Heslo Win XP a zaloha .... dekuji

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#46 Příspěvek od Hill »

Zkus RPC

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#47 Příspěvek od kejki »

Existují sice programy, ale jen pokud je heslo tak na tři, možná 4 znaky, mají šanci. Jinak ne.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#48 Příspěvek od Dikobraz »

Děkuji za rady , pamatuji se že to byla jména slavné dvojice např. Tristan a Isolda ap. Nevím ani jestli jsem to zadával všechno velkým, nebo velkým jen začátek. Musím počítat aspoň s 12 znaky + diakritika, nebyly tam určitě čísla. Bude to asi veklý oříšek.Kdyby ještě někoho něco napadlo , budu povděčen.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od CZJKP1 »

Zdravím, ok, díky za info o eMashines. Jinak co se týče velikosti mě to plně vyhovuje, a do většího jsem šel, neboť BenQ byl 17" a toto je 19" a ještě k tomu širokoúhel, s čehož mám radost. Větší nepořebuji, nemam zas tolik místa

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#50 Příspěvek od p32 »

Tak ono je snad jedno jestli to byla 17" normální nebo teď 19" wide. Úhlopříčka je vlastně stejná, jen ta šířka je trošku větší. Důležitější je asi to, že ti prostě vyhovuje a že ti tam pasuje režim z grafické karty a že se tam líp kouká na ty širokoúhlé filmy. :wink:

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od CZJKP1 »

Co se týče odpojení a skování kabelů, tak asi by to u nich nešlo, neboť by se u synka /tak jako u mě-pro jistotu/ našly reservní kabely ve skříňi, nebo pokud je synek trošku zdatnější co se týče elektra, mohl by uskutečnit více či méně bezpečné ,,znovupropojení,, k síťi.

Co se týče mé 19" vzhledem k širokoúhlosti se mě na to lépe čumí, prostě lepší obrázek. Na filmy mě to nevytrhne, protože na dnešní fantas - magoras nečumím, a staré ČB filmy sou většině v 4:3, pouze tu mam nějákej pořad o tygrech kterej je v 16:9. Jianak co se týče mé grafické karty, byl to problém, a ten problém se už uskutečňoval u toho mého VGAčka HP 15" CRT, karta se chovala jako kdyby nebyla nainstalovaná, myslel jsem, že to bylo tím, že to CRT neumí ty rozlišení, ale problém byl s eMachines stejný, takže reinstal windíků pomohla.

Jinak po instalaci nových windíků, byl obraz takový, že když jsem měl na foto nějáké kolečko, či kruh, vypadalo to na tom širokoúhlým jako ,,ovál,, když jsem nainstaloval driver intel, tak se to chová tak, že je to normálka širokoúhle, tak, jak má, ale už když mam na foto kruh, nebo kolečko, tak ho to zobrazuje jako količko, nikoli jako ovál, nevím, co je správné, myslím, že ta varianta B, a i se mě více zamlouvá. Jinak on o stačí snížit rozlišení, a mám to tak, jak jsem psal ve variantě A, prostě natažené do šíře.

Jsem rád, že jsem rozdejchal tu kartu přeinstalací windíků, nedával jsem tomu už moc šanci, že to pojede, ale nakonec jsem zkusil ten reinstal, protože mám integrovanou, a stačí mě, dnes má vše hučáky, a dělá to bordel, a to mě hodně vadí. a taky stojí ta nejlevnější, na zbozi.cz okolo 700,-,což je také drahé.

Jirka

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od PvvS »

Heslo do biosu to i dneska jisti :) .

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#53 Příspěvek od kevin_mitnick »

PvvS píše:Heslo do biosu to i dneska jisti :) .
Tak na 20 vterin nez clovek prohodi propojku na MB

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#54 Příspěvek od kevin_mitnick »

Dikobraz píše:Zdravím na foru , abych nemusel zakládat nové vlákno , chtěl bych se zeptat tady. Zahesloval jsem si jeden RAR archiv a samožřejmě mi to teď nejde otevřít když jsem zapomněl heslo. Je nějaká možnost, jak se do toho dostat? Mám XP a SP3 , děkuji za případnou pomoc.
12 znaku s diakritikou a velkymi, to mame nejakych 70^12 moznosti. Pri 1500 heslech za vterinu mi to vychazi na nejakych 300 miliard let... Hodne stesti preju... Nebo zkus napsad do Fort Meade, mozna v sidle NSA maji neco vykonnejsiho...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od ZdenekHQ »

Zrovna RAR je na brute force práce na docela dlouhou dobu. :?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od ZdenekHQ »

forbidden píše:
AmarokCZ píše:Pokud ale heslo na tom PC dodržuje alespoň minimální zásady pro bezpečné heslo, tak si ten program ani neškrtne :lol: (ale většina lidí má stejně heslo typu 123456789, takže ... :roll: )
No, ono to slovo "láme" není myšleno v pravým slova smyslu. XPčka to mají uděláno hodně jednoduše. Sám používám utilitku z Hiren's CD a ta hesla neláme, prostě je nastaví na co budeš chtít a pak upraví příslušný hash.
Už dávno jsem tady psal, že wokna si na zabezpečení jen hrají, jinak jsou k smíchu. Jediný, co dokáží bezpečně ochránit, jsou spuštěný viry, těm se daří.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#57 Příspěvek od Maskot »

kevin_mitnick píše:Tak na 20 vterin nez clovek prohodi propojku na MB
Ne vzdy na kazdem hardware toto funguje.

Uživatelský avatar
Karel2775
Příspěvky: 1
Registrován: 16 led 2011, 01:00

Re: Heslo Win XP a zaloha .... dekuji

#58 Příspěvek od Karel2775 »

jave píše:Prosim Vas vsechny o radu. Manzelka v afektu zmenila synovi na PC vcera v noci heslo (duvody nebudu rozebirat) ... heslo si samozrejme a bohuzel nepamatuje. Mam USB disk. Jsem se schopny do tech zaheslovanych XP jakoliv dostat a udelat zalohu jeho veci do skoly nez tam nainstaluji nove WIN??? Hodinu a pul zkouseli ruzne kombinace a nic. Jiny disk se systemem momentalne doma nemam abych to obesel. Je nejake reseni? Dekuji Jarda
Zkus to spustit v nouzovém režimu a změň heslo :-)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“