Whirlpool AWE 9723

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#46 Příspěvek od keemo »

Tak v tom pripade ostava len oddeklit a prat a prat a pozerat...

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#47 Příspěvek od tatramacek »

no známý který měl myslím whirlpoolku AWT doma tak ji tak oddeklil a jakmile začal ždímat tak se té pračce rozlomila kostra a pračka se rozsypala :)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#48 Příspěvek od keemo »

no to teda pekne dakujem...ono vlastne aj tie plechy to nejak vystuzuju...

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#49 Příspěvek od tatramacek »

ano vystužují je - já to včera zkoušel bez těch plechů ale jen asi na 400 otáček ze strahu ale tím nic nezjistím - potřebuju na plný točky 1200 ot zkusím to oddělat tu vrchní desku fénem to vysuším a objedu lehce silikonem a uvidím na čem budu třeba zítra

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#50 Příspěvek od tatramacek »

Takže,předevčerem jsem manžetu shodil dolů,vymyl ji celou v jarové vodě,nechal vysušit a nacpal do drážky do které příjde tá nádrž silikon. Manžetu jsem nasadil na nádrž,připevnil drátěnou sponou a ještě ji ze vnitř jak je buben objel po celé délce silikonem a nechal jej přes noc zaschnout. Včera jsem opral jednu pračku na plný točky a v pohodě... Druhá pračka už v pohodě nebyla - plnej buben prádla a pod pračkou zase menší kaluž. Mám dojem že elektronika není vhodně naprogramovaná,protože při tom prvním roztočení bubnu z plně nasálkým prádlem se mi ty otáčky bubnu zdají dosti vysoké.. Nevím no - na to jak je to "dokonalý" výrobek - tak zase moc dokonalý není :wink:
Nová manžeta stojí v Holešově 560 kč - a už fakt nemám chut do té pračky nějaké prachy rvát. Přitom sem ji silikonoval opravdu poctivě a pořádně :(

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#51 Příspěvek od BOBOBO »

Tak jsi se díval zespodu ? Mám takový silnější fundament z úček , na to pračku dám a nemusím u toho ležet . No a zespoda tam za provozu čučím , abych zjistil odkud to teče .

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#52 Příspěvek od tatramacek »

ale ono to teče jen při odstřeďování a při něm je pračka nestabilní - při praní neteče vůbec nic

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#53 Příspěvek od BOBOBO »

Já Ti píšu , jak to sleduju a nepřu se s Tebou , že je nestabilní . Já ten svůj fundament sotva unesu . Ale vdím ! A jelikož to vypadá , že opravuješ často , tak by se Ti taky takový fundament hodil - právě pro tyto specielní vady .

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#54 Příspěvek od tatramacek »

Si piš že hodil - ano opravuji to často - však na aukru nyní prodávám dvě Whirlpoolky - pokud by jste někdo měl zájem tak stačí písnout :lol:

Uživatelský avatar
txx
Příspěvky: 255
Registrován: 31 bře 2008, 02:00
Bydliště: Brno

#55 Příspěvek od txx »

tak mám také Whirlpooce závadu F6 samozřejmě po 3měsíce po záruce
motor se na začátku testu otáčí ,snímač tacho má 71 ohmů při otáčení motoru generuje 2.8V měřeno přímo na desce jaká je správná hodnota :?:
spínač polohy bubnu spíná ale zustává sepnut na muj vkus dost dlouho po pruchudu magnetu :?:

našel by někdo kompletní servisní manuál

dík

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#56 Příspěvek od tatramacek »

Zkus si zavolat do perfektservisu do Brna - jsou tam velice ochotni... Ja sem měl při této chybě vypálen plošný spoj v místě napojení magnetu polohy bubnu na řídící desku a tím vyhořela.. Vyměnil jsem magnet a elektroniku a pro jistotu sem dodal i nový motor a pračka jede jako nová - oprava za 4000 kč - ale to je v mém případě. Zkontroluj spoje na řídící desce. le je fakt ze sem si to vyměnil sám takže v pohodě. Ty pračky jsou děsně jednoduché

Uživatelský avatar
txx
Příspěvky: 255
Registrován: 31 bře 2008, 02:00
Bydliště: Brno

#57 Příspěvek od txx »

takže si vyměnil řídící jednotkotku a motor a to jen za 4000
kolik stál ten du spínač
me ten spinač zustálá tak 4 s sepnut po pruchodu magnetu

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#58 Příspěvek od tatramacek »

ten magnet stal mam dojem okolo necelé tisícovky i s tím čidlem je to komplet sehnal jsem to v Holešově ve firmě Režný

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#59 Příspěvek od tatramacek »

Panove. Mam na oprave WH awe 9725 err F14 - eeprom.
Musi se menit cela deska nebo jen pamet a nahrat novy soft ? Dekuji
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
MiracleSky
Příspěvky: 91
Registrován: 02 pro 2018, 01:00
Bydliště: Brno - střed

#60 Příspěvek od MiracleSky »

,,a jakmile začal ždímat tak se té pračce rozlomila kostra a pračka se rozsypala,,
Když je oddeklována levá i pravá strana, může to prasknout. V tom případě je lépe oddeklovat jen jednu stranu. Mně to prasklo jen když jsem se o to opřel. To bylo navařování tenkého plechu z obou stran do plastu, ale opravil jsem to.
Mám radost že opravou starších spotřebičů ukousnu podíl prodaných nových šmejdů.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“