MB EP-8KRA2I uz opravena, potrebujem pomoct

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#46 Příspěvek od tiktak1953 »

Gringo,you are English man also?Miro is this time at home.Velmi bol prekvapeny ,ako ste boli ochotny,ako to ovladate.Ostava nam iba teda instal.new Win.Mozme teda nechat ten HD sata ,ked sa nepodari,bude zly HD,ze?Este raz thank you.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#47 Příspěvek od MaTTo »

Ako som pisal uz davnejsie, po oprave PC pustit memtest, otestovat pevny disk ... mas k tomu hirens boot cd, to ze hned po zacati bootovania XPcka sa ti restartuje spôsobuje najpravdepodobnejsie nekompatibilny sata ovladac pripadne vadna doska, ramky, disk, procesor, zdroj, grafika, opticka mechanika ...
A prave preto krok cislo jedna - nainstalovat novy windows po tom co disk sformatujes - je to rychlejsie ako testovat cely disk, ak sa instalacia podari skontrolovat smart disku cez programy ako hdtune, crystal disk info a pod., ak sa instalacia nepodari - hirends boot CD, spustit seatools a vtom test disku , memtest je samozrejma vec ze spravis aspon 8 hodinovy a cim viac tym lepsie .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#48 Příspěvek od tiktak1953 »

Matko,toto co pises: po oprave PC pustit memtest, otestovat pevny disk ... mas k tomu hirens boot cd, to ze hned po zacati bootovania XPcka sa ti restartuje spôsobuje najpravdepodobnejsie nekompatibilny sata ovladac pripadne vadna doska, ramky, disk, procesor, zdroj, ...
1.)Ten hirens boot CD,myslis tym instalacne CD s W XP,ktore ja ale nemam,alebo nieco stiahnute na nete, pre tento ucel?
2.)Ten nekompatible ovladac sata, s tym sa neda nic robit,ak ano, len ma nezabi ,ze sa ta pytam, co sa da ,ak vobec da ,urobit s tym.
3.Mam slubene instal x...
4.)mozna kamo vie ,co je mem test, ale ja nie, tak sa pytam ,je tiez na ins.CD W XP ?
Vdaka,ak chces ,skus nieco napisat

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od Jirka »

1: na Hiren's Boot CD máš odkaz a postup od MaTTo tady, poslední odstavec http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 428#455428
*****

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#50 Příspěvek od Maskot »

tiktak1953 píše:.. instalacne CD s W XP,ktore ja ale nemam...
A jaky system na tom chces provozovat?

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#51 Příspěvek od tiktak1953 »

Jirka diky,chce to este cas.Maskot ,no pochop ze ho nemam ,ako ...!
Ja som pred chvilov zapol PC a PC vypisal okrem ineho aj toto :system nebyl spusten pravdepodobne z duvodu zmany softweru ci hard.... aby nebyli posk.subory,tak neak.Neviem ,ze to vcera kamos nevidel,vy ste tiez nato poukazovali, ako moznu pricinu.VELMI vsetkym za pomoc ,otravovanie dakujem ,a to co ste doporucili ,dufam ze mi niekto casom urobi.
Ospravedlnujem sa ,lebo vsetko co ste napisali som neporozumel ,a ztoho potom su aj probl.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#52 Příspěvek od MaTTo »

tiktak1953 píše:1.)Ten hirens boot CD,myslis tym instalacne CD s W XP,ktore ja ale nemam,alebo nieco stiahnute na nete, pre tento ucel?
2.)Ten nekompatible ovladac sata, s tym sa neda nic robit,ak ano, len ma nezabi ,ze sa ta pytam, co sa da ,ak vobec da ,urobit s tym.
4.)mozna kamo vie ,co je mem test
Citam co uz bolo pisane :
MaTTo píše:Po oprave dosky vymenou kondenzatorov ti odporucam nabootovat z CDcka memtest a nechat bezat niekolko hodin, idealne aj celu noc, tym minimalne preveris to ze doska nema nejaky zasadny problem ktory zabranuje jej funkcnosti .
Stiahni toto : http://www.slunecnice.cz/sw/hiren-s-boot-cd/ ,, sucastou toho co stiahnes bude image ktory vypalis pomocou prilozenej utilitky alebo nera ako obraz disku na ciste CDcko z ktoreho potom nabootujes tu epox dosku v biose mas boot priority a nastav mechaniku CD na prve miesto namiesto disku popripade disk uplne odpoj a ono by to malo bootovat z CD, nasledne v testing tools niekde najdes memtest to si uz poradis az tolko moznosti tam zase nieje .
Co sa memtestu tyka :
http://lmgtfy.com/?q=co+to+je+memtest
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#53 Příspěvek od tiktak1953 »

Pani OS XP je uz v PC bez problemov ,ale iba na starom type HDD.Ten160GB SATA aj jemu hlasilo ze nenaslo disky az po casti instalacie,ani on si nevedel pomoct.Jednemu som zavolal ,a on hovoril ze bude treba ho sfomatovat najprv na druhom PC a az potom instal.XP,Vsetkym vam dakujem ,co ste pomohli,lebo so mnou ste to mali tazke!!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“