Tesla Condor

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od cputakt »

Tak se vysktl další problém,nejede mi jeden modul na koncovém zesilovač.Sice hraje ale strašně potichu (moduly jsou zapojené v hlavní desce jen pro přívod napětí signál jsem pouštěl samostatně z externího zdroje do všech modulů postupně) a když pustím signál do druhého s páru tak ten mi kmitá prostě zvuk chrčí.Když jsem vytáhl ten modul co hraje potichu ostatní tři hrají dobře takže chyba je asi v tom co mám vytažený.
Vyměnil jsem už dvě MBA i všechny elity na tom modulu a problém je pořád stejný.Příkládám schéma ale na něm chybí ještě jeden odpor 22k který je zezadu a to z vstupní zem na + C 304 takto to je na všech modulech.V čem je problém? Děkuji za rady.
Přílohy
MBA.jpg
(49.48 KiB) Staženo 226 x

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#47 Příspěvek od TAKJAN »

Mám schema okopírované nevím odkud. Název: CELKOVÉ ZAPOJENÍ STEREORADIOMAGNETOFONU K 304 CONDOR ANP 842 Změny vyhrazeny
Jsou tam i tabulky napětí ..

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od cputakt »

Byl by jsi tak hodný a poslal mi to na cpu.takt(kyselá ryba)seznam.cz
Možná to bude jiná verze než co mám já.Mám kopletní servisní manuál i s DPS,rozložení součástek i s napětímy kde kolik má být.
Mrkni na poslední stranu pokud bude jiné číslo než mám já (AD 012 00) tak mi to možná pomůže.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#49 Příspěvek od TAKJAN »

No, je to na dvou A4, trochu se to překrývá. Tudíž dost drobné. Zkusím oskenovat.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#50 Příspěvek od TAKJAN »

Máš to tam..

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#51 Příspěvek od ok1hga »

dej to taky na upload bastlírny, díky

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od cputakt »

Sice mi nic nepřišlo ale pravděpodobně to máš jen to základní schéma které je součástí velkého manuálu.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#53 Příspěvek od TAKJAN »

Takže sorry. Včera jsem odesílal a asi utnul mail. stránku dříve. Dnes to zkouším znova a obr II, GIF má 1,5 Mb:-) ?? Takže máš to tam..

Uživatelský avatar
SWITCH
Příspěvky: 43
Registrován: 16 úno 2009, 01:00

#54 Příspěvek od SWITCH »

Pokud chceš opravit tyto koncové stupně, nebo celý condor , ozvi se na tel 723077777, rád Ti cokoliv opravím.Dílů mám dost.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od cputakt »

Tak jsem odléval chybějící hmatníky a dopadlo to slušně.Je to stříknuté jen stříbřenkou kdyby se na to hodil chrom tak by asi zalil struktůru co je na těch hmatníkách.Udělám tak všechny aby to nebilo do očí.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od Jacobs »

Zdravím všechny zainteresované. To co jsem se tady dočetl mě zaujalo.Takže kondenzátory v koncových stupních nahradit z 200mikro Na 500? a místo těch 100mikro použít 1000mikro? tak jak se běžně používá u těchto IO? nebo ty 100mikro ponechat?Když mám konce do můstku tak jeden kanál jakoby prská a škvrčí,když můstek vypnu hraje normálně ovšem při vysoké hlasitosti škrčí taky .Jsou to kondy nebo IO?

A druhý problémek s otačkami motorku setrvačníku,pravidelně kolisají otáčky,mám podezření na motorek ale nejsem si jistaý jestli neni problem v legulátoru otáček.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od cputakt »

Pokud kolísají otáčky tak se mrkni na řemínek a taky vytáhni setrvák a vyčisti hřídel a pouzdro a znovu namaž a slož.Pokud pořád kolísají bude to asi tím polským IO.Motorem to asi nebude.

Vla
Příspěvky: 312
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#58 Příspěvek od Vla »

První věc,pokud kolísají otáčky je rozebrat motorek a řádně vyčistit komutátor a (kartáčky) Motorek dobře namazat a mělo by být po problému.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#59 Příspěvek od ok1hga »

Vla píše:rozebrat motorek a řádně vyčistit komutátor a (kartáčky) Motorek dobře namazat
tyto motorky Unitra nikdy nebyly nic extra . . .
důkladně vyčistit komutátor a pod lupou si ho prohlédni, jestli není už někde prodřený . . .
jinak ještě bývaly problémy s kmitáním UL1901, pokud se dotkneš prstem
obalu brouka, nesmí dojít ke změně otáček(zakolísání)
(jinak jsem dával paralelně k motorku odpor asi 1k)
někdy to bývaly hrozné laborace . . . .

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od cputakt »

Tyhle motorzy se špatně rozebírají a ještě hůře skládají,nejdříve ho jen vytáhni a kápni na osičku nějaký řídký olej a pokud to bude tím IO tak je ještě mají skladem na TSNova taky jsem je tam kupoval.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“