Zesilovač s KD503, nebo jinými

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od Basic »

No já myslím že se to už nevyplatí :), jeden modul se nám podařilo rozchodit tak že jen bouchl integráč protože nějakej kokot blbě připájel na usměrňovací mostík opačně póly, a jeden IO mám ještě v zásobě, takže kdybych ho vyměnil tak by se z toho snad dalo něco vytvořit :)

Uživatelský avatar
Rybajda
Příspěvky: 62
Registrován: 17 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Chroustovice
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od Rybajda »

já zkoušel i MDA 2020,ale to šílený pouzdro dodnes nechápu :D,mělo to komplikovaný chladič

Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#48 Příspěvek od Dingo7 »

Basic píše:No tak jsem si nedávno koupil tu stavebnici DMOS Stereo 2x100W, v moduly mono vedle sebe, TDA 7294. Je to nehoráznej šmjd. Jedny moduly jsem dělal já, a jedny mistr na praxi. Ani jeden modul jsme nerozchodili, nikdo neví proč.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

hahaha

Seš docela bohatej, když můžeš prachy vyhazovat za šmejdský věci :lol: :lol: :lol: :lol: ale věc co je kvalitní a funguje je pro tebe drahá :!: :? (SPV100)

Sinclair to o tobě na audiowebu napsal dobře. :lol: velice dobře!

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od Basic »

Ty prachy nebyly moje, ale mistra....

Uživatelský avatar
Rybajda
Příspěvky: 62
Registrován: 17 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Chroustovice
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od Rybajda »

SPV100-dobrá volba,ale ne pro všechny,pokud to zpočítáš: 2x stavebnice + chladič + toroidní transformátor+součástky zdroje atd + pěkná skřínka tak jsi na 4000-5000 tisících,myslíš že by se snažil postavit zesilovač ze šuplíkovejch zásob,kdyby na to měl?
A pro tebe Basic zesilovač s TDA 7294 jsem si koupil,a ubastlil doma a fungoval,čeho že je to ten tvůj mistr? :D

Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#51 Příspěvek od Dingo7 »

Rybajda píše:SPV100-dobrá volba,ale ne pro všechny,pokud to zpočítáš: 2x stavebnice + chladič + toroidní transformátor+součástky zdroje atd + pěkná skřínka tak jsi na 4000-5000 tisících,myslíš že by se snažil postavit zesilovač ze šuplíkovejch zásob,kdyby na to měl?
A pro tebe Basic zesilovač s TDA 7294 jsem si koupil,a ubastlil doma a fungoval,čeho že je to ten tvůj mistr? :D
KVALITNÍ a SPOLEHLIVÝ zesilovač není zadarmo!

Ale lidi sou nepoučitelný, radši budou dokola kupovat laciný žluťácký šmejdy a když to poněkolikáté zahodí, chtějí za cenu šmejdu kvalitní věci :!: :x

A za to že je trh zaplaven šmejdem si lidi můžou sami -když to kupují, kdyby to nekupovali - nebylo by to tu!

A když někdo dělá kvalitní a spolehlivé věci, tak je on ten špatný a to protože je v očích "blbů" drahej!!!

Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#52 Příspěvek od Dingo7 »

Rybajda píše:SPV100-dobrá volba,ale ne pro všechny,pokud to zpočítáš: 2x stavebnice + chladič + toroidní transformátor+součástky zdroje atd + pěkná skřínka tak jsi na 4000-5000 tisících,myslíš že by se snažil postavit zesilovač ze šuplíkovejch zásob,kdyby na to měl?
A pro tebe Basic zesilovač s TDA 7294 jsem si koupil,a ubastlil doma a fungoval,čeho že je to ten tvůj mistr? :D
Jeho mistr bude asi automechanik :lol:

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od Basic »

Je to mistr elektroniky.

Uživatelský avatar
Rybajda
Příspěvky: 62
Registrován: 17 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Chroustovice
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od Rybajda »

At to radši admin utne,jelikož to tu zavání rasizmem :D

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od Basic »

Jj, souhlas.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#56 Příspěvek od BOBOBO »

Ale proč si je nechceš postavit sám ? Stavěl jsem jich vícero . Tedy ty KD mám na zvlášť chladiči a asi pět úprav zapojení . Ještě mám jeden konec nedodělaný . Nejsou již zákazníci a ani chuť .

Uživatelský avatar
svmbass
Příspěvky: 157
Registrován: 04 srp 2007, 02:00
Bydliště: Val. Klobouky

#57 Příspěvek od svmbass »

Koncové tranzistory KD503 použité ve výborně hrajícím zesilovači BA-200 :prst: :prst:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Všechny KD503 jsou vybrané z jedné výrobní série s Uce=150V, které mi vybral Sinclair. Jejich beta je 60-62 při 4A :bleble:

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od Basic »

Tomu říkám pěkně provedený zesilovač.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od CZJKP1 »

Příležitostně!! Uschopnoval jsem již postavenou, avšak nefunkční stavebnici s IO TDA7294 (též shodná TDA7293) která se prodává přes web TIPA za cenu 295-330,- (ve stereoverzi).. Celý ten fór byl v tom, že se na svorkovnici musí propojit ,,piny" STBY a MUTE s +, aby se tyto funkce ,,deaktivovaly" nemusím však snad dodávat, že napájení musí být symetrické...viz. http://www.stavebnice.postreh.com/nf.php

Ale když jsem slyšel ten zvuk, asi bych to sobě nekupoval. A tak příjde řada na nějáké tranzistory či EL34 :D

Jirka

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“