Už rostou...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#46 Příspěvek od kokun »

:lol: To BIPOLAR
Na začátku sezony jsi to (v tomto vlákně) viděl jinak:
BIPOLAR (16. června) píše:Zdravím Honzo a příště větší štěstí s úrodou praváků. :wink:
kokun (jako odpověď) píše:Vlasto - dík za morální podporu - ale i u nás platí: "hřibového hladu ještě nebylo" 8O :lol:
To KUBO
Vidím, že tam máš i václavky - ty se letos (teda už loni) vůbec opozdily (a to předloni nebyly vůbec).
Taky jsem je (mj.) nosil - a s tebou i ve stejný den 8O :lol:
Přílohy
17.10.2012.jpg
V říjnu byly žně :-)))
(262.05 KiB) Staženo 79 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#47 Příspěvek od Cust »

Zdravím kokun.

To byly ty hřiby tak velké nebo máte malou troubu/plechy? :-)
Čust

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#48 Příspěvek od BIPOLAR »

kokun píše::lol: To BIPOLAR

BIPOLAR (16. června) píše:Zdravím Honzo a příště větší štěstí s úrodou praváků. :wink:
kokun (jako odpověď) píše:Vlasto - dík za morální podporu - ale i u nás platí: "hřibového hladu ještě nebylo" 8O :lol:
No vidíš Honzo, je to krásně logické - já Ti vlastně popřál fajn úrodu a Ty jsi nepřestal věřit že příhpdná doba nastane a teď zde vidíme doslova pastvu pro houbařské oči. 8O 8O :lol: :lol: :wink:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#49 Příspěvek od KUBO »

Minulého roku u nás bolo dosť sucho. Za celý rok asi 25 baraňoviek rôznej veľkosti a v októbri to začalo 22 košíkov zmesi kozákov, hríbov a václaviek. Väčšinu som rozdal rodine a známym. Bohužiaľ nepodarilo sa mi prekonať svokra, ktorý v júli 2009 našiel svoj životný úlovok s váhou 5,29kg.
Přílohy
18.7.2009.JPG
(288.19 KiB) Staženo 72 x
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#50 Příspěvek od kokun »

:lol: To Cust
Trouba, plechy a nakonec i ty hřiby - řekl bych "typizované" 8O :lol:
A během sezony - našly by se snad i ještě větší - ty se ale nesušily. Většinou se konzumovaly "za čerstva" - skončily (nakrájené na plátky) jako smažené (obalované) řízky :roll:
Přílohy
4.11.2012 !.jpg
Závěr sezony se už blížil.
(273.01 KiB) Staženo 85 x
30.7.2012.jpg
Něco z letní úrody.
(279.32 KiB) Staženo 73 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#51 Příspěvek od kokun »

BIPOLAR píše:No vidíš Honzo, je to krásně logické - já Ti vlastně popřál fajn úrodu a Ty jsi nepřestal věřit že příhpdná doba nastane a teď zde vidíme doslova pastvu pro houbařské oči. 8O 8O :lol: :lol: :wink:
A to by jeden neřekl, jak si tu "zahoubaříme" na Nový rok :lol:
Jak jsem už psal, někdy "houbařím" i v zimě - díky NETu si můžu prohlédnout "neznámé terény" (za pomoci leteckých/satelitních map) :wink:

Mám zadokumentovánu v podstatě celou loňskou sezonu. Nafoceno synovým Panasonicem "LUMIX DMC-FZ-18". Poněvadž ale nemá datumovku, tak jsem fotil s přiloženým kalendářem (pokud jsem teda nezapomněl - asi 2x se mně to stalo, když byla delší pauza mezi "vlnami").
Tady je "průřez" loňskou sezonou. Najde se tam i týden, kdy jsem chodil denně - ráno sbíral, celé odpoledne (někdy i do 23:00) čistil, krájel a sušil - a druhý den nanovo.
To nebyl ani čas jít sem na EB:
Přílohy
15.11.2012.jpg
Zakroužkován je den, kdy jsem byl v terénu - ani jednou se nestalo, že bych přišel s prázdnou :-)
(228.31 KiB) Staženo 72 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#52 Příspěvek od jandu »

Zdravím huboznalcov a prosím o identifikáciu druhu plávok, resp uvedenia - jedlé/nejedlé?

Domnievam sa, že sa jedná o plávku šípkovočervenú a teda jedlú.
Viem, plávky nie sú tie najchutnejšie. Ale zatiaľ sa iba zoznamujem s novým okolím a okrem pár červivých suchohríbov a hríba kráľovského som našiel iba tieto plávky.

(Russcula vesca???)
Přílohy
plávky 3.jpg
(141.52 KiB) Staženo 53 x
plávky 2.jpg
(173.84 KiB) Staženo 59 x
plávky 1.jpg
(136.01 KiB) Staženo 57 x
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#53 Příspěvek od jandu »

Huboznalci majú včera a dnes asi voľno.

A nie je tu ani len mykológ?
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#54 Příspěvek od ok1hga »

jandu píše:Huboznalci majú včera a dnes asi voľno?
né, nemají volno . . .
. . . jsou v lese !
přece rostou . . .

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#55 Příspěvek od jandu »

Tu som v lese stretol iba jedného, aj to bol neznalec!. Zbirea iba dva-tri druhy: kozáky, masliaky a hríby.

Ale musel tam byť už niekto pred nami, našiel som iba zopár suchohríbov a hríb kráľovský. Pravda, v tomto okolí som prvý raz a zoznamujem sa s miestom.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#56 Příspěvek od KUBO »

Dnešný úlovok pri vození na Polarise.
Přílohy
Fotografia0058.jpg
(292.14 KiB) Staženo 69 x
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#57 Příspěvek od jandu »

Nehecuj .....
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#58 Příspěvek od KUBO »

Dnešný relax v lese. Začína to u nás dobre s hubami, len by trebalo trošku dažďa. Zmes dubákov a hrabčákov.
Přílohy
Fotografia0069.jpg
(288.33 KiB) Staženo 55 x
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#59 Příspěvek od konosuke »

Jo, rostou...a jsou k jídlu ? Všechny jsou jedlé akorát některé jenom jednou.
Přílohy
houba.jpg
(89.36 KiB) Staženo 56 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#60 Příspěvek od KUBO »

Dnes som utiekol pred horúčavou so švagrom do lesa. Oplatilo sa.
Přílohy
Fotografia0078.jpg
(291.3 KiB) Staženo 57 x
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“