Osobní váha

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#46 Příspěvek od Hydrawerk »

Sklo je sice perfektně tuhé, ale mám raději pevnou ocel.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#47 Příspěvek od Hydrawerk »

Zkuste mi prosím doporučit nějakou NE skleněnou osobní váhu. Je jich jako šafránu. http://osobni-vahy.heureka.cz/

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#48 Příspěvek od mtajovsky »

PavelFF píše: ...Vlastně nevím, jak často se kdo na ní váží ale mám pocit, že za dva tři měsíce jsou nové baterky vybité.

Tak snad tento drahý značkový model napájený jedním článkem bude mít lepší výdrž.
Tak skoro po dvou letech provozu - zatím váži spolehlivě. Článek jsem měnil po roce provozu a pozor - starý vyjmutý se jevil napětím naprázdno jako OK, ale ve váze nefungoval. Pravděpodobně se při vážení zatíží proudem přes tenzometry.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#49 Příspěvek od Hydrawerk »

mtajovsky píše:Mám vyhlídnutou tuhle váhu. Na měření tuku atd. rezignuji. Co na ní říkáte?
Už je vyprodaná. SOE63530 už není nikde k mání.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#50 Příspěvek od Hydrawerk »

Existuje nějaká digitální váha, které nevadí koberec s vysokým vlasem??

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#51 Příspěvek od Otkundes »

To sice nevím, Hydrawerku, ale možná by bylo řešením, váhu položit na pevnou podložku, aby se do koberce nebořila a případně se její konstrukce při vážení nedeformovala. Třeba na překližku, případně tuto k váze i zespodu připevnit.
A pokud vadí chlupy a prach z koberce, pak by stačil igelitový sáček, přes který bude při vážení na displej vidět, a který lze po znečištění jednoduše vyměnit.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od petula »

Mám českou váhu koupenou na podzim 2017 v Datartu v Obchodním centru Černý Most. Vážím se na ní tak 1x měsíčně. Používám ji spíše na vážení velkých těžkých beden a to tak, že nejprve zvážím sebe a potom znovu sebe i s bednou. Při vážení se musí stát oběma nohama na váze. Když tam položím bednu třeba 30 kg, někdy váha bednu nezváží vůbec, anebo ji zváží s velkou chybou. Zkušenost je taková, že váha musí stát na pevné rovné podlaze. Vadí jí třeba, když ji dám na zem venku na dlažbu, kde jedna dlaždice je o něco výše než sousední. Prostě váha musí být na stejné dlaždici. Baterku vyměňuji 1x ročně. Jak psal někdo shora, ačkoliv se baterka jeví naprázdno OK, při vážení nefunguje. Domnívám se, že váha má odběr i při zhasnutém displeji. Zespodu žádný vypinač není. Spíná se tak, že se na ní postavím.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od petula »

Hydrawerk píše:Existuje nějaká digitální váha, které nevadí koberec s vysokým vlasem??
Myslím, že jí ani tak nevadí ty chlupy, jako spíše že podklad není pevný.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“