Zesilovač s ECC83 a ECC82

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Argo22
Příspěvky: 110
Registrován: 18 led 2012, 01:00
Bydliště: jihomoravsky kraj - Moravské Málkovice okr. Vyškov

#46 Příspěvek od Argo22 »

ne blbe sem to napsal od messi samozrejme kopii pouze bedny...

Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#47 Příspěvek od mmjuz »

No, jak myslíš. Osobně si nějak nevybavuji kytarový box od Mesy, který by byl zrovna vhodný pro hraní se zesilovačem kolem 5W. Co si vybavuji, tak nejmenší je jakýsi ekonomický model s 1 X 12´´ s dost mizerným Black Shadow reproduktorem, který má stejně kolem 100W. Navíc mám za to, že tahle škatule je vzadu otevřená, v tom případě bych tedy postavil rovnou kombo.

Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#48 Příspěvek od mc-vlada »

mmjuz - nejsem kytarista, pouze se o kytarové, ale i ozvučovací aparáty zajímám amatérsky. Co se teorie týká, v těch amárech nějaké základy jsou a další jsou v Lukešovi, ale tam to bylo pro mě dost odborné, tak že jsem se k té knize vrátil později, když už jsem něco věděl, hodně okrajově je něco také v "Lampárně" a taky "Vyšší škola radiotechniky I. a II". (Bez základních znalostí o funkci elektronek to asi nepůjde). Nicméně faktem zůstává, že jsem nenarazil na knihu, která by se zabývala přímo kytarovými aparáty. Pokud takovou znáš, dej prosím vědět. A znova opakuji, pokud chce postavit "něco" stačí mu dostupné informace, pokud by však chtěl stavět něco co hraje dobře, nezbývá než postavit osvěsčenou konstrukci a to včetně výstupáku, a za patřičnou cenu, protože tak to prostě je a nezbývá než s tebou 100% souhlasit. Já nejsem nějaký pásový stavitel zesilovačů, pouze jsem se snažil pomoci, mám rozestavěný basový zesilovač podle Betarona (syn tak trochu hraje pro radost na basu) a chystám se stavět právě asi JCM800 pro dceru. Zatím ale trochu kolabuji na penězích.

Uživatelský avatar
Argo22
Příspěvky: 110
Registrován: 18 led 2012, 01:00
Bydliště: jihomoravsky kraj - Moravské Málkovice okr. Vyškov

#49 Příspěvek od Argo22 »

dneska sem vyhrabal trafo... nahore patice na ez11 vystup na zhaveni dava naprazdno 6,7 V ten je zvlast... na boku treafa... pak je tam 282-0-284.... a pak jedno vynuti 4,5V asi na zhaveni EZ11 pac je to v te jeji patici... trafo sem nasel v radiu tesla harmonie 2 pude ztoho neco obstojnyho postavit ???

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#50 Příspěvek od ok1hga »

Argo22 píše:trafo sem nasel v radiu tesla harmonie 2 pude ztoho neco obstojnyho postavit ???
samozřejmě že šlo . . .
a co je podle tebe "obstojný"?

podívej se na schéma Harmonie

Uživatelský avatar
Argo22
Příspěvky: 110
Registrován: 18 led 2012, 01:00
Bydliště: jihomoravsky kraj - Moravské Málkovice okr. Vyškov

#51 Příspěvek od Argo22 »

neco co by mohlo taky pekne hrat ... :D a vykon me ani tak nende... ale asiW a vejs pokud to stimhle bazmekem pude :D treba ted mam na ceste 6P15P :D ale zrovna v tom jestli je to dobry nejsem zkusenej :D nejlepsi kdyby steho slo neco s nakou ELkou ke kytare :D

Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#52 Příspěvek od mmjuz »

Vlado, já mám pouze jedinou knihu, která se zaměřuje na kytarové aparáty, ale že by měla kdo ví jakou úroveň co se týče odbornosti, tak to teda ne. Jmenuje se to The Tube Amp Book, sepsal to Aspen Pittman, snad majitel firmy Groove Tubes.
Člověk se tam mimo jiné dočte, že škatule na kytarové kombo by měla být z borových prken, v žádném případě nesmí být z MDF. MDF údajně kytarový zvuk zabíjí. Potvora. Nejlepší je, když si člověk všechno vyzkouší sám.
Nicméně v knize jsou spousty krásných obrázků..... Asi bych Ti ji i na pár dní půjčil, v případě zájmu. Od kud jsi?
Nejlepší kniha je Sendyx...

Osobně si myslím, že dnes má smysl se pokoušet stavět komba na kytaru jen se snahou přiblížit se co nejvíce nejdražším butigue aperátům, což samozřejmě vylučuje šetření na materiálu. Jinak to je k ničemu, páč na trhu je tolik levného dreku z Asie, že se těžko někdo dneska při výrobě komba dostane na tuhle cenu, pokud mu je celkem fuk, jak to bude hrát.

Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#53 Příspěvek od mc-vlada »

Děkuju za nabídku. Ale jelikož neumím anglicky, mám s tím vždycky problém. Skusím zvolit osvědčenou metodu, tedy půjčení v knihovně a ofocení, pak mám čas se v tom šťourat, doufám, že to nějaká technická knihovna bude mít. Já jsem nakonec taky dospěl k názoru, že pokud to není jenom nějaké přechodné řešení (dítě to za chvíli přestane bavit) je nejlepší se inspirovat osvědčeným řešením se vším všudy a nebo, jak je tomu u aktivních muzikantů - elektroniků, na základě "experimentů" si vyladit nějaké zase osvědčené schéma podle svého vkusu. Samozřejmě limitující je pro mladén začínající muzikanty cena. Faktem také je, že i čínská kombíčka za pár korun "hrají". A v případě, kdy pořizuji něco dítěti, abych skusil jestli ho to náhodou nebude bavit, je i tohle řešení. Ideální řešení je, jak si popsal, když si člověk všechno vyzkouší sám, je zde však taky finanční limit. Proto se těším, až dcera dostuduje, ještě to chvíli potrvá, pak snad zbyde více prostředků na koníčky.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“