CTV 214 - televízor srandista

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#46 Příspěvek od kokun »

Je mně jasné, že chceš ušetřit a nekupovat to HR7131 (které tam patří !!) a využít některé, co se ti válí doma - a ty se přeci "v laborování" vyžíváš :roll:
Ty nepotřebuješ jen +Vcc a H.V. - tebe musejí zajímat všechny napětí :!:

Jeho datasheet sis stáhnul - stáhni i ty 3 další (ekvivalenty k těm tvým) - a v prvé řadě by tě mělo zajímat (na všech - a navzájem porovnávat !!) zapojení vinutí a napětí (vč. "polarity impulzů) na jejich vývodech. Dále pináž (tedy "patice") i když tady se to v nejhorším dá přepojit (vyrobením pomocnáho plošáku - "předrátováním") - zase by ses mohl "vyřádit".
H.V. (v kV-oltech) - je přibližně uvedeno v TABULCE dole - pod položkou MAT.
A kde chceš hledat Vcc (hlavo dubová) - to máš přeci v tvé telce, ne? - resp. v telce, pro kterou je toto trafo určeno (tedy taky té tvé) :?:

Dost pochybuju, že mezi těmi tvými "ležáky" bude nějaké aspoň trochu podobné tomu HR7131 :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#47 Příspěvek od Duvsan »

kokun píše: H.V. (v kV-oltech) - je přibližně uvedeno v TABULCE dole - pod položkou MAT.
Se tam podívej. Je tam 21.4. Teď se podívej do schémy. Tam je 26.8.
kokun píše: A kde chceš hledat Vcc (hlavo dubová) - to máš přeci v tvé telce, ne? - resp. v telce, pro kterou je toto trafo určeno (tedy taky té tvé) :?:
A v každé telce je to +Vcc stejné? Do háje, proč jsem se ptal na obě napětí?

Nebo mi zas něco nedochází.

Pokud jde o další, zbývá napájení vertikálu, to vyřeším i kdyby přivinutím drátu na kostřičku, napájení pro RGB nebusí být zcela přesné a žhavit musí každá televize. No a ty dva děliče se snad zvládnou.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#48 Příspěvek od kokun »

Ku*va, zase jsem si to neuložil a musím psát znova (kondik mně "vyhecoval", ať se kouknu zde: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 262#278262 :cry:

K tomu H.V.: V tabulce (pod sch. v datash.) jsou hodnoty vztahující se k měřáku (testeru STVDST-01) fy HR-Diemen. Ta hodnota H.V. v kolonce MAT je VN napětí pro obrazovku, ale ne skutečná-provozní, ale testovací (proto to "přibližně"). U dobrého trafa ti skutečně tester ukáže tu hodnotu 21,4kV. I když za provozu (v telce) tam budeš mít těch 26,8kV (+- něco: tolerance!).
U těch tvých "ležáků" žádnou takovou "provozní" hodnotu asi nikde nevyčteš - musel bys ji změřit (některým z výše uvedených "metrů") :cry:

K napětí Vcc: U tvé CTV 214 ( a doufám, že nejsi druhý agrogold - i když i tys ji tady už jednou překřtil z 218-ky :lol: ) je toto napětí jediné = U2 = 124V :!: - i když tu mohou být použity 2 typy obr. (PH a THOMS - rozdíl pouze ve žh. rezistoru R155 !! - to je ten "tvůj", co ses na něj ptal přes SZ).
Na rozdíl od třeba takové C445, kde se v různých kombinacích používalo až 5 typů obr., 2 typy zdroj. traf, 2 typy VN-splitek a rozdílné "smetí" v ŘKS => tomu pak odpovídaly rozdílné hodnoty U2 = 118 až 126V :!: Někdy jsou tyto rozdíly podchyceny i v tab. rovnou na sch., ale většinou je to uvedeno jen v tab. v servismanuálech (a z těchto tabulek můžeš taky vyčíst tu velikost VN !!) :roll:

Dušane - obávám se ale, že se ten můj záměr semo-tamo něco na EB poradit, "zvrhnul" v "internetový kurz TV techniky" (satarmóóó). I u tebe budu muset odpovědi "patřičně zkracovat" :roll: :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#49 Příspěvek od Duvsan »

Ďěkuju za tyhle informace, že jsi je rozepsal a když je to takhle, tak se na to asi vyfláknu. Taky mne napadlo, vždyť tahle telka není moje a pro cizího takové kousky raděj ne a navíc ta televize je na takové blbnutí moc "dobrá" (u nějaké "blbejší" herky by mě to tolik nebralo).

