LCD monitor Samsung CM22WS, cca po 2sek. vypne podsvícení

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od Habesan »

Brozicek píše:Podle mých zkušeností nelze
Velice opatrným kroucením a taháním se ty trubice dají z toho silikonu vyvléct.
Pouze napoprvé jsem jeden roztrhl.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#47 Příspěvek od Brozicek »

Ale je velké riziko, že u toho tahání a kroucení trubice praskne. Proto dávám přednost nůžkám a stříhání. Není to tak profesionální, ale je to funkční. Po delším používání monitoru jsou trubice do silikonu jako zavulkanizované :( .

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4566
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od PotPalo »

Staci zobrat spendlik a trubicu od silikonu opatrne dookola pooddelovat. Potom vytiahnut. Pri montazi zase pomoze nahriatie tej zmrstovacej buzirky, aby odmekla, lahsie sa to potom dava naspet.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od otakarv »

Konečně mi vyšla chvilka času a také jsem sehnal (půjčil) panel, sice vadný ale s dobrými trubicemi.
Situace je následovní, po zapojení invertoru na trubice panelu je vše v pořádku, invertor nevypíná, trubice svítí. Když napojím jednu dvojici trubic z opravovaného monitoru, invertor vypne, trubice zhasnou. To se stane i po napojení druhé dvojice trubic.
Tak mám dojem, že budu muset vyměnit všechny trubice, mám pravdu nebo je tam nějaký háček?
Přílohy
IMG_8909 – kopie.JPG
Zapojeny obě dvojice z opravovaného monitoru, po asi 3 vteřinách vypne invertor.
(63.53 KiB) Staženo 34 x
IMG_8908 – kopie.JPG
Zapojena dvojice trubic z opravovaného monitoru+půjčeného
(64.88 KiB) Staženo 31 x
IMG_8907 – kopie.JPG
Zapojena dvojice trubic z opravovaného monitoru+půjčeného
(66.14 KiB) Staženo 37 x

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#50 Příspěvek od KUBO »

Pravdepodobne máš v každom páru starých trubíc jednu vadnú. Odskúšať sa to dá ak zapojíš tri trubice nové a jednu starú, ale ak máš k dispozícií komplet náhradné tubice tak ich vymeň všetky, je to menej práce.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od otakarv »

Také mě tato možnost napadla že v obou bude po jedné vadná trubice.Asi vyměním všechny za nové aby byla jistota.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#52 Příspěvek od KUBO »

Na obrázku sú oznečené pravdepodobé vadné trubice.
Přílohy
trubice.jpg
(8.66 KiB) Staženo 59 x
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od otakarv »

Jenomže z druhé strany dvojic jsou černé konce zase těch dalších dvou, to znamená, že všechny 4ks jsou z jedné strany zčernalé.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#54 Příspěvek od KUBO »

Tak potom už len vyskúšať ako som ti písal. Ku trom dobrým stále pripojiť jednú starú, aby si vedel ktoré máš vyhodiť a ktoré ponechať do rezervy. Môže sa stať, že budeš mať všetky štyri staré vadné.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od otakarv »

KUBO, děkuji Ti za rady, vyzkouším.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od otakarv »

Ku.va, už mě to vážně nebaví. Z AME jsem objednal CCFL trubice backlight podsvícení d=2.6mm, l=472mm, když jsem vypreparoval staré ze žlábku, tak jsem zjistil že měly být l=483mm :roll: . Na nových jsem teda nechal trochu delší vývody a zasilikonoval je do žlábku. Původní mají Ø2,4mm tak jedna je trochu výše (nevejdou se vedle sebe).
Přistoupil jsem teda k odzkoušení, zasunul vidlici do zásuvky 230V, zmáčknul tl. POWER, podsvícení naskočilo během pár sec ale po asi 20 sec zdechlo. Už mi z toho straší ve věži, kde může být chyba? Myslím si, že těma kratšíma trubicema by to být nemělo, po tu dobu svítí všechny. Když vypnu a znovu zapnu, tak se vypínají spíše. Když jsem měl trubice vypreparovány, tak jsem zapoměl proměřit přívodní kábliky, zda jsou v pořádku. Mohl bych na zkoušku pouze "nadrátovat" ty původní staré? Když jsem měl půjčený panel stejných rozměrů s dobrými trubicemi, tak to jelo :cry: .

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#57 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 11:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od otakarv »

kondik, díky za radu, alespoň jsi mě povzbudil k životu. Nové trubice vyšly na 702Kč i s poštovným, kdo by to řekl že to takto dopadne. No co se dá dělat, chybama se člověk učí.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#59 Příspěvek od Brozicek »

Nepřehlédl jsi můj postup?
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=60093
Sháním totálně mrtvé monitory a dobré trubice z nich používám na opravy. Klidně tam dám i kratší, pokud nemám potřebnou délku. Zatím vše takto opravené již dlouhodobě funguje.
Ale jak píše Kondík, je to práce, kde nelze počítat hodiny, tj. na kšeft. Dělám to jen rodině a dobrým známým za děkuji a pán Bůh zaplať. To je myslím také tvůj případ, děláš to pro sebe.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od otakarv »

Brozicek, dělal jsem to podle Tvého návodu akorát s tou výjimkou, že jsem použil místo nůžek z manikůry žiletku se kterou se to moc dobře nedělalo. Měl jsem perfektní nůžky od své maminky, ale když jsem je já vůl půjčil jedné bábě, tak už jsem je nikdy nespatřil.
Nic naplat, jdu shánět použité dobré trubice. A já se tak radoval že už mám hotovo, ach jo.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“