Svět evropských dotací

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#46 Příspěvek od mtajovsky »

A co budete s těmi okamžitě vybranými pěnězi dělat? Buďto je všechny hned utratíte nebo dáte do strožoku. Ani jedno není k ničemu.

Uživatelský avatar
iginoiii
Příspěvky: 364
Registrován: 01 črc 2010, 02:00
Bydliště: Bratislava

#47 Příspěvek od iginoiii »

neviem ako žijete Vy, ale po vyplatení všetkých bežných mesačných nákladov mi zas tak moc nezostane, aby sa mi do šuflíkov nezmestili, hlavne ked existujú 500 eurovky :) Plus je vcelku jedno, či ich má človek na bežnom účte s úrokom 0.05 percenta mesačne....

a znova opakujem, už tuším druhý krát, že nevyberám peniaze z banky, pretože mi vyhovujú virtuálne peniaze. Len som to uviedol ako možné riešenie. A jeden mi na to napíše, že nech banky nevyužívam, a Vy sa spýtate, že kam dám vybrané peniaze :(.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#48 Příspěvek od rnbw »

Hadam v kazdej banke lepsi klienti (zostatok na ucte nad urcitu sumu) vedenie uctu neplatia. A su take banky, kde je vedenie uctu uplne zadarmo.

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od piitr »

iginoiii píše:Moja otázka znie, načo mi píšete niečo, čo som sám napísal?
Aha. Teď jsem se na to podíval lépe a je to skutečně tak. Na svou omluvu musím říci, že mě zmátlo to o tom runu na banky. Pak už jsem v tom ani jiný smysl nehledal. Ten Váš příspěvek opravdu míchá dvě věci dohromady a je zmatečný. Nicméně uznávám, že je to hlavně moje chyba - mám se naučit číst.

Ale k věci: Je pravda, že vlastně doporučuju stejný postup. To asi působí divně, a kdybych si toho všiml, napsal bych to jinak. Zkusím to tedy upřesnit, protože mně šlo o něco trochu jiného. Já jsem chtěl hlavně říct něco v tom smyslu, že nemá moc smysl vnímat to jako boj. Je to prostě služba. Když se mi zdá drahá, nebudu ji využívat a udělám si totéž sám. Prostě je to obchod jako každý jiný. Ony i ty banky mají náklady - musí platit úředníky, udržovat budovy atd. Je ale pravda, že se tomu dá říkat konkurenční boj, což vlastně boj je.

Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#50 Příspěvek od Dingo7 »

Třeba já nechávám na účtě po výplatě pouze to co je potřeba na zaplacení plateb, poté tam zůstane jen pár stovek v záloze a zbytek co vyberu stejně padne na kupování běžných věcí a když zbyde, tak to skončí v šuplíku aby se to při větších výdajích využilo. A kartou neplatím a dokud to půjde, tak ani nebudu.

A nejsem sám, kdo po výplatě nechá na účtě jen to co je potřeba tam ponechat a zbytek vybere.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#51 Příspěvek od mtajovsky »

piitr << služba ... no jak se to vezme. Službu klientovi z toho postupem času udělali ti parchanti v bankách. Ve skutečnosti jim poskytujete službu vy, protože jim dáváte peníze na podnikání. Je něco shnilého ve SD, pokud má banka režii větší než profit z podnikání s vklady a musí to dohánět poplatky. Ale ona nemá, jen využívá té všeobecné apatie stáda ovčanů platících bez odporu za kdejaký podfuk.

Nevyužívat službu a udělat si to sám - to bych si měl založit vlastní banku, aby měl můj zaměstnavalet kam posílat výplatu? Kdybych v práci řekl, že chci peníze hotově, tak by mi je pp. začali hotově dávat, ale moc dlouho bych tam asi nezůstal zařazujíc se tímto do kategorie "problem maker".

Uživatelský avatar
iginoiii
Příspěvky: 364
Registrován: 01 črc 2010, 02:00
Bydliště: Bratislava

#52 Příspěvek od iginoiii »

Veľmi sa mi hodil tento článok, dnes som ho našiel, vedel som že nedávno bol uverejnený. Je to taká trápna každoročná klasika, ale vtipná občas

http://hnonline.sk/ekonomika/c1-4847290 ... k-hlasujte

to len na margo toho, ako stačí mať 500e na účte a žiadne poplatky sa ma netýkajú.

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od piitr »

mtajovsky píše:piitr << služba ... no jak se to vezme. Službu klientovi z toho postupem času udělali ti parchanti v bankách.
V tomhle se těch bank zase musím zastat. Asi jde o to, o jakou službu jde. Třeba u spořících účtů by se mi placení taky nelíbilo. U běžných účtů mi to ale principielně nevadí. Pro mě je to opravdu služba, protože nemusím platit složenky, mám internetbanking, všude jsou pobočky atd. Kdyby tohle měla banka dělat zadarmo pro lidi, kteří mají na účtu velké prd, asi by to vážně neutáhla.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od pajosek2 »

Ty banky přece mají k dispozici peníze od svých klientů a ty tam jen tak neleží.Banky je různým způsobem investují a finacují spoustu projektů,na kterých vidělají.Z těch výdělků by měly platit své zaměstnance.Ostatní poplatky jsou zlodějina.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
iginoiii
Příspěvky: 364
Registrován: 01 črc 2010, 02:00
Bydliště: Bratislava

#55 Příspěvek od iginoiii »

ibaže zas musíte to brať tak, že keby je na bežnom účte polonormálny úrok, tak by sa oveľa viac oplatilo mať na ňom peniaze. Tým pádom by tam človek nemal vybielený účet. Sú to spojené nádoby, a banky ťažia z našej nevedomosti, neschopnosti, v biednej orientácií na finančnom trhu. A teraz ďalší paradox, dnes veľmi častý. Zoberiete si 30 ročnú hypotéku, od banky-> zlodejina. Chcete si kúpiť byt, a viete od koho budete kupovať ten byt? zase od tej istej banky(alebo od inej), ktorá do tej stavby investovala aj vďaka VAŠIM peniazom, a kruto na tom zarobila. Takže Vás skasírujú na hypotéke, a ešte Vám aj predajú predražený byt. A ešte Vás aj skasírujú na poplatkoch za to, že tam máte účet.

zdroj: http://hnonline.sk/firmyafinancie/c1-48 ... usia-banky

edit: platilo na pitra

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od piitr »

Já si o bankách nedělám iluze, taky mi jejich ceny přijdou vysoké. Ale zase chci být fér. A opravdu si myslím, že na běžných účtech zase tak nevydělají, aby ty služby mohly být zadarmo. Spousta lidí tam totiž peníze nemá skoro žádné. To je vše. Víc k tomu nemám co říct.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#57 Příspěvek od Olchor »

Nechci dělat reklamu, ale třeba taková FIO má účet bez poplatků za vedení i platby... Akorát těch poboček je pomíň.

Uživatelský avatar
iginoiii
Příspěvky: 364
Registrován: 01 črc 2010, 02:00
Bydliště: Bratislava

#58 Příspěvek od iginoiii »

http://hnonline.sk/c1-48887170-elektrin ... a-to-slnko

Kód: Vybrat vše

Spievame, budujeme, nič nás nezastaví,
nech žijeme !
aj keď to samozrejme nikoho neprekvapuje, ale pre úplnosť telenovely to dopĺňam.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“