Sháním obvody na konstrukce periferií pro osmibity (II)

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#46 Příspěvek od judeware »

pro připomenutí uvedu pár příkladů (pro mě) nejatraktivnějších přístrojů s poptávanými součástkami. Dnes je to dvojice čerstvě pořízených analogových sat. receiverů s OSD.
Přílohy
IMG_0237.JPG
Pace "SABRE" SBR99, OSD M50555; Pace MSS238, OSD M35010
(188.04 KiB) Staženo 76 x

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#47 Příspěvek od judeware »

Připomenutí příkladů TV chassis s poptávanými obvody TXT:
Samsung - SAA5246AP/H
Tesla Television 5488 - STV5348/H
Přílohy
P6070051.JPG
chassis Tesla Television 5488 - STV5348/H
(187.82 KiB) Staženo 76 x
IMG_0043.JPG
chassis Samsung - SAA5246AP/H
(185.43 KiB) Staženo 84 x

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#48 Příspěvek od warp »

Pøi úklidu jsem našel modul VSB-C TXT STL6 s obvodem SAA5281P/H, TEA6417, W24257AK-15, TCE2ACU (asi z nìjakého VHS/SAT). Dále mám MHB8255 vè. ruských ekvivalentù (asi 5ks) a našel bych i nìjaké další IO z periferních obvodù.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od Behemot »

Objevil se VHS rekordér Sony SLV-E510EE, esli by byl zájem.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#50 Příspěvek od judeware »

Z videí se pro MZ-800 nehodí téměř nic. Taky v poptávce VCR (jako dárce orgánů) moc nezmiňuju. Sólo integráče OSD tam nevídám, RTC a obecné číslicové taktéž, MCU jsou kvanta jinde. Skladuju pár VCR pro svůj původní účel, ale nemám už kde.


Pro warp:
MHB8255 mám jen v EPROMERu, zato ve svých rezervách víc, než dost. Určitě je uvítají restaurátoři českých osmibitů (např. Sapíčkáři), včetně ruských (mě ruské nevoní kvalitou, ani esteticky).

Další periferní? Jaké to jsou konkrétně? Všechny poptávané mám přehledně vyjmenované.

Bylo by foto toho modulu VSB-C TXT STL6? SAA5281P/H se hodí určitě.
Naposledy upravil(a) judeware dne 06 úno 2018, 23:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od Behemot »

Jo pardon, to sou satelity, sem myslel že rekordéry taky.

Asi ale najdu pár ISA síťovek s Realtekem, jak se pohybujeme cenově? Už to začínají chtít i lidi do jinejch retro počítačů (x86).

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#52 Příspěvek od judeware »

...jak se pohybujeme cenově?
Tady nejsme na Aukru, ale mezi zájemci a znalci oboru elektro. V tomhle případě chechtáky nedávám. Uskutečňuju naturální směnu podle dohody s konkrétním člověkem. :)
Prakticky ode všeho poptávaného mám jednotky až desítky kusů, ale je mi líto, když mnohé z toho skončí v likvidaci, přestože já ono likvidované za odpad nepovažuju. Takže propaguju, prosím, sháním. Stejně jako nadšenec do elektronkových rádií. I jemu rád vyhovím (směním). Nejde-li o kšeftaře. :!:

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od Behemot »

Potřebuju 2,5" SATA disky, DDR3 DIMM, GBIC i SFP SM transceivery. Je něco z toho?

Pokud ne, taky to nechci likvidovat, ale nejsem armády spásy a ten sklad, jehož provoz není zdarma, není nafukovací. Pokud jinej sběratel dá stovku, tak OK, když ne, na výkupu dávaj myslim 240 za kilo.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#54 Příspěvek od judeware »

Doplnil jsem do úvodního příspěvku červeně zvýrazněnou větu, aby bylo jasné, jak si ono vexlování obecně představuju.

Žádné moderní síťové převodníky nemám a sATA disky a paměti užiju při aktuálních opravách, takže nemám, co bych nabídl.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od Behemot »

OK, eště protislužba by se mohla užít - audio děláš? Jako že novější věci - tranzistoráky, integrovaný koncový zesilovací stupně apod. (takový ty mnohonožkový čipy v rádiích, nebo ty jedno-dvoukanálový zesilovací levný čínský desky v reprácích za moře peněz). Mám jednu-dvě věci, co bych potřeboval uzavřít, ať nejsem na věky za 🤐 (mě osobně se setkání se zvukem moc nevyvedlo :lol: ).

