Česká republika podpísala v Japonsku dohodu ACTA

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#46 Příspěvek od Crifodo »

tomasjedno píše:Nechtějte snad ani vědět, kolik jsme platili školné dceři v Anglii.
Předpokládám, že se předpokládá, že ta dcera pak bude mít adekvátní příjem na tamějším pracovním trhu. Takže porovnáváš neporovnatelné. Asi jako kdybys naříkal, co stojí pořízení bagru oproti sehnání chlapa s lopatou. Náhodou mám v UK poměrně mladou známou, když jí bylo 30, jej mzda v jakési manažerské funkcičce byla ekvivalentem mzdy pro asi 15 českých středoškolských učitelek.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#47 Příspěvek od MetalGod »

Crifodo píše:
mtajovsky píše:Pokud se v eurozóně neudrží Řecko, Španělsko, Portugalsko, říká se, že se rozpadne celá EU.
no a? čím dřív, tím líp.
Vzals mi to z huby :)
Už aby to bylo...
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#48 Příspěvek od tomasjedno »

Crifodo píše:...Takže porovnáváš neporovnatelné...
Abych tedy porovnával porovnatelné - to školné tam dělá tříměsíční průměrný plat v UK, zatímco tady teď se navrhuje půlměsíční průměrný plat v CZ. Takže - v poměru k platům - je tam šestinásobné.
Naposledy upravil(a) tomasjedno dne 27 led 2012, 23:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#49 Příspěvek od tomasjedno »

Crifodo píše:...jej mzda v jakési manažerské funkcičce byla ekvivalentem mzdy pro asi 15 českých středoškolských učitelek.
A o tom to je, ne? Možná tě bude zajímat, že za jeden rok na UCL se toho naučila dvakrát víc, než za 2 roky na slovutné Karlově universitě (v obou případech se jednalo o magisterský studijní program).
Naposledy upravil(a) tomasjedno dne 27 led 2012, 22:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#50 Příspěvek od fero7 »

piitr píše:
fero7 píše:Je to myslene tak, ze ziak za studium neplati. Za studium platia rodicia.
S tebou se mi o tom nechce moc dohadovat, protože máte přece jinou ústavu. To by bylo o koze a o voze.
Prepac, asi si to nepochopil.
Skusim Ti to vysvetlit: Bol to for.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#51 Příspěvek od p32 »

mtajovsky píše: Pokud se v eurozóně neudrží Řecko, Španělsko, Portugalsko, říká se, že se rozpadne celá EU.
K O N E Č N Ě !

Nebo tady opravdu někdo ví, jak se budeme mít když se rozpadne EU, kterou opravdu nepotřebujeme ? Zajímavé, že před tím jsme taky existovali. :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#52 Příspěvek od p32 »

tomasjedno píše:
Crifodo píše:...Takže porovnáváš neporovnatelné...
Abych tedy porovnával porovnatelné - to školné tam dělá tříměsíční průměrný plat v UK, zatímco tady teď se navrhuje půlměsíční průměrný plat v CZ. Takže - v poměru k platům - je tam šestinásobné.
Crifodo má zase pravdu a nic s tím nenaděláš. Ještě tě nikdy nenapadlo kromě těch fantazií také porovnat z čeho se skládá průměrný plat v UK a proč je u nás průměrný plat tak nadhodnocený nad skutečností ?

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#53 Příspěvek od tomasjedno »

p32 píše:Crifodo má zase pravdu a nic s tím nenaděláš.
Má svoji pravdu, která se ovšem s realitou ne vždy potkává. Nadělat s tím nehodlám nic :D
p32 píše:Ještě tě nikdy nenapadlo kromě těch fantazií také porovnat z čeho se skládá průměrný plat v UK a proč je u nás průměrný plat tak nadhodnocený nad skutečností ?

Nevím, co myslíš fantaziemi. Můžeš být konkrétní?
Jinak co se týče tvého dotazu - průměrný plat v UK se obvykle skládá z liber - v Anglii, Walesu a Severním Irsku anglických, ve Skotsku skotských.

