Veškrna Ruzyňský

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#46 Příspěvek od Crifodo »

Bipolare, tohle vlákno nemělo primárně za cíl kontroverzní činy a charakter Havla, nýbrž okolnosti a osoby okolo přejmenovací mánie, dnešní kreatury. Havlem jako takovým jsem se tu nechtěl zabývat, ale když jinak nedáš.
Krev na rukou má obrazně řečeno téměř každý politik s rozhodovací mocí v přelomových dobách. Havel se tomu vyhnul, díky sametovosti a kolaboraci s komunisty při předání moci starou partou nové mafii (pamětníci roku 1990 můžou potvrdit), trocha krve ale kvůli němu protekla vinou nedomyšleného gesta s všeobecnou amnestií, takže ruce taky nemá čisté. Výrokům o humanitárním bombardování (a jeho vyjádření podpory agresi do Libye krátce před vlastní smrtí) bych nedával velkou váhu, resp. o nic větší než jeho vliv na chování velmocí, to jest nepatrnou.
VH je minulost, žádnou agresi už nepodpoří, maximálně se na něm ještě chvíli můžou přiživovat paraziti jako Černý.
Naproti tomu považuju za pozoruhodnou osobnost kybernetika Ivana Havla, nejen kvůli jeho práci, ale i za úroveň, s jakou se vyhýbal mediální žumpě, v níž se často nacházeli jeho příbuzní např. během tahanic okolo majetku a restitucí.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#47 Příspěvek od BIPOLAR »

mtajovsky píše:
BIPOLAR píše: ... asi jsem už natvrdlej, ale potom nechápu, jak se mohl 41 roků slavit těžký alkoholik a člověk prolezlý syfilidou, K.Gottwald ...
Jestli jste žil za minulého režimu a přesto to nechápete, tak na té natvrdlosti něco bude.
BIPOLAR píše: ... To vám ty roky nevadilo ?? V.Havel ruce od krve neměl, ale K.Gottwald ano. 8O
Vadilo, vadilo, ale to bylo asi tak jediné, co jsme mohli dělat. A to má být důvodem k držení úst, pokud nám vadí něco teď ?
mtajovsky, stačí se podívat na profil a hned by jsi byl chytřejší. V roce 1968, 28.8. mne při návratu z vojny z Přerova v Praze, Stromovce, postřelil sovětský okupant do ruky (o tom již jsem psal dříve), tak vidíš že v minulém režimu jsem doopravdy žil - ročník 46.
Možná, že jsem si to zasložil, protože jsme na vojáky řvali "zachvatčiki". :roll:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Pavel1953
Příspěvky: 185
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#48 Příspěvek od Pavel1953 »

V.Havel ruce od krve neměl....

Co si asi o tom myslí pozůstalí - po divoké amnestii???
P.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#49 Příspěvek od p32 »

Dobrá připomínka. :lol:

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#50 Příspěvek od Hydrawerk »

Pan Havel by byl rád, že o něm furt mluvíte a uvažujete... Kdo si dnes vzpomene na Antonína Holého? Jinak http://piratskenoviny.cz/?c_id=33511 A díky za upozornění na tuhle osobnost. http://cs.wikipedia.org/wiki/Ivan_M._Havel

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od Jirka »

Crifodo píše:VH je minulost, žádnou agresi už nepodpoří, maximálně se na něm ještě chvíli můžou přiživovat paraziti jako Černý.
Na něm se přiživí ještě hodně parazitů, třeba odvážnej chlap.
http://usti.idnes.cz/clanek.aspx?c=A121 ... zpravy_alh
*****

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#52 Příspěvek od BIPOLAR »

Většina mi připomíná onen známý výrok JANA WERICHA. :tlucek: 8O
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#53 Příspěvek od mtajovsky »

BIPOLAR píše: ... stačí se podívat na profil a hned by jsi byl chytřejší. V roce 1968, 28.8. mne při návratu z vojny z Přerova v Praze, Stromovce, postřelil sovětský okupant do ruky ...
Vaše osobní odvaha je vám ke cti, ale co to má společného se slavením Gottwalda nebo přejmenováním letiště? I když nejsem striktním odpůrcem přejmenování letiště, tak vaši argumentaci musím odmítnout. Argumentace typu: "a to vám nevadilo ...?", "však oni taky ...", "když se ti tu nelíbí, běž si ..." a podobná je bezobsažná, nic neřeší a v podstatě říká - je to všechno OK, protože někde a někdy to je (bylo) horší a tak držte h..u.
Znám jiný výrok: "Doma nejsi nikdy prorokem".

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#54 Příspěvek od BIPOLAR »

Rozhodl jsem se tomuto vláknu již nevěnovat žádnou pozornost a buďme všichni rádi, že tahle svobodně múžeme debatovat. :wink:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#55 Příspěvek od kevin_mitnick »

BIPOLAR píše: a buďme všichni rádi, že tahle svobodně múžeme debatovat. :wink:
vzdyt dlouho uz to nepotrva...

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#56 Příspěvek od Jimmi2 »

Nejvíce úsměvné mi připadají ty poznámky o tom, jak do '89 o Havlovi nikdo nevěděl a najednou se hrnul do čela. Inu... každý máme svůj rozum, že :(

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#57 Příspěvek od ok1hga »

Jimmi2 píše:Nejvíce úsměvné mi připadají ty poznámky o tom, jak do '89 o Havlovi nikdo nevěděl a najednou se hrnul do čela
nejúsměvnější je, že tuhle poznámku jsi tady ventiloval prvně ty, na druhé stránce tohoto vlákna . . .

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#58 Příspěvek od Jimmi2 »

To nepopírám. Přesto se tento nesmyslný názor v diskusi neustále vrací.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#59 Příspěvek od Vogon »

Ono je spíš "úsměvné" jak si oportunistický vyžírka za státní peníze postavil pomník.
Jestli se nějaká betonová placka jmenuje po bezvýznamným středoevropským ochlastovi není zas až tak podstatný.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#60 Příspěvek od Hydrawerk »

Víte co, drobný alkoholismus je a byl běžný u panovníků, prezidentů a politiků.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“