Jaky DIGI fotak

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od AmarokCZ »

bastliar: na RAM ani nemysli, do foťáku jsou nepoužitelné.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#47 Příspěvek od EKKAR »

Bastliar - jak padlo výš, na RAM články zapomeň - důvodem je jejich (relativně) vysoký vnitřní odpor = jsou dobré tam, kde se z nich neždímá nárazově vysoký proud - a to digitály právě dělají, ať už v momentě zapnutí, kdy vysouvají objektiv, nebo těsně po expozici, kdy ukládají do paměti a nabíjejí blesk. Do foťáků nebyly vhodné ani první NiMH články, které se ale během let pořádně zlepšily a díky nižšímu Ri způsobenému změnou výrobních technologií jsou použitelné dokonce v oblasti, která byla až do nedávna doménou NiCd článků - v ručním nářadí a v modelářství.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#48 Příspěvek od bastliar »

Tak canon odporúča :
:arrow: http://i1.lelong.com.my/UserImages/Item ... ensa@2.jpg
:arrow: http://www.kauf.sk/q/Canon%20CBK4-300/?min=40
S týmito aku uvádzajú 370 záberov 540 min prehrávania, zatiaľ čo s pribalenými alkalickými 130 záberov 420 min prehrávania.
Len či to nie je len pokus, ako zvýšiť vlastné zisky.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#49 Příspěvek od EKKAR »

Jestli chceš tužky, nešpekuloval bych a šel do Eneloopek - prověřený, cenově přijatelný (přibližně 80,-CZK/kus), dá se jim věřit.
Ale hlavně - nabíjet výhradně mašinkou s kontrolou teploty, jak se jakákoliv NiMH přehřeje, stoupne její Ri a jde do 3,14če = není schopná dodávat větší proudy a foťák ji odmítne jako vybitou...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od AmarokCZ »

bastliar: ty Canon baterky stejně nejsou Canon, vyrábí je třeba Sanyo a dává jim jinou etiketu.
Udělej to jak píše EKKAR - prostě kup Eneloopy společně s nabíječkou.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#51 Příspěvek od helios »

Alebo tiež GP Recyko. Sú podobné ako Eneloop.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
kelley
Příspěvky: 192
Registrován: 04 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#52 Příspěvek od kelley »

Poznámka k baterkám: když jsem onehdy vybíral foťák (zrcadlovku), myslel jsem že AA články by byly výhoda. Naštěstí se mi Pentax blbě držel a vsadil jsem taedy radši na jistotu - Nikon (D60) - to není baterka, to je perpetuum mobile. 500 snímků - a pořád se tváří jako plně nabitá 8-) http://www.megapixel.cz/nikon-akumulator-en-el9

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od AmarokCZ »

kelley: zas to s chválou toho akumulátoru nepřeháněj, je to naprosto obyčejný Li-ION akumulátor (pouze 2 v sérii) s běžnou kapacitou kolem 1Ah.
Zásadní na té výdrži je to, kolik bere samotný foťák, třeba novější C-7xxUZ mají Li-ION 1.1Ah/3.7V (4.1Wh) a když jsou v pohotovosti (tzn. display svítí a foťák čeká na stisknutí spouště), tak berou závratných 600mA, takže se moc fotek nedá udělat. Pokud nastavím sleep (=vypnutí bez zasunutí objektivu) na 1minutu, tak udělám na jednu baterku zhruba 100fotek, se sleep na 30s jich udělám téměř dvojnásobek. Kdyby byl foťák napájen 4xAA (jako starší modely), tak by to bylo lepší, protože energie v nich by byla dvojnásobná stejně tak by byl dvojnásobný počet fotek(vyzkoušeno na C-725UZ).
Navíc u zrcadlovek (jako tvůj Nikon) je obrovská výhoda, že stále nesvítí display, který tvoří velkou část odběru.

Uživatelský avatar
kelley
Příspěvky: 192
Registrován: 04 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#54 Příspěvek od kelley »

V kompaktu co jsem měl předtím jsem měnil AA baterky každou chvíli... Píšu jen jaké mám zkušenosti. K výdrži baterek taky určitě přispívá vychytaný power management příslušného foťáku - např. vypínání displeje při přiblížení oka k hledáčku.
EDIT - jo, vždyť jsi to sám napsal :)

Uživatelský avatar
jurill
Příspěvky: 161
Registrován: 12 kvě 2007, 02:00

#55 Příspěvek od jurill »

A čo hovoríte na túto nabíjačku :

http://www.avelmak.sk/index.php?lm=175& ... icle=44711

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od AmarokCZ »

Tady o ní něco je, pokud ale potřebuješ nabíjet Ni-xx (jiné - alkalické - nemá smysl nabíjet), tak bych volil spíš prověřenou IPC-1 (klidně i IPC-1L).

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od hafca »

S tím se dá souhlasit. Měl jsemIPC-1 taky, ale začaly zlobit tlačítka a tak jsem šel do MH-C9000 a to je zase o něčem jiném. Podle mě je o třídu výš za téměř stejné peníze. Z těch levných mě zkušenosti už vyléčily.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od forbidden »

Ta Maha vypadá celkem dobře. Mám originál nabíječku od Sanya a s teplotou si hlavu přiliš neláme. Po nabíjení mají baterky odhadem 45 °C. Jestli je pravda, jak píše Ekkar, tak se nedivím, proč mi vnitřní odpor tak stoupá :evil:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od hafca »

Ona nejenom vypadá dobře, ona je dobrá. :lol: Baterky jsou vlažné i při velkém nabíjecím proudu. Nevím jak to dělá, ale dělá to dobře. Měl jsem jednu údajně chytrou a ta když skončila, neudržel sem baterky v ruce. Po testu tou MH-C9000 šly rovnou do SD. Vůbec se s nima nebavila, napsala vysoký vnitřní odpor a bylo. Tak skončily skoro všechny co jsem měl. :cry:
Taky mi bylo divný, že nic nevydrží a po pár dnech už v sobě nemají skoro nic. :roll: Není nad levnou nabíječku, co ušetřím, dám za baterky. :lol:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#60 Příspěvek od bastliar »

Zvažujem, že zakúpim aj túto spolu s foťákom ponúkanú pamäťovú kartu, zápis 12 MB/s :
http://www.pixmania.sk/sk/sk/628516/art ... -4-gb.html
:?: Bude to na prípadne rýchlo po sebe idúce fotky stačiť alebo zvoliť vyššiu triedu.
http://www.pixmania.sk/sk/sk/6813536/ar ... ierny.html

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“