Autobaterie, jakou koupit

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Co koupit?

Varta
14
67%
Akuma
7
33%
 
Celkem hlasů: 21

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#46 Příspěvek od tomasjedno »

rnbw píše:Autobus ma tiez bateriu a navyse naftu, takze pri -15 stupnoch nie je iste, ci pride :)
Význam zkratky ČSAD znáš?

(čakaj, somár, autobus dôjde :lol: )

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#47 Příspěvek od rnbw »

Takze pride, akurat nevies, ci este dnes :lol:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#48 Příspěvek od tomasjedno »

Jimmi2 píše:...Nejvíc námitek proti Vartě tady zaznělo z důvodu, že nesnáší hluboké vybití. Tedy ta sofistikovaná verze s legovanými články. Mně osobně by zajímalo, jak k takovému jevu vlastně může dojít, bez nějaké poruchy v autě.
A jsme zase zpátky u kvalita baterie x kvalita auta :wink:
Může k tomu dojít velmi snadno, např. provozováním jen krátkých pojížděk, zvlášť v zimě. Přečti si o tom třeba povídání od Bannera.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#49 Příspěvek od tomasjedno »

Jimmi2 píše:...Originál Kobe dodávaná do Toyot měla životnost plánovanou na celou běžnou dobu používání auta, tedy až dvanáct let. Mně odešla už po devíti a kousek, asi nějaká chyba.
Ovšem nová jako náhradní díl se prodává za 25 tisíc...
Jo, není problém na nipparts koupit jako náhradní díl baterku za trojnásobek běžné ceny. Nipparts a třeba akushop.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#50 Příspěvek od Jimmi2 »

tomasjedno píše: ...může k tomu dojít velmi snadno, např. provozováním jen krátkých pojížděk, zvlášť v zimě...
No a proč asi se mi to ještě nikdy nestalo.....? To nemluvím o případněm několikatýdenním stání auta na mrazu. Občas ho provozuji v obou režimech a myslím, že ani jeden není pro baterku ideální.

Nipparts je jenom přebalovač dílů od různých výrobců. Tváří se, že prodává originální japonské díly, ale zpravidla je to cosi jako sázka do loterie 8-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#51 Příspěvek od rnbw »

Otazka je, co znamena kratka jazda. Jazdim denne vacsinou 2x 10 km - je to malo alebo nie?

Ked som mal este Vartu (a dokonca mensiu ako tam mala byt), tak cez vianoce som tyzden nejazdil. Bolo slusne pod nulou a tocila uz pomaly, ale nastartoval som.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#52 Příspěvek od tomasjedno »

Jimmi2 píše:...No a proč asi se mi to ještě nikdy nestalo.....?
Třeba proto, že údržbovky tím tolik netrpí a s bezúdržbovkou jezdíš teprve 3 roky a máš ji naddimenzovanou.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#53 Příspěvek od Jimmi2 »

Naddimenzovanou jí mám o pět Ah, ale to snad může udělat každý, ne....? :idea:
Každopádně má už za sebou tři docela divoké zimy.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#54 Příspěvek od BOBOBO »

To by mohl , ale vozidlo má aku předepsané a ten servis co ji dodá chce být nejlevnější , takže to ho tlačí do menšího čísla a ještě jsem neviděl výrobce a určitě neuvidím , že by do návodu k použití napsal - v našem skvělém voze máte minimální aku , kupte si větší ....

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#55 Příspěvek od p32 »

Když ono to není ani o těch 5 Ah navíc, ale o tom co je to za baterku. Originál v autě vydrží normálně 5-9 let, ale nová stejného typu od stejného výrobce při stejných podmínkách už to samé nevydrží. A ani se nedivím, když vidím v Akumě-prodejně, co vyrábějí a z čeho. Co mám nejlepší zkušenosti se starými baterkami, tak Bannerky byly fakt dobré. To ostatní mi připadá jako šmejdy prodávané pod tou značkou, kterou tam zrovna nalepí po 1. dobití.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“