Morayův generátor

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#46 Příspěvek od tomasjedno »

To už tady jednou bylo a byl bych docela nerad, kdybych se měl dožít opakování :blowing:

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#47 Příspěvek od Cust »

To byla slabota, ale vyrobit 50ti haléř z antihmoty a pak to spojit s 50ti haléřem normálním - to by byla prda...

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#48 Příspěvek od Andrea »

Možná proto ty padesátihaléře radši zrušili.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#49 Příspěvek od tomasjedno »

Cust píše:To byla slabota...
Já měl na mysli Big Bang, a ne nějaké čučkaření v řádu desítek GWh :D

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#50 Příspěvek od Cust »

já jsem přemýšlel v duchu pozemšťana :lol:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#51 Příspěvek od tomasjedno »

Holt jsem o chlup starší, tak toho pamatuju víc :friday:

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#52 Příspěvek od bastliar »

8O čože sa nám to pred milionmi rokmi objavilo v mliečnej dráhe.

http://tvnoviny.sk/spravy/zaujimavosti/ ... e.html?ar=
Přílohy
bubliny.jpg
(26.76 KiB) Staženo 38 x
mliečna dráha.jpg
(34.63 KiB) Staženo 40 x

Uživatelský avatar
Hanger
Příspěvky: 110
Registrován: 01 říj 2010, 02:00
Bydliště: Karlovarsko

#53 Příspěvek od Hanger »

tomasjedno píše:...dovedeš si představit systém, kde by si mohl odebírat energii každý, kolik chce a gratis? A dodával by ji tam kdo? To nám slibovali že bude ve vyspělém komunismu, ne?...
Co jsem četl, tak se ta energie neustále dobíjí činností mraků a bouřek. Ale popravdě nevím no jestli tomu věřit...

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#54 Příspěvek od tomasjedno »

Jistěže se stále doplňuje - asi tak ve srovnatelné míře, jakou ti močící medvědi roztáčejí Zeměkouli.

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od piitr »

Cust píše:To byla slabota, ale vyrobit 50ti haléř z antihmoty a pak to spojit s 50ti haléřem normálním - to by byla prda...
To je nápad! Tolik energie! A jenom za korunu!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#56 Příspěvek od tomasjedno »

Jo, kdyby za korunu. Obávám se, že z toho vychází kurs cca 1 aKć = 100 000 000 Kč. Ale kdyby někdo věděl, kde ten antisvět je, tak pašování antipadesátníků by byl lukrativní adrenalinový byznys :D

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#57 Příspěvek od Cust »

Vím přesně kde je - jedna hospoda v Karlíně... Bližší informace pochopitelně přes SZ. :-)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#58 Příspěvek od tomasjedno »

Ale antipadesátníky už jim asi došly... (antipinglové jimi stejně asi nikdy neoplývali) :x

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#59 Příspěvek od monterjirka »

Když už tu řešíme lední medvědy, možná je tu horší vliv na naši planetu

Když startuje raketoplán, letí na "východ", postupně se přiblíží oběžné dráze ISS (kdo chce vědět kde právě ISS prolétá, může se podívat na www.ian.cz pod odkaz Služba na Průlety družic)

Raketoplán se nějak "odstrkuje" od Země, podle zákona akce a reakce stejně jako působí Zem na reketoplán, působí i raketoplán na Zem.
Poměr hmotností obou těles je obrovský. Ale přesto - není možné, že by se opakovanými starty raketoplánů stejným směrem nepatrně "přibrzdilo" otáčení Země?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#60 Příspěvek od Sendyx »

Hanger píše:A já si pořád říkal, že na té zemské rotaci je něco divného.. Ano přátelé.. močící lední medvědi :lol:

Prosím vás ještě, mohl by se někdo objektivně vyjádřit k tomuto? :wink:

Avšak potenciálně nejvýznamnějším objevem Nikoly Tesly bylo to, že je možné elektrickou energii přenášet skrze zemi a atmosférou kolem Země pomocí vln, jimž se říká Schumannova kavita. Rozšiřují se od povrchu planety do ionosféry ve výšce kolem 50-ti mil (80 km). Elektromagnetické vlny o extrémně nízkých frekvencích kolem 8 Hz (Schumannova rezonance nebo pulzy zemského magnetického pole) se šíří doslova beze ztrát do kteréhokoli bodu na planetě. Teslův systém distribuce energie a jeho oddanost volné energii znamenaly, že tato energie by mohla být čerpána kýmkoli na světě, pokud by dotyčný měl správné elektrické zařízení, přesně vyladěné na frekvenci přenášené energie.

Co říkáte, páni elektrikáři? :D
Aniž bych četl jednotlivá slova, celý ten text mi připomněl ztracené hodiny na seminářích předmětu zvaného Politická ekonomie. Angličané tomu prý říkají od časů Orwella duck-speak, prostě kachní kvákání bez skutečného smyslu.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“