OTF471, v obraze má rušenie

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#46 Příspěvek od masar »

No asi bych se nejprve snažil rušení objevit na elektrodách obrazovky, abych zjistil, do kterých elektrod rušení proniká. Víš přece, že aby se jas paprsku zvýšil, je nutný pokles napětí na katodách nebo vzestup napětí na mřížkách a anodách. Na základě tohoto zjištění bych pak mohl postupovat dál. Nicméně je to zase jen můj dohad a praxe může být jiná.
Vím, že ti jde o princip a "vítězství" nad fyzikálním jevem. :wink:

p.s. To, co napsal bardot13 také považuji za možnou příčinu. Jenže osciloskopem prakticky nezjistitelnou. Je to analogie jevů v selenovém sloupci.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#47 Příspěvek od Duvsan »

No jelikož jsem měnil tu malou deštičku, tedy RGB konec (spolu se splitkem), s tím drátkem jsem si hrál. A rušení je bílé, takže asi všemi tryskami. Ne? Navíc když uberu UG2 nebo kontrast, nebo vytlačím jas na úroveň, že zabere omezovač, tak to zmizí.
Navyše mi to robia dve dosky. U tretej je obraz zase roztrepaný a do zvuku lezie vrkot - mal som radšej opraviť tú, kým ma to ešte bavilo.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#48 Příspěvek od masar »

Duvsan píše:... U tretej je obraz zase roztrepaný a do zvuku lezie vrkot...
Nevšiml jsem si, že bys nám někdy tuhle informaci sdělil. :wink:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#49 Příspěvek od Duvsan »

Je to dôležité? Prehodil som to len mimochodom. Pôvodne to bol TV, z ktorého zostala doska. Obrazovka nestála za to.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#50 Příspěvek od masar »

Pokud se u této desky popsané rušení neprojevuje (projevuje se jiná porucha), tak to snad o něčem svědčí, ne? :wink:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“