Sny

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#46 Příspěvek od masar »

Není právě nedokonalost podmínka pro existenci života? :wink:

Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od Aqarel »

to Duvsan: Vesmír může být konečný a přitom bez konce. Tato situace nastane pokud má vesmír topologii např. koule, toroidu apod. Co jsem naposled četl, tak vesmír je vysokou přesností rovinný, což asi stále nevylučuje, že by mohl být zakřivený v opravdu extrémních velikostech.
Šílený web šíleného člověka, jak mi kdosi řekl: The Imaginary World - imaginaryworld.xf.cz

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od kewin »

no mně se pravidelně zdaji eroticke sny tedy pokud spim boužel spim asi 4 hodiny denně jinak dělam pořad něco 8-)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#49 Příspěvek od masar »

Nedostatek spánku, jednoznačně. :wink:

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od kewin »

to zajiste lepši jak prace sou něžnosti z drahou polovici 8-) a pote spánek 8-)

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#51 Příspěvek od fero7 »

xp píše:Vesmír může být konečný a přitom bez konce. Tato situace nastane pokud má vesmír topologii např. koule, toroidu apod. Co jsem naposled četl, tak vesmír je vysokou přesností rovinný, což asi stále nevylučuje, že by mohl být zakřivený v opravdu extrémních velikostech.
Sakra to si tomu dal.
S tymto tu nepochodis.

Uživatelský avatar
rixxi
Příspěvky: 5
Registrován: 24 dub 2012, 02:00

#52 Příspěvek od rixxi »

tak i já bych chtěl svou trochou do mlýna přispět a sice jedním zajímavým odkazem na :arrow: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2599609

Uživatelský avatar
lucky62
Příspěvky: 63
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#53 Příspěvek od lucky62 »

sny a spánok, to bolo hobby aj legendárneho R.P.Feynmana (viď kniha: To nemyslíte vážne pán Feynman.."). Feynman pozoroval sám seba, ako zaspáva, až si jedného dňa všimol, že je mierne schizofrenický... t.j. zistil, že spí ale zároveň sa pozoruje... Okrem toho chodieval do t.z.v. bezpocitovej komory, kde bolo absolútne ticho, tma a teplota, ktorá nevyvolávala pocit tepla ani zimy. Ak si dobre spomínam, tak tam tuším bola aj voda 37°, ktorá človeka nadnášala, aby nepociťoval dôsledky tiaže... V takej komore sa Feynmanovi podarilo oddeliť "myseľ od tela" - dokázal sa na seba pozerať zozadu... Neskôr takéto pokusy zanechal, z obavy aby sa nescvokol... Takže BACHA!!!

Čo sa týka vesmíru, Stephen Hawking v poslednej knihe, ktorú som čítal (tuším Veľký plán?), píše, že vesmír musí mať minimálne 11 rozmerov, aby sa dali matematicky opísať všetky fyzikálne javy, ktoré dnes poznáme.. Mňa tak napadla myšlienka - nie je to už matematický model Boha?...

Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od Aqarel »

jj M-teorie má 11 rozměrů - 10 prostorových a 1 časový. M-teorie vychází z teorie superstrun (předpokládala 10 rozměrů), kde existovalo myslím 5 vzájemně nekompatibilních teorií. Přidáním jednoho prostorového rozměru těchto 5 variant do sebe zapadlo a ukázalo se, že se jedná pouze o různou strany téže mince. Těch 7 prostorových rozměrů je pak svinuto do malého útvaru - variet např. Calabi-Yauovy. Fyzici se snaží odhalit tyto skryté rozměry testováním gravitačního zákonu, zda nedochází k nějakým odchylkám na malých vzdálenostech. Matematika M-teorie je natolik složitá, že je třeba aproximací. Zatím teorie není experimentálně potvrzená. Někteří fyzici si z ní dokonce dělají srandu, že dokáže potvrdit skoro cokoliv :D. Pokud to někoho zajímá tak doporučuji knížku Struktura vesmíru od Briana Greenea či jeho starší Elegantní vesmír (náročnější než Struktura vesmíru).
Šílený web šíleného člověka, jak mi kdosi řekl: The Imaginary World - imaginaryworld.xf.cz

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#55 Příspěvek od Duvsan »

Helios, ešte sa pozri do Biblie.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#56 Příspěvek od helios »

Radšej nie. Stačí, že tí, ktorí zabili Krista sa dnes hrajú na pánov sveta...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#57 Příspěvek od Duvsan »

Uhm a začni Evanjeliami.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od Habesan »

helios píše:tí, ktorí zabili Krista sa dnes hrajú na pánov sveta...
číňané???

Dneska se mi zdálo, že jsem v některém přímořském státě navštívil "podzemní" obchoďák, který byl celý nacpaný pašovaným laciným zbožím z číny. Hodně jsem odolával abych si tam nekoupil klon nějaké špičkové páječky, ale pak jsem žádné nenašel, asi nejsou dost mainstream. Obchoďák byl tak obrovský, že jsem za celou dobu neprošel na protější konec.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#59 Příspěvek od Hydrawerk »


Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#60 Příspěvek od Jimmi2 »

Tak to jsem asi žena 8-)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“