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#56 Příspěvek od judeware »

Občas při preparování televizních desek (obvody TXT, EEPROMY a obecně využitelné věci) preventivně vypájím a odložím běžné zesilovače TDA, semtam japonské LA, ale asi by byla náhoda, že bych se trefil do poptávky ostatních lidí.
...takový ty mnohonožkový čipy v rádiích, nebo ty jedno-dvoukanálový zesilovací levný čínský desky v reprácích za moře peněz...
Příkladně? Repro z PC často nepotkávám (na servis) a už si nevybavím, jaké koncové IO v nich bývají. :?:

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od Behemot »

Příkladně starý rádio s funkcemi hi-fi věže (ale prostě v podobě rádia, repráky na stranách a tak), tuším Panasonic…hraje to jenom na sluchátkovým výstupu, tak možná jen koncovej stupeň, nebo něco v obvodu…nebo možná snad i hrál jeden kanál, ale druhej ne. No prostě úplně mrtvý to není :D

Pak ještě jedna z těch beden, velkej subák s jedno a dvojkanálovými zesilovacími deskami s TDA zesíky (a z těch to krmí výšky - klasický provedení); původně sem to dostal že brumí (bralo to dost rušení na 100 Hz). Tak sem předělal toroid na stíněnej a uzemněnej (a tím tam udělal zemní smyčku - to by stačilo vložit pod šroub izolační gumu, aby uzemněný stínění nemělo vodivý spojení s plechem, do kterýho jsou výkonový prvky natvrdo přes šrouby bez izolace). Ale podařilo se mi nějaký TDAčka nešikovností odpálit, kamarád přepájel, ale stejně to nějak nešlo…tak zkusit opravit desky, nebo to předělat na úplně nový zesilovací desky podobné (šuntovní) třídy. ND zafinancuju, to není problém - spíš aby to někdo, kdo dělá trochu do zvuku, vůbec udělal. Se mnou se zvuk prostě nekamarádí, já maximálně tak eště zdroje v těch bednách :lol:

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#58 Příspěvek od warp »

Dávám foto desky (hlavnì pro judeware). Nechal bych klidnì za poštovné, je mi to k nièemu.
Přílohy
20180210_155506_resized_1.jpg
(295.19 KiB) Staženo 59 x
20180210_155408_resized_1.jpg
(292.37 KiB) Staženo 75 x
20180210_155400_resized_1.jpg
(294.2 KiB) Staženo 78 x
20180210_155304_resized_1.jpg
(292.35 KiB) Staženo 67 x

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#59 Příspěvek od judeware »

Pro Behemot:
Já dělám audiotechniku jen okrajově, spíš pro sebe a známé a neinzeruju profesionalitu. Pokud někdo něco donese, rychle ohodnotím stav a předpokládanou úspěšnost zásahu (a rentabilitu), pak teprve jednáme o času a nějakém vyrovnání (mnohdy též protislužbou pro mě). Ale takhle na dálku (poštou sem a zase tam) si to představit neumím, to není, jako když přijde so sad se slovy: "přestalo to hrát, nechceš to rychle zkouknout"?
Zkrátka to nevidím dobře ani v tomto směru, protislužbu typu servis elektro můžu poskytnout někomu v rozumné dojezdové vzdálenosti (ST, TA, PI, možná CB). I pro pražské už jsem dělal (pro známé příbuzných), ale vleklo se to časově.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#60 Příspěvek od judeware »

warp píše:Při úklidu jsem našel modul VSB-C TXT STL6 s obvodem SAA5281P/H, TEA6417, W24257AK-15, TCE2ACU (asi z nějakého VHS/SAT). Dále mám MHB8255 vč. ruských ekvivalentů (asi 5ks) a našel bych i nějaké další IO z periferních obvodů.
Díky za fota, ale nevidím nikde onen TCE2ACU (?). Pokud bys bys schopen dát do kupy soupis těch "IO z periferních obvodů", budu rád. Když ne mě, někomu se třeba hodit budou a zareaguje.

Apropos - ten modul s SAA5281P/H je samozřejmě super, beru! Takových kdyby se válelo sto, to by bylo. 8-)
STV5348/H - totéž. SAA5246AP/H a SAA5254P/H bývají v levných CRT ve dvorech dodnes k vidění. Ale i je beru, jak jinak.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“