Výměny elektroměrů

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#46 Příspěvek od p32 »

Tak prozraď blbému, kdo tady ještě tu elektřinu vyrábí. :wink:

Uživatelský avatar
medulin
Příspěvky: 471
Registrován: 10 črc 2009, 02:00
Bydliště: Evropská unie

#47 Příspěvek od medulin »

Tak dobře, blbost tedy omlouvá tvou neschopnost najít si požadované informace sám. Takovým lidem musíme pomáhat všichni.
http://licence.eru.cz/ Filtr subjektů -> Předmět podnikání: výroba elektřiny -> Stav žádosti: udělená licence -> Filtrovat
13528 záznamů :wink:
Výrobci bez licence, (tedy ostrovy a "černé" výrobny) tam samozřejmě nejsou :wink:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#48 Příspěvek od Crifodo »

medulin píše:Crifodo
Došli argumenty, tak bez urážek to nejde?
Jo možná jsem před dvěma lety obhajoval zelený bonus, ale před dvěma lety a pro rodinné domy, ale ne pro polní megawattové instalace. Teď jsou již dotace zbytečné, jen to vláda nechce uvolnit a zrušit byrokracii.
Nic tlačit do sítě není potřeba, stačí udržovat výkon přes elektroměr na 0.

Ale sněte dál o "levné" energii z dostavby Temelína, nemám za potřební to někomu vysvětlovat. Za pár let samy uvidíte.
Nedošly a žádné urážky tu nevidím, pokud se zelený a příležitostně ulhaný aktivista cítí dotčen, není to můj problém. Teď tvrdíš, že jsi čerpání zeleného bonusu obhajoval "možná", za rok to třeba popřeš úplně a za další dva popřeš ty citáty od EK. Neustálé opravy vlastních názorů jsou pro environmentalisty typické.
Pokud v nějakém uzlu vyrovnáváš na nulu tok proudu, který by jinak nulový nebyl, tak tam tlačíš stejný proud v opačném směru, to je matematicky fakt, nevím co na tom chceš vyžonglovat.
Temelínem mi nemusíš nic argumentovat, já neřeším jeho ekonomičnost, ale prostý fakt, že solární farmy ve střední Evropě a větrníky ho nejsou schopny zastoupit ekonomicky ani hustotou výkonu na plochu, která v evropských poměrech není postradatelná. Není možno věnovat takovou rozlohu pozemků na energetické účely a nákladnost alternativní energie řešit dotováním, protože dotace už není kde brát (to je jeden z důvodů, proč se evropská ekonomika pokládá). Výpadky produkce potravin na ploše sebrané pro energetické účely způsobí další ekonomické ztráty, pro které je alternativní energetika lež a podvod (FV, řepka a lihovarnická kukuřice pro biopaliva). Povinná biopaliva nepřinesla úspory, ale naopak další zátěž a spotřebu energie. Aby se mohla energetika obejít bez fosilních paliv, musela by se prudce snížit spotřeba a vzrůst nákladů na skutečnou výši, což znamená prudké snížení už tak upadající životní úrovně = u voličů neprůchozí.
Vy environmentálové jste podobní snílci jako tvůrci komunismu a když se vám to nedaří, tak prostě měníte názory na "možná" a zapomínáte, někteří jste ale příležitostně ochotni kolaborovat s energetickou mocí a s konzumní společností, když je to pro vás navzdory vašim rádoby idejím osobně výhodné.

Uživatelský avatar
mirku
Příspěvky: 198
Registrován: 15 čer 2006, 02:00

#49 Příspěvek od mirku »

... naprosto mi čteš myšlenky ...
taky mám v poslední době pocit, že zdravý rozum se vytrácí, protože za něj nikdo nelobuje ... :lol:

Uživatelský avatar
michalkolesa
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 61
Registrován: 01 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od michalkolesa »

Je někde nějaká oficiální informace od ČEZu ? Koukal jsem na tiskové zprávy a na aktuality a nevidím to tam.

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#51 Příspěvek od fifiju »

pro: "MichalKolesa": asi jsi hledal špatně.Vím že hledání je otrava,a "nacházet je mnohem zábavnější... jenže chceš-li cosi nalézt,musíš se napřed naučit hledat. bez toho to prostě nejde. Doporučuju začít třeba zde: http://vampomuzu.webnode.cz/news/jak-sp ... internetu/

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#52 Příspěvek od Lukar »

to medulin Máš příspěvky rozjeté na více frontách.--A proč by nemohla?Myslíš že vodu ze země může čerpat a dodávat jen Veolia?-- Artaban001 a já se bavíme o svých zdrojích elektřiny a vody, sami vyrobíme (načerpáme), sami spotřebujeme. O podnikání nepadlo slovo. :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#53 Příspěvek od p32 »

medulin píše:Tak dobře, blbost tedy omlouvá tvou neschopnost najít si požadované informace sám. Takovým lidem musíme pomáhat všichni.
http://licence.eru.cz/ Filtr subjektů -> Předmět podnikání: výroba elektřiny -> Stav žádosti: udělená licence -> Filtrovat
13528 záznamů :wink:
Výrobci bez licence, (tedy ostrovy a "černé" výrobny) tam samozřejmě nejsou :wink:
Hmm, takže jsme tu už blbí dva. Já chtěl vědět, kdo ještě tu elektřinu vyrábí a ne kdo má na to papír. Mám známého, co má taky vodní elektrárnu, ale v životě si od něho nikdo kromě ČEZu tu elektřinu neodebere. Zkus tedy napsat tu odpověď správně.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“