Co myslíš tím, že je u nás průměrný plat "tak nadhodnocený nad skutečností"? Že na něj nedosáhne víc jak polovina lidí? To je normální, charakteristická vlastnost veličiny zvané průměrný plat. Je způsobena tím, že rozdělení platů kolem toho průměru není symetrické - zdola je omezené minimální mzdou, shora omezené není.
Polovina lidí dosáhne na hodnotu zvanou medián platů, a ta je o něco nižší. Bohužel se ve statistikách neuvádí, protože dotyčný statistik by musel znát plat každého jednotlivce zvlášť, aby to mohl spočítat.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#54 Příspěvek od Crifodo »

Ano, objektivní pravdu má Ten nad námi všemi a my ostatní máme jen tu svoji.
Bohužel se ve statistikách neuvádí, protože dotyčný statistik by musel znát plat každého jednotlivce zvlášť, aby to mohl spočítat.
To není bohužel, ale záměrně, proto je taky údaj o průměrné mzdě politická a ne statistická veličina. I když už dost profláklá. Ale kdo chce, může si nějakou tu představu o mediánu učinit i bez dotazování úplně každého prvku v množině.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#55 Příspěvek od tomasjedno »

Crifodo píše:...Ale kdo chce, může si nějakou tu představu o mediánu učinit i bez dotazování úplně každého prvku v množině.
To může a taky si ji dělá. Představa je ale jedna věc, a oficiální číslo ve statistické ročence je věc jiná.

Ještě pro p32: možná že tě bude zajímat, že samotné životní náklady studenta v UK na kolejích (bez školného) dělají cca polovinu průměrného platu v UK. Když tě tak zajímalo, z čeho se tam průměrný plat skládá.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#56 Příspěvek od p32 »

tomasjedno: ale mě to nezajímá. Já mám rodinu v Americe i v Anglii a vím jak se tam žije doopravdy i jaké jsou tam platy a také vidím, kolik studentů z Anglie studuje tady u nás.
Mě připadají jen divné tvoje připomínky o studiu v Anglii. Kdo na to má, tak ať tam studuje. Kdo na to nemá (jeho rodina), tak ať studuje u nás nebo např. v Rusku. Nakonec skončíme u toho, že zase bude někdo tvrdit, že za to vše špatné může tato nebo předchozí vláda.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#57 Příspěvek od tomasjedno »

p32 píše:...Mě připadají jen divné tvoje připomínky o studiu v Anglii....
No a můžeš být konkrétní, v čem ti "přijdou divné"? V čem se podle tebe mýlím?
Mně zas přijdou divné tvoje výkřiky do tmy, neobsahující žádný věcný argument.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#58 Příspěvek od mtajovsky »

Vy, co se tak radujete z toho, že EU by se případně rozpadla, uvažte, že Evropa žila 5 století v hrůze z válek a ta poslední se skončila historicky před okamžikem. Pokud se rozpadne hospodářská spolupráce v Evropě, do popředí se dostanou různé -ismy, národovectví a nezadatelné národní zájmy. A to to vždy, jak historie ukazuje, končilo potoky krve.

Chlapci, troufám si říct, že si nikdo z nás reálně nedokáže představit, co to znamená, neb jsme to naštěstí nezažili. To by se nám pak současné trable v EU zdály směšné.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#59 Příspěvek od mtajovsky »

tomasjedno píše:
p32 píše:...Mě připadají jen divné tvoje připomínky o studiu v Anglii....
No a můžeš být konkrétní, v čem ti "přijdou divné"? V čem se podle tebe mýlím?
Mně zas přijdou divné tvoje výkřiky do tmy, neobsahující žádný věcný argument.
Ve VB stouplo školné 9x, jestli se nemýlím. Současně s tím, se odpouštějí miliardové daně velkým korporacím. Myslíte, že poukazování na něčí nesmyslná opatření zvýší hodnotu argumentace?

Uživatelský avatar
Stribrnak
Příspěvky: 420
Registrován: 06 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#60 Příspěvek od Stribrnak »

Na Slovensku se cosi deje. Zajimave ze nase media mlci...

http://www.cas.sk/clanok/215782/protest ... dalsi.html

Stribrnak

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“