Tesla AZ11 (elektronka-dvoucestný usměrňovač)

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#46 Příspěvek od ZVUK2000 »

konosuke píše: Stejně všichni říkali Kanagon, ani nevím proč. Oblíbené lepidlo pro modeláře jenomže bacha, výpary měly halucinogenní účinky, organická chemie je jedno svinstvo.
Také jsem mu říkal KANAGON, ale jen to té doby než jsem slyšel skladbu (celé album se tak jmenuje) od OLYMPICU "KANAGOM".

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#47 Příspěvek od Celeron »

Ješte jich mám asi 20 socanskejch červenejch kousků s malým uzávěrem na kterej šla "pipeta" od Modely doma ve sklepě. Stále teče, jen má hnědou sedlinu. Vymačkám ho do sklenice, naředím acetonem rozmíchám a naleju do plastový mazničky. Všechno dříví na modelech stále lepím tímhle prevítem. Kromě ploch, na ty je Purex.
Haluciogení?? Byly celý dny, co jsem s tím lepil vostošest, pak lakoval nitrolakem a nikdy mě nic nebylo. Rozhodně jedna vyhulená tráva s tebou zacloumá mnohem víc. :lol:
Jirka

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#48 Příspěvek od EKKAR »

Byl Kanagom a byl Supercement - ten byl trošku vláčnější a myslím že ho dělala Tatrachema - a taky měl jiný složení, základem byl toluen... Tudíž jinak smrděl a hodil se na lepení jinejch materiálů...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od workhard »

Ten Kanagom byl docela na houno. Lepil akorát papír a i ten blbě, vždycky se to zkroutilo jak paragraf.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#50 Příspěvek od EKKAR »

Ale prd, to je vidět, žes s ním lepit NEUMĚL... Na papír se samozřejmě použít dal, ale muselo se zabránit kroucení - takže buď jen na malý plochy, nebo když plošně, tak se musel papír něčím stlačit do žádanýho tvaru, než Kanagom uschnul. Jinak samozřejmě byl lepší na předměty, který se hůř deformujou - ten roztok nitrocelulózy se samozřejmě při vysychání docela fest smršťuje, takže není divu, že se lehce deformovatelnej papír s ním slepenej kroutil... Daleko lepší byl třeba na balsu (modeláři určitě vědí), na plasty - ALE NE NA VŠECKY, JAK SI KDE KDO MYSLEL - dobře lepil polystyrén rázuvzdornej i ABS, případně plexisklo (PMMA) a podobný hmoty - naopak polyolefíny, jako jsou polyethylén (PE) nebo polypropylén (PP) se s ním lepit nedaly vůbec...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od workhard »

Hmm chtěl bych vidět, jak lisuješ trup od lodičky :lol: Pak jsem přešel na Herkules a to bylo o hodně lepší. Jinak ten Kanagom bezva hořel a ta tuba se prima nafoukla :twisted:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#52 Příspěvek od EKKAR »

Ano, papírový LODIČKY se Kanagomem lepit nedaly - ale kdo lepil papírový modely, tak na to používal příslušný LEPIDLO NA PAPÍR - třeba právě ten akrylátovej vodou ředitelnej HERKULES. Jenže na plovoucí modely se papír nepoužíval a tam byl Kanagom nedocenitelnej... A jinak já jem ho nosil třeba i na lítání s větroněma, protože rychle schnul - papírovej potah potrhanej přistáním vzoru STROMUS se jím dal slepit za pár minut tak, že se dalo ještě dál lítat...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#53 Příspěvek od helios »

Ešte ste nespomenuli brata Kanagomu - fantastické lepidlo SUPERCEMENT... :D
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od workhard »

Spomenuli brat moj ;)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#55 Příspěvek od helios »

Aha... :)
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#56 Příspěvek od konosuke »

Ano, Herkules...žlutý obal, černý dekl, 250 g, Druchema. Papír, dřevo, korek, kůže, výstelky obuvi, nábytek, fotky, výborné lepidlo pro modeláře, uvádí se na etiketě. Jenomže vodou rozpustné tak pro lodní modely fakt nevím...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#57 Příspěvek od ok1hga »

konosuke píše:výborné lepidlo pro modeláře, uvádí se na etiketě. Jenomže vodou rozpustné tak pro lodní modely fakt nevím...
jenže po zatvrdnutí už vodou rozpustné není . . .
. . . je to něco jako latexová barva.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#58 Příspěvek od mi-ro »

Nj, kluci, je to sice zajímavý, taky rád zavzpomínám ale zajímavější je, kam se nám to téma hezky přetrnsformovalo z náhrady AZ11 :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#59 Příspěvek od Otkundes »

Jak tak nad tím přemýšlím, po náhradě elky diodami, bude asi největším problémem rychlý nabíjecí proces filtru (ellyt-odpor-ellyt) anodového zdroje. Nebylo by proto lepší, místo vkládání sériového odporu, použít raději termistor? Asi jako u systému žhavení elektronek, ve starých elektronkových televizorech.
Případně, podle schematu uživatele masar, před něj ještě vložit další ellyt a tím přidaný odpor využít, jako další stupeň filtrace anodového napětí?

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#60 Příspěvek od TubeGuru »

Zdravím EB, čím to, že v současnosti mají tendenci všichni dělat věci nejsložitěji jak je to možné. Tuším, že se tu ještě objeví návrh řešení s nějakým mikroprocesorem :D. Přitom dobré řešení navrhnul masar už 29.4.2011. Mají-li elektronky v dnešní době ještě v určitých aplikacích své nezastupitelné místo, usměrňovač radiopřijímače k nim jistě nepatří. A není nutný ani ten sériový odpor 680Ω, neboť síťový transformátor není ideálně tvrdý napěťový zdroj, nýbrž má svůj vnitřní odpor (pro puristy impedanci) a ta se bezpečně postará o dostatečné omezení proudové špičky při zapnutí. :)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“