Windows 8 kdo uz ma nainstalovano, vyhody a nevyhody.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#46 Příspěvek od p32 »

No a co ti na W8 vadí ? Tvoje neznalost nebo něco jiného konkrétně ?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#47 Příspěvek od Standa99 »

Můj skromný subjektivní názor:
- osmičky jsou minimálně stejně rychlé jako sedmičky (měli by potřebovat dokonce méně režie pro svůj běh)
- metro jsem okamžitě uschoval do ztracena
- na to, aby mi najela plocha, zmizly ovládací tlačítka pro osmičky a objevilo se tlačítko Start, tak o to se postará tohle http://www.stardock.com/products/start8/ (sice za to chtějí 5 dolarů, ale to není taková katastrofa)
- byl jsem zvyklý na miniaplikace, to zařídí tenhle softík http://nes.bplaced.net/sidebar7.html
- na základní typy souborů (muzika, filmy, obrázky atd.) stačí nainstalovat své oblíbené programy a nastavit je jako výchozí v Ovládacích panelech
- se slevovým kupónem jdou koupit Win8 Pro za 15 dolarů (stačí začít tady http://www.windowsupgradeoffer.com/ ), proti DVD z českého obchodu je trojka v kapse

K poslednímu bodu se trochu rozepíšu. Správně by to mělo být pro přechod ze sedmiček, ale oni ty údaje nekontrolují. Pokud je v BIOSu tabulka SLIC 2.1 pro sedmičky, tak máte za 390,- Kč oficiální "Product key", který bez problému pojede. Netvrdím, že je to tip-top legální, ale budou chodit aktualizace a ve výpisu bude "Systém Windows je aktivován" (vůči serverům od Microsoftu, ne proti neoficiálnímu KMS serveru někde na internetu). BSA by se ovšem z toho určitě naježila.

P.S. Na dlouhou dobu mám vystaráno a kdo by si sednul za můj PC, tak nepozná rozdíl od sedmiček. Pokud bych chtěl mermomocí testovat Metro, tak není problém ho najet, zřídit si LiveID účet a fungovat.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#48 Příspěvek od Hejnicek »

Neco k licencni politice MS a Windows 8:

http://www.zive.cz/clanky/vse-co-potreb ... gn=RSSfeed

Uživatelský avatar
kelley
Příspěvky: 192
Registrován: 04 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#49 Příspěvek od kelley »

To Standa99" - takže ty sis koupil osmičky a pak sis nakoupil software třetích stran, aby ti z nich udělal zase zpátky sedmičky ? 8O :lol:

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#50 Příspěvek od Standa99 »

to kelley: Konzervativně mám upravený vzhled, co je na tom divného?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#51 Příspěvek od robo »

To ze zmenim, zpristupnim tl. start neznamena zmena celeho os na jiny. Ja uvazuji o prechodu. Treba kvuli rychlosti startu, dale mam mit mensi naroky na hw. A pocitam i s moznosti ze ozivim tl. start. Je to neco jako neskodny tuning os. Toto, nebo neco podobneho " takže ty sis koupil osmičky a pak sis nakoupil software třetích stran, aby ti z nich udělal zase zpátky sedmičky ?" jsem uz na netu cetl nekolikrat. A u nekterych lidi pri predstave ze by na svych 8 pridali tl. start toto znamenalo snad armagedon a k tomu krach a likvidace firmy Apple dohromady. Proste osveceny MS nedal tl. tak tam nebude, oni vi ze je to to nejlepsi.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#52 Příspěvek od Vogon »

Standa99 píše:to kelley: Konzervativně mám upravený vzhled, co je na tom divného?
Není na tom divného nic, chodí mi spousta zákazníků co mají ještě divnější zvyky.

Ale k věci. Zajímalo by mne proč sis pořídil W8 když z nich nic z jejich nových funkcionalit nepoužíváš a ani v budoucnu nebudeš a jediný efekt jejich užití je ten, že máš "konzervativní vzhled".

Nebo se mýlím? A pokud ano, co konkrétně používáš z osmiček co nemají sedmičky?

Uživatelský avatar
kelley
Příspěvky: 192
Registrován: 04 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#53 Příspěvek od kelley »

No mně startujou sedmičky, poté co jsem si pořídil systémový SSD disk, už skoro tak rychle, jako kdysi ZX Spectrum 8-) (pravda, potom to nahrávání programů z magnetofonu dost zdržovalo :D )...
Jestli Wokna startují 12 nebo 14 sekund je mi už opravdu úplně jedno.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#54 Příspěvek od rnbw »

Na to ZX Spectrum si uz asi zabudol, to sa da pouzivat dve-tri sekundy po pripojeni napajania.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#55 Příspěvek od tomasjedno »

kelley píše:...skoro tak rychle, jako kdysi ZX Spectrum 8-) (pravda, potom to nahrávání programů z magnetofonu dost zdržovalo
Z tape drivu to šlo jako blesk :lol:

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#56 Příspěvek od Standa99 »

Vogon píše: Není na tom divného nic, chodí mi spousta zákazníků co mají ještě divnější zvyky.

Ale k věci. Zajímalo by mne proč sis pořídil W8 když z nich nic z jejich nových funkcionalit nepoužíváš a ani v budoucnu nebudeš a jediný efekt jejich užití je ten, že máš "konzervativní vzhled".

Nebo se mýlím? A pokud ano, co konkrétně používáš z osmiček co nemají sedmičky?
To jsou otázky, jako jestli se najím lépe s vidličkou, která má tři zuby nebo čtyři? Překvapím tě, výsledek bude stejný (najím se).
Já tady vehementně neprosazuji žádný systém. Ten kdo pochopil můj příspěvek správně, tak si z toho vzal jednoduchou věc: "jestliže ještě nemám sedmičky a jsem trochu zručný, tak si můžu pořídit osmičky za pakatel".

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#57 Příspěvek od p32 »

Jistě, jen trouba dnes bude kupovat W7 a dráž než W8. To, že si zadarmo někdo instaluje nějake úpravy, tak to je jen o tom, že jiný je takový borec, že si je tam určitě dávat nebude až si bude za půl roku instalovat W8. :lol:

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#58 Příspěvek od Vogon »

Standa99: Rozumím. Je to za patnáct dolarů, tak to musím mít. To chápu, to je běžná mentalita výprodejů a slev.
Tak ať ti ten slevněný OS slouží dobře.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#59 Příspěvek od rezis »

Doma XP, ale do nového PC už bych si je nedal. Záplaty které na ně jsou je dělají nepoužitelnými. A když jim skončí podpora.... S těmi monitory - u WIN7 umí jeden velký monitor rozdělit na dva. A tedy dají se krásně přepisovat dokumenty.
7-mičky mám v práci. 64bitovou verzi., uznávám 64b je trochu komplikace když chce člověk používat cokoliv jiného než od mrkvosoftu. Ale ve spojení s SSD diskem je jejich start do 8sekud. A jsou živé jak blázen.
Z pohledu nároků. Vždyť dnes je ta potřebná kapacita levnější než kdysi...
S Win 8 jsem se setkal a.... no nevím. Pro tablety a dotykáče nic neměli tak to chápu. Jen proč se to snaží udělat univerzální ..... akorát to poserou.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#60 Příspěvek od Standa99 »

to Vogon: Taky možná jednou budu takový nekompromisní tvrďák, který si nenechá trhem nic diktovat.
95 procent tu jsou žvásty XP vs. Win7 a Win7 vs. Win8. Jestli někdo umí, tak mu snad můj příspěvek pomůže, zbytek bude šoupat nohama a trousit žvásty.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“