i přeto si říkám že jsem mezi slepými jednooký král. Tedy spíše blb, který řeší to co ostatní neumí za stejné peníze jako ostatní. Proč se tedy přiznat k tomu že něco umíš když můžeš pěkně v poklidu dělat to co ostatní?
A nebýt přitom pro jednu skupinu řiťolezcem a pro druhou tím kdo hledal vadný tranzistor půl dne (tedy z jejich pohledu hovo dělal) ?

Jinak těm grafitám: některé se mi líbí. Třeba na některé vlaky vypadají nastříkané mnohem lépe než v origo barvě. Tedy až na at okna

:(
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od drabek06 »

To DrFus: ty jseš nějakej alergickej na ty mladý né ?! Tu na ně furt jen házíš špínu a děláš z nich nemožný . . . :roll:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#52 Příspěvek od Andrea »

drabek06 píše:To DrFus: ty jseš nějakej alergickej na ty mladý né ?! Tu na ně furt jen házíš špínu a děláš z nich nemožný . . . :roll:
Asi si tím něco kompenzuje :wink:

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#53 Příspěvek od Peterseal »

DrFus píše:Ale všimli jste si jak perfektně dokáží všechno kolem postříkat sprejema?
Nebo to dělají ti nad 30 let?
Mas proti teenegrom nieco???
Zda sa mi ze mas lebo to co tu pises su blbiny. Myslis ze grafity, trava, chlast a ine veci su len vysadou teenegrov? Nevravim ze su vsetci super dobry, ale hadzat vsetkych do jedneho vreca je fakt blbost.
Doba sa zmenila a vela ludi to proste nevie pochopit. K tym skolam..Je pravda ze na elektrotechnicke sa berie mnohokrat tolko ludi co nema ani šajnu o elektronike..A tak to aj mnohokrat vyzera.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#54 Příspěvek od Maskot »

drabek06 píše:To DrFus: ty jseš nějakej alergickej na ty mladý né ?! Tu na ně furt jen házíš špínu a děláš z nich nemožný . . . :roll:
Ne jen na ne,nejhorsi je mlady slovak (a z nich pak jeste TV servisman),pak nasleduji mladi a az za dlouho jsou trpajzlici co vlezou vsude.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#55 Příspěvek od Mysteri »

drabek06 píše:To DrFus: ty jseš nějakej alergickej na ty mladý né ?! Tu na ně furt jen házíš špínu a děláš z nich nemožný . . . :roll:
Podľa tohto: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=28759 som mal dojem, že má 13 a je stále zhulený :P Tak, teraz neviem :wink:

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od drabek06 »

Jn, vypadá to na nějaký zakomplexovaný individum :lol:

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#57 Příspěvek od SMITH »


:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
Jezibabak
Příspěvky: 259
Registrován: 06 led 2008, 01:00
Bydliště: v dědině s Jízdou králů

#58 Příspěvek od Jezibabak »

rezis píše:
DrFus píše:Jak už jsem tu někde napsal: Žijeme v konzumní společnosti kde ti mladí
už ani nic opravit umět nemusí.
Je mi 28 a sám sebe pokládám za měniče dílů jenž tomu skoro nerozumí. Ale i přeto si říkám že jsem mezi slepými jednooký král. Tedy spíše blb, který řeší to co ostatní neumí za stejné peníze jako ostatní. Proč se tedy přiznat k tomu že něco umíš když můžeš pěkně v poklidu dělat to co ostatní?
A nebýt přitom pro jednu skupinu řiťolezcem a pro druhou tím kdo hledal vadný tranzistor půl dne (tedy z jejich pohledu hovo dělal) ? :(
to je jako u nás ve firmě, když odcházel chlap co dělal servis elektroniky, žádal jsem o jeho místo a on sám mě podpořil (stejný plat a vše, jen se jednalo o práci která by mě bavila), taky mám o sobě mínění jako žádnej profík, ale spíš pokročilý začátečník. Vrchnost mi odpověděla, cituji: Nepotřebujeme žádného opraváře televizí. ( mám maturitu z oboru mechanik elektronik se zaměřením na spotřební elektroniku)
Tak se raději všechny špatné díly posílaly na opravu do firmy z druhého města.
Pak má člověk získat někde praxi.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#59 Příspěvek od Crifodo »

drabek06 píše:To DrFus: ty jseš nějakej alergickej na ty mladý né ?! Tu na ně furt jen házíš špínu a děláš z nich nemožný . . . :roll:
Z jistýho % mladých hovad se nestanou stará hovada, ale poněkud je život vyučí.
Z jistýho % mladých zvídavých talentovaných lidí se k stáru můžou stát stará chamtivá hovada.
Každé mladé sobecké, nevychované atd. hovado MÁ RODIČE, kteří ho takhle vytvarovali, tam bych hledal příčinu primárně.
Ad sprejeři atd., to promile talentovaných umělců je statisticky zanedbatelné. Většina, která se projevuje tak, že táhne nocí městem a každých 30m načmárá na fasádu "🤐 🤐" by pro mě za mě mohla být klidně střílena brokovnicí a to bez ohledu na věk rasu sociální původ pohlaví vyznání...
I kdyby byl sprejer talentovaný, ten vlak není ani jeho ani rezisův kterému se to líbí, o designu vagonů rozhodli jiní a údržba mě stojí 🤐 peníze na daních navíc s ještě 🤐 koeficientem ztrát skrze management ČD.
Ale sprejeři jsou už tématicky trochu dál než je tohle vlákno.
O konzumní společnsti a 🤐 mladých i starších charakterů rozhodli kormidelníci společnosti, u nás často 60++letí bolševici kteří tahali za nitky loutkama politiků, venku pak totéž v bledě modrém...

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od stepa »

to Crifodo: tohle je zase tema podle tvyho gusta vid?
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“