LCD monitor BENQ FP71G+, vùbec nejede

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mauda
Příspěvky: 31
Registrován: 02 úno 2015, 01:00

#46 Příspěvek od mauda »

PotPalo píše:PotPalo
Tlačítka. Písal som to už 100 krát, a napíšem to po 101 krát: keď je nejaký zvod na ktoromkoľvek tlačítku, blokuje to VŠETKY tlačítka. Teda aj tlačítko POWER. A keďže niektoré BENQ po pripojení do siete bývajú v režime OFF, a tlačítka sú nefunkčné...

Veď to nieje ťažké odskúšať. Odpojiť konektor tlačítiek, a napojiť dvoma vodičmi iba tlačítko POWER.
BINGO!!! :lol: PotPalo trefil do černého :) Po odpojení tlačítkového konektoru a spojení kontaktů pro zapnutí mi monitor krásně naskočil. Děkuji za super radu, byť byla už 101-ní :)

Ještě prosím o radu, jak se toho nežádoucího svodu zbavit. Asi je to tady na fóru evergreen, ale já si s tím nevím rady :(

Mauda

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#47 Příspěvek od ok1hga »

nejdříve zjistit, které má ten svod
a pak ho vyměnit . . .

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od PotPalo »

Vymeň všetky za nové, veď stoja pár halierov. U slona ich majú. A budeš mať istotu aj do budúcna.

edit: asi je to toto, radšej skontroluj podľa datasheetu: http://www.gme.sk/tc-0202-t-p631-364
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
mauda
Příspěvky: 31
Registrován: 02 úno 2015, 01:00

#49 Příspěvek od mauda »

Dvě tlačítka měla v nesepnutém stavu 700 ohm. Po jejich odpájení je vše OK. Děkuji za rady, vůbec by mě nenapadlo proměřit všechna tlačítka, když nefunguje jedno.
Úplně taky skáču radostí a mávám kabelama :)

Díky všem. A až někdo zase narazí na problém se svodem, tak mu to, prosím Vás PotPalo, zase napište. Já už jsem málem objednával tu náhradní desku v Číně. Mikrospínače koupím v obchodě za rohem :D

Ještě jednou díky a mějte hezký svátky :lol:

Mauda

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od jjilek »

Dej sem foto celého plošňáku s tlačítky, mám tady nějaké zbytky právě z monitorů Benq. Třeba se něco bude hodit.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od PotPalo »

Tiež mám odložené staré tlačítka, ale takmer všetky majú v zopnutom stave 2 až 30 ohm, zatiaľ čo nové majú nula celá niečo. Takže radšej použiť nové. Staré sa hodia tak na experimentovanie.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
mauda
Příspěvky: 31
Registrován: 02 úno 2015, 01:00

#52 Příspěvek od mauda »

Včera jsem koupil dva podobné mělčí mikrospínače = kratší tlačítkový váleček i kovová klícka. Cena 7,-Kč za kus.
Abych nemusel vrtat další dírky do plošňáku, přehodil jsem ze starých mikrospínačů tu klícku i váleček na nové a vše šlape jako po másle.

Ve starých mikrospínačích jsem ze zvědavosti zkusil vytřít spínací komoru Kontoxem a po smontování se jejich svod vytratil. Takže předpokládám, že svod způsobila oxidace :idea:. Pak jsem je vyhodil, protože jim už nevěřím

Díky za všechny rady. Monitor je jako nový :)

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“