Jinak to s tím Vcc nebyla otázka, ale narážka. Myslel jsem, že je to jasné z následující věty. A jak víme, U1/U2=N1/N2.

Jsem zvědav, do které skupiny spadnu.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#50 Příspěvek od Duvsan »

Čeče, tuším som našiel také trafo. Tu mám niečo, tam mám niečo... Je na ňom len kúsok papieriku s číslom 1192.0447, čo by zodpovedalo. Neviem, kedy sa k tomu dostanem, potom dám vedieť. Len dúfam, že ním neodpravím všetko, čo som menil.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#51 Příspěvek od kokun »

Ano, je to ekvivalent - jen aby taky bylo dobré, "keď si ho našiel" - len dúfam, že nie na smeťáku.
Když ani nevíš, že takové doma máš (a abys nedopadl jako s tím prvním a neudělals z té telky "střelnici") :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#52 Příspěvek od Duvsan »

Televízka naskočila, trafo úplne v poriadku nie je, srší u obrazovky. Nechal som ho na skúšku. Funguje, nevie naladiť. +32V v poriadku. Ladí, reaguje, len nič nenaladí a naopak cestou berie veľa rušenia, ale nie zo zdroja. Vyzerá to, že budem meniť i tuner. Nechal som to "vyhniť".

To je dobře, je to nějaké nekonečné. Pročištěno a přesunuto. Pokračujte zde, děkuji. Killroy

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#53 Příspěvek od kokun »

Duvsan píše:...Jsem zvědav, do které skupiny spadnu.
Už jsi spadnul "laborante" - a s oběma vlákny:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=31921
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=32014
Ale nic si z toho nedělej - žádný učený z nebe nespadl :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#54 Příspěvek od Duvsan »

Teším sa. Keď ste ma takto poctili, dovolím si laickú otázku. Tunery ladené napätím sú vzájomne zameniteľné? Predpokladám iné rozhodenie vývodov, inak to je podobné?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#55 Příspěvek od masar »

"Tunery laděné napětím" je příliš široký pojem. Tunery s frekvenční syntézou jsou také laděny napětím. Musíš dotaz konkretizovat (kategorizovat). :wink:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#56 Příspěvek od Duvsan »

Pardón. Ja som myslel "klasické", ktoré nepoznajú IIC. Klasická napäťová syntéza. Pokiaľ viem, všetky majú +12V, tri pásma, ULAD, AVC a OMF výstup. Niektoré ešte AFC vstup. Hrozí tam ešte niečo, alebo sú na jedno "brdo"?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#57 Příspěvek od masar »

Vzpomínám si, že se některé typy lišily kromě rozložení a počtem pinů i logikou pro přepínání pásem. Ale to ještě nebyla napěťová syntéza. Jinak jsou zaměnitelné. :wink:
A dodám, že většinou mají nesouměrný výstup na mezifrekvenci, ale Grundigy a Siemensy jeden čas používaly symetrický výstup na OMF, se zemí byl spojený až střed vstupní cívky OMF, takže KV se k jiné OMF musel pracně přizpůsobit.
Hill

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#58 Příspěvek od Duvsan »

Jak logikou?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#59 Příspěvek od kokun »

Dušane - stáhni si třeba datasheet od LA7910 (Band switch) - trochu se ti vyjasní :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#60 Příspěvek od Duvsan »

Myslím, že ten integráč znám z C445 (nebo C444?). Tak jo, dík. Můžu pokračovat.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“