Notebooky

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#46 Příspěvek od rnbw »

A klavesenica musi mat numericku cast. Vacsinou vsak neostane miesto na home/end a page up/down, takze je to uplne nepouzitelne.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#47 Příspěvek od Hejnicek »

Po delsim vybirani na muj popud se bude do firmy brat jeden SONY VAIO s Windows7. Cena neco pres 30k Kc.
Bohuzel ne pro me. Tak nevim, jestli v dobe rozmahajici se nekvality nebudu za chvili tercem kritiky.
SONY v tomhle vlakne zatim nikdo nezminil nebo jsem to v rychlosti prehledl?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#48 Příspěvek od rezis »

Hejnicek píše:Po delsim vybirani na muj popud se bude do firmy brat jeden SONY VAIO s Windows7. Cena neco pres 30k Kc.
Bohuzel ne pro me. Tak nevim, jestli v dobe rozmahajici se nekvality nebudu za chvili tercem kritiky.
SONY v tomhle vlakne zatim nikdo nezminil nebo jsem to v rychlosti prehledl?
Sony je super. Ale beze mě :D
Servis na to dělá jediná firma v celé Čr. Tatéž firma dodává jako jediná náhradní díly. Takže třeba výměna klávsnice za 4tis, nový adaptér za 5tis, nebo ted zlaty hreb (na notebooku nám bylo nabídnuto rozšíření ram o 1GB - klasická DDR2 667MHz) za neuvěřitelných 7tis Kč.
Navíc na netu je na ně nadávek jako blázen. Standart je odřené lcd od klávesnice. prostě nějak to nevychází místem.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#49 Příspěvek od rezis »

rnbw píše:A klavesenica musi mat numericku cast. Vacsinou vsak neostane miesto na home/end a page up/down, takze je to uplne nepouzitelne.
Zajímalo by mě koli lidí ví, že existuje nějaký dock. Nebo port replikator atd. Všicni na mě koukají jak na 🤐 jak mohu pracovat na nb 4:3 14.1". Přijdu domů nepotřebuji mobilnost tak ho dám do docku a mám klasický stolní pc s plnohodnotnou klávesnicí, myší i monitorem. A o tom je notebook ne? O tom že mohu pracovat i jinde než jedno místo.
Jinak máme s bratrem stejné notebooky. Takže nám sedí jeden dock. A brat jako strojař normálně kreslí v CADu. Ve škole max. nouzově upravuje a taky ho nechápou jak to na ntb dokáže když to je takové malé, a bez pořádné klávesnice.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#50 Příspěvek od rnbw »

Externa klavesnica ide pripojit ku kazdemu notebooku a stoji par korun, takze nechapem tu demenciu niektorych vyrobcov s vkladanim numerickej casti do notebooku na ukor pouzitelnosti celej klavesnice.

Uživatelský avatar
gabel
Příspěvky: 403
Registrován: 15 říj 2007, 02:00

#51 Příspěvek od gabel »

Takže kúpil som nakoniec to lenovo,je to celkom v pohode.
Ak by ma začalo hnevať tak napíšem.

Uživatelský avatar
denwistr
Příspěvky: 158
Registrován: 08 lis 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od denwistr »

zdravím je tu někdo machr přes pc potřebuji poradit s USB u notebooku

Uživatelský avatar
gabel
Příspěvky: 403
Registrován: 15 říj 2007, 02:00

#53 Příspěvek od gabel »

S čím konkrétne?

Uživatelský avatar
denwistr
Příspěvky: 158
Registrován: 08 lis 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od denwistr »

problém mam ten ze mě nejde usb jako by tam nebyli ovladače pokoušel sem se je odinstalovat a nainstalovat znovu ale nic najde je ale napíše ze při instalaci došlo k potížím

Uživatelský avatar
gabel
Příspěvky: 403
Registrován: 15 říj 2007, 02:00

#55 Příspěvek od gabel »

Nepíšeš že aký je to NTB a ani aký tam je operačný systém.
Ako sa to stalo? blblo to postupne alebo z ničoho nič?
Vyber všetky zariadenia,ktoré tam máš vložené a pozri sa či máš v BIOSe povolené/zapnuté USB na .Raz som mal presne tento problém na stolnom PC.
Poprípade skús preinštalovať op.systém,alebo skús napr. live verziu UBUNTU tak zistíš či je to HW/SW chyba

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#56 Příspěvek od p32 »

Buď je to blbě nastaveno v BIOSu nebo pokud to už fungovalo, tak narušená knihovna anebo vůbec problém s ovládači k desce.

Uživatelský avatar
denwistr
Příspěvky: 158
Registrován: 08 lis 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od denwistr »

je to LITELINE model 6133 operační systém XP procesor 366Mhz 160M ram na BIOS kuknu.Já sem ten noťas koupil a už to nefungovalo dokonce nejde připojit externí klávesnice má to PS2 zkusím co ste mě poradili a pak se ozvu

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#58 Příspěvek od p32 »

Asi nejmenší práce a do budoucna bude nejlepší zálohovat data a instalovat OS znovu. Doporučil bych napřed ale nastartovat z DVD Ubuntu a prozkoušet ty porty, že vůbec jedou.

Uživatelský avatar
denwistr
Příspěvky: 158
Registrován: 08 lis 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od denwistr »

co sem zapomněl zmínit u toho je problém ze tam není cdrom je tam jen disketovka takže cokoliv tam dostat je problém leda vykuchat HDD a někde naformátovat nebo sehnat cdrom

Uživatelský avatar
gabel
Příspěvky: 403
Registrován: 15 říj 2007, 02:00

#60 Příspěvek od gabel »

Ak sa ti to oplatí tak kúp mechaniku do PCMCIA slotu,alebo redukciu PCMCIA/USB.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“