MHB8080

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#46 Příspěvek od Crifodo »

Svaradmin píše:Teď už máš i úhlavního nepřítele :D To je úplně nemorální, aby někdo bezdůvodně držel takový bohatství.
Soudruh Gottwald by z tebe měl radost :twisted: :twisted: :twisted:

nemělo by se to aplikovat taky na nemovitosti, auta, baby, koně a tak? :D
Klid, před pár lety by každý PMIsta tu destičku s pár tlačítkama vyměnil za jehličkovou tiskárnu, o disketovce nemluvě, za pár let se bude zas volat po znárodňování nakřečkovaných DVD přehrávačů ještě s otočným médiem a čtecím laserem :P

Uživatelský avatar
Svaradmin
Příspěvky: 65
Registrován: 21 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od Svaradmin »

Hop377: tak pořád držím ty palce. Už je skoro necítím :) Povedlo se něco naskenovat?

Crifodo: vždyť to byla legrace. Soudruh Gottwald a jemu podobní, ať zůstanou, kde jsou. Navždy. Ale jak jsem tak přemýšlel, tak o tom hotovém PMI ani moc netoužím. Nechci něco do vitrýnky. Nemám vitrýnku. Chci si prostě postavit repliku. A proč, že to dělám? Já sám nevím. K ničemu to není, nic nového už se na tom nenaučím, nikdo to neocení. Prostě to chci udělat tak to udělám. Jenže čas se krátí. Prodlouží se den, udělá se hezky, přibude jiná práce a sedět nad páječkou se mi nebude chtít. Takže jestli k PMI něco máte, tak sem s tím :) Jo, ten komentovaný výpis potřebuju proto, že v monitoru chci udělat nějaké úpravy. Hlavně bych rád rutiny pro spolupráci s MGF nahradil rutinami pro spolupráci s PC.

Uživatelský avatar
kelley
Příspěvky: 192
Registrován: 04 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#48 Příspěvek od kelley »

Jé to je krásná diskuse :D Tak se taky přidám se svými hříchy mládí... asi tak před 15ti lety jsem zbastlil tohleto podle knihy "Radioamatérské konstrukce IV" - jednodeskový počítač Savia 84, ale neměl jsem LED displeje (a v tu dobu byly celkem drahé), tak jsem ho holt udělal dvoudeskový a vrazil tam itrony co jsem měl doma a ještě tam k portům navěsil LEDky a reprák. Přidal jsem zesilovač sběrnice a vyvedl na FRBčko podle SAPI-1, do kterého se to celé strká a bere se z něj i napájení (SAPI-1 taky ještě mám, v neoriginální bedně, ale naposledy když jsem ho měl venku tak už měl nějakej problém s adresovou sběrnicí). Ty univerzální desky ze SAPI-1, na kterých to celé spočívá, GMko dodnes prodává :lol:
Na další blbnutí jsem k tomu zbastlil desku periferií (vpravo dole), se sériovým portem 8251, paralelním 8255 a čítačem-časovačem 8253 8-)
Nějak se mi nedařilo zálohovat RAMku (6116), tak jsem každý program musel v hexa kódu zadávat celý znovu ručně :roll: :twisted:
Taky mě zas něco chytá... možná si postavím klon ZX80 :lol:
Přílohy
Savia84.jpg
(203.34 KiB) Staženo 197 x

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“