Tesla VR 22 (přesunuto)

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od Basic »

Tu CB ani tu druhoj jsem nezkoušel, ani jedna mi ještě nedošla :) Ta CB podle toho co jsem vyčet tak by měla fungovat na 4. kanálu, naštěstí první kanál co mám na tom Japonsku je 4.

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od Basic »

Tak mám vysílačky doma, akorát nevím jak je vzadu do toho konektoru zapojit, nemám k nim žádné kabely. Na štítku frekvence není, jen nějaké čísla...

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#48 Příspěvek od pida_m »

TO basic: tami sem ta èísla opiš, nebo vyfo￾ štítek. Pravdìpodobnì budou od policie a ta mìla frekvence psané kódem. Kódy mám. Takže by mìla být nìkde mezi 76-81 MHz.
No na veverce je pøeci BNC kon. na ant. a zboku je napájení + i - Ve pøedu pod víèkem je kon na sluchátko a repro.
píïa

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#49 Příspěvek od mi-ro »

Já mám pořád vážný obavy že máš jen ty ovládací skříňky, jak už se tady někdo ptal. Jak je to celý veliký? Kolik to váží? Protože ty ovládací skříňky měly tisícipinovej konektor a buď se s RDS propojila kabelem nebo se na ní přímo nasadila. Na radiostanici byl pouze BNC a napájení :D
Naposledy upravil(a) mi-ro dne 01 bře 2010, 20:54, celkem upraveno 1 x.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od Basic »

jj, mrknu

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od Basic »

Radistanice jsou narvané nějaké destičkami takže uvnitř bude RDS :) Foto dodám zítra,

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od Basic »

Tak tady jsou ty fotky.

http://img251.imageshack.us/gal.php?g=s6304795.jpg

(Je to galerie, imgup.eu mi teď nešlo tak jsem to dal na imageshack.us :D)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#53 Příspěvek od mi-ro »

Tak to máš smůlu!! opravdu se jedná pouze o ovládací panel s NF filtry pro tonovou volbu a přepínače. Litinový bloky kde byl přijímač a vysílač si majitel nechal a nebo je ani neměl. Tohle nemá žádnou cenu a nelze s tím vůbec nic vykouzlit.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od ZdenekHQ »

Můžeš si z toho udělat generátor 1750Hz...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#55 Příspěvek od pida_m »

TO Basic. Ani nevíš jak mi to mrzí, ale nìkolikrát jsem se na tu fotku od toho prodejce díval, ale je tak blbá, že to není vidìt, zda za tou skøíòkou kou není to rádio.
Beru to tak trošku i jako svojí chybu. Až pøijdu ze školy tak se juknu do skladu co tam máme za poklady...
Pokud Ti zbyly nìjaký prachy tak prosím zavolej Luïkovy OK1VPT tel. 607 988 154 jetli má ještì nìjaké VR21 nebo 22 a co se Ti stalo. Mìl jich nìkolik a naladìných na GL v pásmu 80MHz a budou 100% fungovat a nebude je prodávat draho, neb je to radiomatér.
píïa

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od Basic »

Jj, jsem zklamán, nemáš na něj nějakej jinej kontakt kromě mobilu? Nemám z čeho zavolat :( Zapoměl jsem ho na praxi ve skříňce, zítra je škola, takže se na praxi dostanu až ve čtvrtek. A nebo nemůžeš ho prosím kontaktovat ty? Jakou mají ty ovládačky zhruba hodnotu?

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od Basic »

Ale zajímavé je že šroubky byly zapečetěné barvou :)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#58 Příspěvek od mi-ro »

Basic píše:Ale zajímavé je že šroubky byly zapečetěné barvou :)
Tím chceš říct co? Hodnota těchto skříněk nulová. Několikrát jsem je viděl v kovošrotu na hromadě s barevným kovem. Jistou cenu může mít celá RDS buď proto že funguje nebo jako zdroj ND pro přestavbu na něco.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od Basic »

Heh, cituji prodejce :)

Díky za mailíka. Ale rozhodně bych nesouhlasil s tím, že hodnota je nulová. To je sice hezké, že je někdo viděl v kovošrotu na hromadě. Já jsem také viděl na hromadách spoustu věcí, které svojí hodnotu mají. Kdybyste napsal nějakou částku třeba stovku nebo aspoň padesátikačku za kus, tak bych s tím souhlasil. Vy jste byl také přesvědčen že to nějakou hodnotu má. Já jsem to nenašel na hromadě šrotu a měl jsem v tom také nějaké peníze.



Ing. Jaroslav Krejča

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od Basic »

Jinak dnes mi přišla ta ruční stanice Tesla, akumulátor je kaput, čím ho mám nahradit? Je to na 6V, stanice je na SV - 1750 KHz, dá se to nějak přeladit nebo si mám sehnat ještě jednu a můžu to tak normálně provozovat? :)

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“